Topdrukte op Cuisine Machine V) Winst voor ringrijders Aagtekerke 22 WALCI Fonds van acht ton van gemeente Veere Damy kijkt naar het varken aan het spit. foto lex de meester Acht ton zat er in het fonds leef baarheid van de gemeente Veere. Daaruit is inmiddels 160.000 euro uitgegeven aan plannen van en voor de dorpen. De gemeente Veere riep het potje eind 2015 in het leven. Met als doel initiatieven van bewo ners, die de leefbaarheid in de der tien dorpen ten goede komt, te sti muleren en belonen. De pumptrackbaan aan de Veer- seweg in Veere was het eerste ini tiatief dat werd beloond. De Veerse kinderen wisten zelf een deel van het geld voor de aanleg bij elkaar te sprokkelen. De maximale bijdrage per initia tiefis 50.000 euro en per project is de maximumbijdrage zeventig pro cent van de totale kosten. De initia tieven moeten breed gedragen wor den en in de toekomst zichzelf be druipen. Een toetsingscommissie buigt zich over de ingediende plan nen. Het project heeft een looptijd van drie jaar. Jeu-deboules-baan Een initiatief dat ook een bijdrage uit het fonds kreeg was de jeu-de boules-baan op het terrein van korfbalvereniging Stormvogels in De maximale bijdrage per initiatief is 50.000 euro Westkapelle. Met de baan wil Stormvogels haar moto 'Een leven lang bewegen' kracht bijzetten. Vijf jaar geleden richtte de vereniging KombiFit op met als doel mensen meer te laten bewegen, samen met anderen. Dat aanbod is nu verbreed met de nieuwe baan, die voor de kantine licht. Die moet zo ook een ontmoe tingsplek worden. Veere houdt 21 juni een bewo nersbijeenkomst om het fonds nog eens voor het voetlicht te brengen. Daar geven dorpsbewoners, die een bijdrage uit het potje kregen, een presentatie van hun initiatief. Zo vertellen de dames van de afdeling Westkapelle van Vrouwen van Nu hoe zij met het financiële steuntje in de rug de social sofa konden rea liseren. De bank staat inmiddels pront op de Markt in het dorp. De dorpsraad heeft de verantwoorde- lijkeid voor de betonnen kolos, die ook met hulp van dorpsbewoners met mozaïeksteentjes werd be plakt. De werkgroep Duurzaam Oost- kapelle belicht het project in de Halve Maanstraat in het dorp. Am bassadeurs van de werkgroep bekij ken samen met de straatbewoners hoe zij hun huizen energiezuiniger kunnen maken. De bijeenkomst in de Catharinakerk in Zoutelande be gint om 19.00 uur. Heerlijke etensgeuren drijven vanaf het foodfestivalter- rein richting parkeerplaats. Daar is het bijna vechten om een plekje. De derde editie Cuisine Ma chine in en om de Machinefabriek is drukker dan ooit, constateert or ganisator Louk Peperkamp. „We hebben een paar dingen veranderd. Zo zijn de porties gemaximeerd. Niet grote borden vol maar klei nere hapjes, zodat de bezoekers echt overal kunnen proeven." Foodtrucks en eetkraampjes bie den een enorme variëteit aan hap jes. Oosters, Italiaans, Hollands, Texaans, Hawaaiians; te veel zelfs voor vier dagen. Hannah Kimenai uit Dongen en partner Gary van der Schans proeven vol enthousi asme. Van stoombroodje tot ham burger en een focaccia mozzarella. „We eten die porties samen hoor", zegt Gary. „Ik heb ook oesters ge geten", griezelt Hannah na„Voor het eerst, maar nooit meer." Is dit de laatste Cuisine, gezien de plannen met de Machinefa briek? „Nee hoor", zegt Louk vast beraden. „Stel dat de Machinefa briek een andere bestemming krijgt, gaan we ergens anders staan. Maar dat zou jammer zijn, dit is een fantastische plek." Jacolienne en Samantha de Bont genieten van gewokte garnalen. Ze hopen vol gend jaar weer van de partij te zijn. Het drietal Tjirke Blaas, Johan van den Broeke en Patrick Kodde (Aag tekerke 3) won zaterdag de ringrij- wedstrijd (tweede klas) op het dorpsplein in Koudekerke. Zij sta ken 84 ringen in dertig beurten. De drie reden vanaf de vijfde beurt met de groene sjerp. Domburg 3 en Zuid-Beveland 3 reden af en toe ook in het groen, maar na de negen tiende beurt bleef Aagtekerke kop loper. De spannende strijd om de tweede plaats ging lang tussen Zoutelande 1, Zuid-Beveland 3 en Domburg 3. Domburg werd tweede met 79 ringen door Niels Joziasse, Joyce de Visser en Melanie van der Meulen. Zoutelande eindigde net als vorig jaar op de derde plaats. Aagtekerke en Domburg promove ren naar de eerste klas. Twee drie tallen degradeerden naar de derde klas: Koudekerke 4 (62 ringen) en Gapinge 7 (61 ringen). De strijd om het persoonlijk kampioenschap ging naar Vera Willeboordse (Zoutelande 1), zij stak als enige de 32 mm ring. Tjirke Blaas (Aagtekerke 3) werd tweede. Agenda: zie pzc.nl IN DE REGIO Orgelconcert in Nieuwe Kerk in Middelburg Presentatie over de cloud MIJN DORP, MIJN STAD Dinsdag dinsdag 6 juni 2017 WA Geld leefbaarheid gaat naar dorpen Een pumptrackbaan voor de jeugd, een social sofa of een jeu-de-boules-baan: ideeën die geld ontvingen uit een potje van de gemeente om de leefbaar heid in Veerse dorpen te vergro ten. Annemarie Zevenbergen Domburg „Wij zijn het grootste café van Zeeland", zegt Louk Peperkamp als hij rondkijkt in de Vlissingse Machinefabriek. Die is vier dagen lang het toneel van Cui sine Machine. Hapjes, drankjes en muziek verleiden tienduizen den bezoekers Annemarie Zevenbergen Vlissingen Sjaak Janse Koudekerke MIDDELBURG In de Nieuwe Kerk in Middelburg vindt vanavond een or gelconcert plaats. Het concert begint om 20.00 uur. De stadsorganist van Middelburg Mar- greeth de Jong en violiste Sivan Traub spelen tijdens dit concert drie nieuwe bladmuziekuitgaven van de Jong. Naast eigen composities speelt De Jong werken van Franck en Mendelssohn. Commissaris van de Koning Polman, neemt deze avond de eerste exempla ren van van de nieuwe bladmuziek uitgaven in ont vangst. VLISSINGEN In Bibliotheek Vlis singen wordt van daag, dinsdag, een presentatie gege ven over de moge lijkheden van data- opslag in de cloud. Na afloop is er ge legenheid om het één en ander zelf toe te passen en uit te proberen. Deelnemers dienen over een account van Microsoft Google of Apple te beschikken. De cursus begint om 14.00 uur en is gra tis bij te wonen. Aanmelden kan bij de Digidesk in de Bibliotheek. BIGGEKERKE Luna en Mick Schrier uit Goes heffen een melkbus onder het toeziend oog van vrijwilliger Martijn. Op de boerderij van de familie Marinissen in Biggekerke was gisteren van alles te doen. Het melkveebedrijf aan het Krab- beneiland deed voor de vierde keer mee aan de Campina Open Boerderijdagen.De hele dag druppelden bezoekers binnen. Zij kregen de gelegenheid een kijkje te nemen in de stallen en zo te ervaren wat het betekent om koeien te hou den. Ook konden kinderen onder een kunstkoe kruipen om die te melken, foto lex de meester. DOMBURG Galerie Duinheuvel, Badhuisweg 2, 12.00-17.00 uur - Verkoopexpositie met werken die kun stenaars maakten in het kader van de Schildersweek GRIJPSKERKE Dorpshuis, 13.30- 17.00 uur - Soos voor 50+; 18.30- 19.30 uur - Activitei tenavond jeugdna tuurclub De Vleer muis voor kinderen van 7 t/m 12 jaar KOUDEKERKE Centrum, 08.00- 17.00 uur - Ringrij- den; De Klimop, 14.00-16.00 uur- Middag voor sociaal contact, waar ge handwerkt wordt MIDDELBURG 't Zwin 1,12.30-14.30 uur-Openstelling kledingwinkel Leger des Heils; Kidscen- trum KOOZIE, 15.15 uur - Mini moestuin workshop voor kin deren van groep 4 t/m 8; Nieuwe Kerk, 20.00 uur-Orgel concert Margreeth de Jong m.m.v. vio liste Sivan Traub NIEUW-EN SINT JOOSLAND Kerkplein, 08.00- 17.00 uur - Ringrij- den OOSTKAPELLE Centrum, Johan de Pourckstraat 2, 08.00-17.00 uur - Ringrijden; De Halve Maan, 14.00-16.30 uur - Koersbal OOST-SOUBURG Centrum, 08.30- 17.00 uur - Ringrij den; Kroonjuweel 5, 09.15-10.00 uur - Gymnastiek voor peuters; De Ark, 14.30-16.00 uur - In- loopmiddag SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30- 22.00 uur-Senio renvolleybal voor mannen VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur - Handwerkcafé VLISSINGEN Boekhandel 't Spui - overdag - Expositie Vlissingse kunst schilder Henriëtte Verburgh; Gymzaal Theo Thijssen, Troelstraweg 473, 16.00 uur - Kleuter- gym; CCXL Theater, vanaf 19.00 uur - Amuse van Film by the Sea met be kendmaken jury, onthullen poster VROUWENPOLDER Koningin Emmaweg, 19.00 uur-Duin wandeling door na tuurgebied WESTKAPELLE Markt 65,14.00- 16.30 uur-Soos voor senioren ZOUTELANDE Willibrordusplein en Langstraat, 12.00- 19.00 uur. Seizoensmarkt. BOERDERIJDAGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22