Tieners verdacht van moord op 14-jarigen Politie: geen verband Voetbalfeest met twee gezichten Real Madrid wint Champions League, Juventus-aanhangers op plein in Turijn in paniek door hard geluid: 1500 gewonden. Drie dagen lang kon in Hulst genoten worden van Vestrock. Voor de achtste keer zette de organisatie een dijk van een festival neer, zonder uitschieters weliswaar, maar ook zonder uitglijders. Romy, ook 14, woonde in Hoevela ken. Haar lichaam werd vrijdag avond gevonden in een sloot in een natuurgebied in Achterveld. Wat er precies is voorgevallen is nog altijd niet duidelijk. Maar Romy en de jongen die nu verdacht wordt be trokken te zijn bij haar dood zijn in elk geval geen onbekenden van el kaar. Een vriend van hem had twee jaar geleden enige tijd verkering met Romy. Zij maakten samen video's en deelden die op YouTube. Ook is de verdachte bevriend met een jongen die op de J.H. Donner- school zit. Dat is dezelfde school als waar Romy vrijdagmiddag om 15.00 uur voor het laatst werd ge zien. Vermoedelijk zaten de boe renzoon en Romy niet bij elkaar op school; de directeur van de Don- nerschool was hiervan zondagmid dag in elk geval nog niet op de hoogte. Beide zaken hebben vrijwel zeker niets met elkaar te maken. Er zijn twee aparte teams ingezet In het onderzoek naar de dood van de 14-jarige Savannah Dekker- de andere tienermoord die dit weekend het land schokte - is een 16-jarige jongen uit de gemeente Den Bosch opgepakt. Hij kwam met haar in contact via sociale me dia. Tijdens de dagen dat Savannah werd vermist was er volgens burge meester Melis van de Groep uit Bunschoten steeds goede hoop ge weest dat ze nog leefde. Er waren aanwijzingen dat ze zich met de verdachte schuilhield op een ander adres. Haar lichaam werd zaterdag middag ook gevonden in een sloot, op een Bunschotens industrieter rein. Ook in deze zaak is nog niet duidelijk wat zich precies heeft vol trokken. Beide zaken hebben vrijwel zeker niets met elkaar te maken. De poli tie heeft twee aparte recherche teams ingezet om de moorden op te lossen, wel wordt er onderling in formatie gedeeld. Desondanks heb ben enkele scholen in de regio hun leerlingen geadviseerd om niet al leen, maar in groepjes naar huis te fietsen.» P3t/m 5 Nieuwsmedia P13 EN SPORT 6 FOTO BOAZ TIMMERMANS Verdachte kende Romy De 14-jarige jongen die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Romy Nieuwburg, is een boerenzoon uit Lunteren. Hij kende het vermoorde meisje via vrienden. Raymond Boere Lunteren/Bunschoten Onstuimig met kans op onweer en rukwinden pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1