Als ik lach hoef' ik tcnmistc niet te huilen televisie. Dat zogenaamde amusement op die commerciële zenders, ik kon er niet meer naar kijken. Nog steeds niet. Ik erger me aan dat platte vermaak." Corry, la chend: „En ik vond dat domme gedoe juist heerlijk; als ik lach, hoefik tenmin ste niet te huilen." Haar gulle lach doet ook anderen goed. „Die humor, dat vrolijke, dat zit in haar genen", zegt Ruud. „Zij trekt mij daarin mee. Haar lach is zo aanstekelijk." Schoolvriendinnetje Ze hebben elkaar, ze hebben nog een dochter, de kleinkinderen en ze hebben andere mensen om zich heen. „Je wordt een soort therapeut voor anderen. En zij voor jou", zegt Corry. „Vorig jaar nog, kregen we een brief van een schoolvrien dinnetje van Marieke. Zij was destijds 5 jaar. Ze vroeg of ze een keer mocht komen praten. Natuurlijk, zei ik. Zij heeft al die jaren moeite gehad om te verwer ken wat er is gebeurd. Gelukkig gaat het nu beter." Pas een jaar of drie, vier geleden gingen Ruud en Corry voor het eerst weer eens een weekendje weg. „Toevallig vieren we binnenkort vakantie in een park op de Utrechtse Heuvelrug", zegt Corry. „Mooie omgeving, en ze hebben er alles." Verder van huis zullen ze nooit meer gaan. „Toen het gebeurde in 2005, zat ik voor mijn werk in Dubai", zegt Ruud. „De stress dat ik me in een vliegtuig moet vechten omdat er thuis iets mis was, wil ik nooit meer. We willen altijd in de buurt zijn." Controle op wat er gebeurt, vindt Ruud sowieso belangrijk. Hen opbellen zonder nummerherkenning bijvoorbeeld heeft geen zin; ze nemen niet op. Hun vertrouwen in de medemens is wegge vaagd. En de toekomst is ongewis. Want hoe onvoorstelbaar misschien ook, Richard kreeg in hoger beroep géén levenslang. Omdat een deskundige enige beperking in zijn verstandelijke vermogens consta teerde. In augustus 2018 gaat Richards gevangenisstraf over in tbs. „Dan wordt hij patiënt in plaats van gevangene", zegt Ruud. „Hij zit nog steeds in Schevenin- gen. Vanuit de gevangenis schreef hij ook weer brieven aan vrouwen. Hij is gewoon verder gegaan." Dat houdt Ruud en Corry alert. Ruud: „Onze andere dochter is gescheiden. Ze is getraumatiseerd, ze mist Claudia enorm. We zitten nu al twaalf jaar in een grote pauze. Met zijn tbs komt er een verande ring aan, een verstoring. Nu zit hij vast, maar dan? In 2020 staat hij weer voor de rechter. Dan wordt beslist over verlen ging van zijn tbs. Daar zijn wij bij. Wij willen dat hij onze ogen in z'n achter hoofd voelt prikken. Namens de kinde ren. Want iemand moet kijken of het wel goed gaat, dat justitie ook rekening houdt met ons en hem ver weg houdt." Een week na ons gesprek bel ik Ruud en Corry. Ajax heeft net de Europa League finale gehaald na een bloedstollende wedstrijd uit tegen Lyon. „Hij loopt juichend door de kamer, hoor", zegt Corry. „Dat kan gelukkig weer. Het leven mag weer leuk zijn." 41 wg magazine 31 - Corry van Veen Doorzetters De glans is eraf. Maar we hebben een methode ont wikkeld om door te kunnen leven.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 88