IÉ Zevenduizend lopers komen in alle kleuren van de regenboog over de finish 24 ZE De wasmachines draaiden overuren dit weekeinde, na afloop van de vijfde editie van Colours by the Sea. Een vlekkeloos verlopen volksfeestje. VAN IXIOOD Boek nu www.vannood.nl of bel 088 - 10 30 850 PC Oranje, rood, geel, groen, paars en roze kwamen de zeven duizend deelnemers bij de finish aan, na de vijf kilometer lange route die begon en eindigde op het Bellamy park. Om de kilometer was er een 'kleurpunt', waar vrijwilligers en sponsoren met kleurpoeder naar de lopers gooiden. „Gaat er met één wasbeurt weer uit", bezweert organisator Anthony van den Berg. Hoewel: „Ik heb wel eens brieven gehad van vrouwen met geblon deerd haar, dat het pas na drie wasbeurten verdween." Ron van Vliet kan zo tegen vijven opgelucht ademhalen. Van Vliet is verantwoordelijk voor de start nummers en heeft de afgelopen maanden de handen vol gehad aan de administratieve verwerking van de 7000 inschrijvingen en alles wat daarbij komt kijken. „Zo'n 160 adreswijzigingen, afmeldingen we gens ziekte, blessureleed of verbro ken relaties, mailtjes over start nummers die per ongeluk ver brand, meegewassen of wegge gooid zijn en ga zo maar door", somt Van Vliet op. Thea de Smit en Jaap van Klinken zijn in een van de witte tenten op het Bellamypark voortdurend in touw om de vrijwilligers op de been te houden met soep, broodjes, koffie, water enzovoorts. Minstens zo belangrijk: het kletspraatje bij de koffie. Thea: „Gezellig toch?" Anthony van den Berg is na af loop dik tevreden. „Het is vlekke loos verlopen." Degenen die er spe ciaal voor naar Zeeland waren geko men, ontmoetten op de terugweg zelfs geen files. Wel bleef het nog lang nabruisen in de stad. Ik kreeg mails over ziekte, blessureleed, verbroken relaties en verbrande startnummers VEILIG POEDER Dit kleurpoeder kun je eten, maar je moet het niet inademen Kleurpoeder is al eeuwen in gebruik bij de hindoes, die het tijdens het holi- feest naar elkaar gooien. De afge lopen jaren werd dit 'holi-poe- der' ontdekt als manier om eve nementen als hardloopactivitei ten en muziekfestivals, maar ook privéfeestjes op te vrolijken. In de zomer van 2015 vond een stof explosie plaats tijdens een feest in Taiwan. Daarbij raakten 508 personen gewond; elf mensen overleden. Holi-poeder wordt overal in India geproduceerd door kleine fa briekjes met ieder hun eigen re cept. Het ongeluk betekende een impuls voor de ontwikkeling van veiligheidsnormen voor kleur poeders en de juiste toepassing ervan. Anthony van den Berg, initia tiefnemer van Colours by the Sea: „Dat poeder dat in Taiwan ge bruikt was, is van een totaal an dere samenstelling dan ons kleur poeder. Vijf jaar geleden was er nog maar één producent die vol deed aan de Europese veiligheids normen, in Duitsland. Wij heb ben altijd met veilig kleurpoeder gewerkt. Niet alleen de kwali teitseisen verschillen. Hier willen mensen ook dat de kleur er na één keer wassen uit is, in India vinden ze het juist leuk dat je het drie maanden later nog ziet. Wij wer ken nu met een Nederlands be drijf, Kingdom of Colour. Ons poeder bevat geen gevaarlijke stoffen, maar dat wil niet zeggen dat we adviseren om het in te ade men. Dat doe je ook niet met een gewone stofwolk. Ik heb wel eens overwogen er maiskoekjes mee te maken, want in principe kun je het gewoon opeten. Het is mais- meel met veilige kleurstoffen, zo- Vlaardingen was ook vertegenwoordigd, met zeker zes meiden, als ze ook in voedingsmiddelen worden gebruikt." Kim deed ook mee, maar zorgde wel, net als veel andere deelnemers, voor bescherming tegen het ge kleurde poeder, foto's lex de meester V^n tlood. z&n, orvb&tvoist d& st&d&nsp&aalistl ZOMER DEALS met vertrek in juli/augustus! Praag j Luxemburg j Parijs j Kopenhagen dinsdag 6 juni 2017 Bij de start op het Bellamypark. Kleurrijk volksfeest aan zee Ondine van der Vleuten Vlissingen -Ron van Vliet, administratie VANAF 1 €109,- VANAF €179,- VANAF €129,- VANAF €139,- REIZEN U daagse stedentrip Vertrek: 16, 19, 22, 25, 28, 31 jul, 3,9, 12, 18, 21,26 aug U daagse stedentrip Vertrek: 16, 22, 28 jul, 1 11,18 aug 6 daagse stedentrip Vertrek: 1,7,10, 13, 19, 25,28, 31 jul, 3, 9, 12,18, 21, 26 aug 6 daagse stedentrip Vertrek: 1, 7, 13, 19, 25, 31 jul, 3, 6, 9, 12, 18 aug Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 3||s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24