Menigte slaat op hol: ruim1.500gewonden Pluk nu je voordeel! Is vuurwerk oorzaak van chaos in Turijn? hollands nieuwe. 13 PvdA niet achter idee Aboutaleb De PvdA wijst het aanpassen van het vluchtelingenverdrag, waarvoor PvdA-burgemeester Ahmed Aboutaleb zaterdag in deze krant pleitte, af. Kamer lid Attje Kuiken stelt dat haar partij staat voor solidariteit. „Dat kan alleen als er ook dui delijke grenzen gesteld wor den, daarover zijn we het roe rend eens", stelt Kuiken. Net als partijgenoot Aboutaleb vindt ze dat er de komende ja ren meer geld voor ontwikke lingssamenwerking nodig is, om te voorkomen dat migran ten naar Europa komen. „Wij denken dat dat kan zónder het verdrag aan te passen." Aboutaleb zei dat er grenzen zijn aan het draagvlak in Eu ropa. Volgens de Rotterdamse burgemeester behoeft het VN-vluchtelingenverdrag, dat niet is toegesneden op de huidige situatie, aanpassing. Dat klinkt als muziek in de oren van VVD-Kamerlid Malik Azmani. „Dat is een WD-geluid en getuigt van realisme." Voor D66, SP, GroenLinks en Christenunie blijft het vluchtelingenver drag heilig. Hij vertelde dat zijn moeder slecht ademhaaldeen geen antwoord gaf Bestuurder dood na achtervolging politie Tijdens een politieachtervol- ging in de Limburgse plaats Bemelen is zondagnacht een 29-jarige man uit Valkens- waard om het leven geko men. De bestuurder trok de aandacht van agenten door zijn rijgedrag. Vervolgens za gen ze dat er een blik uit de auto werd gegooid. Na een stopteken ging de wagen er vandoor. Omdat de man hard reed op de bochtige wegen, hielden de agenten afstand en verloren hem uit het oog. Toen ze de auto weer zagen, stond die tegen een boom. Waarschuwing slecht weer Vijf branden in een half uur Arrestatie na vechtpartij De Italiaanse politie zoekt naar de oorzaak voor de grote chaos op het plein, waar zo'n 30.000 toeschou wers op gigantische schermen naar de Champions Leaguefinale tussen Real Madrid en Juventus keken. Rond de zeventigste minuut van de wedstrijd kwam de massa mensen opeens in beweging. Er klonk geschreeuw aan de zijkant van het plein. Onder de toeschou wers verspreidde zich het gerucht dat er een aanslag was en de dui zenden aanwezigen probeerden zo snel mogelijk weg te komen. Het plein veranderde in een paar secon den in een elkaar vertrappende mensenmassa. De meeste van de ruim 1.500 ge wonden komen er met wat lichte verwondingen vanaf. Drie zwaar gewonde toeschouwers liggen nog altijd in het ziekenhuis, onder wie een jongetje van zeven. Zijn moe- der vertelt geëmotioneerd in een televisie-interview hoe ze samen met haar man en zoontje begraven werd onder de mensen en minu tenlang geen kant op kon. Reconstructie Op basis van duizenden filmpjes van aanwezigen, beveiligingscame ra's en getuigenverklaringen maakt de politie een reconstructie. Som mige getuigen spreken over knallen van vuurwerk. Anderen vertellen dat iemand schreeuwde dat er een bom zou ontploffen. Italiaanse me dia schrijven dat er met een harde knal een trap aan de zijkant van het scherm zou zijn ingestort. Korpschef van de Turijnse politie Renato Saccone laat in een verkla ring weten dat er op dit moment geen verdachten zijn, maar dat 'be paalde gebeurtenissen' de menigte op hol hebben laten slaan. „Het lijkt erop dat de paniek zelf, de angst voor een terroristische aanslag, de grootste dader is. In dit internatio nale klimaat is het heel moeilijk om op dit soort plekken die paniek tot bedaren te brengen." SPORT 6 hollandsnieuwe.nl/pzc dinsdag 6 juni 2017 DEN HAAG Een 9-jarig jongetje uit Zaan dam belt om 2 uur 's nachts de politie en redt daarmee zijn moeder. Een held van 9 jaar oud, stelt de politie. BEMELEN NADEREND ONHEIL Heeft hij weet van het naderende onheil of niet? Doodleuk maait Theunis Wessels het gras bij zijn wo ning in het Ameri kaanse Three Hills, terwijl een ver woestende tor nado nadert. Zijn vrouw Cecilia nam de foto om het weerfenomeen te laten zien aan haar ouders in Zuid- Afrika. Volgens haar was de tor nado niet zo dicht bij als het lijkt. FOTO AP CODE GEEL Het KNMI heeft voor vandaag code geel afgegeven voor het hele land. Aan het begin van de middag trekt een zone met onweers buien en harde windstoten van zuidwest naar noordoost over het land. Aan de zuid westkust staat dan een stormachtige wind. Het onstui mige weer breidt zich in de loop van de dag uit over de gehele kust. UITGEEST De brandweer in Uitgeest heeft zon dagavond tussen 23.00 uur en 23.35 uur de handen vol gehad aan vijf bran den in auto's, een camper en een ca ravan. De politie gaat uit van brand stichting. DRUTEN De politie heeft in Druten (Gelder land) een 50-jarige man uit Tiel aange houden na een massale vechtpartij zondagavond, waarbij veel men sen betrokken waren. De politie sluit meer arresta ties niet uit. Vier mensen raakten gewond, drie moes ten naar het zie kenhuis. Tijdens de vechtpartij zou er met auto's op el kaar zijn ingereden. Een jongetje van 7 jaar ligt zwaargewond in het ziekenhuis. Samen met zijn vader en moe der werd hij zaterdagavond op het San Carloplein in het Itali aanse Turijn begraven onder een op hol geslagen mensen massa. In totaal vielen ruim 1.500 gewonden. Eveline Rethmeier Turijn Bij het bekijken van de CL-finale in Turijn ging het mis. fotoreuters Voor wie nu extra voordelig uit wil zijn, is er hollandsnieuwe. Want tijdelijk kun je heel veel voordeel plukken van mooie aanbiedingen op een abonnement in combinatie met een toestel. Zoals de Samsung Galaxy J5 i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 14,- per maand. Kijk voor alle aanbiedingen op de speciale actiepagina. Let op! Geld lenen kost geld bJÊ Totale toestel kosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duur overeenkomst Debetrentevoet JKP 144 0 144 6 24 mnd 0% Deze tabel bevat een voorbeeld van een toestellening en de prijs die je hiervoor per maand betaalt. De toestellening is een aflopend goederenkrediet aangeboden door Vodafone Financial Services B.V. Vraag onze klantenservice naar de kredietvoorwaarden en het standaardinformatieblad. Vodafone Libertel B.V. treedt op als verbonden bemiddelaar voor Vodafone Financial Services en bemiddelt uitsluitend voor Vodafone Financial Services. Vodafone Financial Services en Vodafone Libertel geven geen advies over de toestellening. Je dient zelf te bepalen of de toestellening aansluit bij jouw persoonlijke omstandigheden. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Deze actie is geldig tot en met 30 juni 2017.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13