Personeel ROC Rotterdam hielp bij tentamenfraude 4 dagen Brabant sJvYi 7 President Trump krijgt felle kritiek op het opzeggen van het klimaatverdrag van Parijs. Mark Zuckerberg, de baas van Facebook: „We zetten de toekomst van onze kinderen op het spel." Maakt de jeugd zich zorgen? M UiJLJtÜ IjÖLlJËCJ „Droogte, bosbranden, ongekende hittegolven, stijging van de zeespiegel waardoor we hier niet meer kunnen wonen", „President Trump heeft niet door wat hij verkloot", ALICIA TROOST (17) „Ik vind het eng dat Trump zomaar dit ak koord op kan zeggen. De zeewaterspiegel stijgt en zo. Maar om heel eerlijk te zijn, hebben we het er nooit over. Niet met vrienden en niet aan tafel", „Trump heeft een heel domme keuze gemaakt", ROTTERDAM Drie medewerkers van het ROC Zadkine in Rotter dam zijn op non-actief gesteld vanwege geknoei met tentamens. Ze zouden vragen en antwoorden hebben doorgespeeld aan tiental len mbo'ers van de opleiding lo gistiek, die daardoor op papier voorbeeldleerlingen leken. Het opleidingsinstituut heeft de fraude gemeld bij de Onderwijsin spectie en het Rotterdamse stads bestuur. Zeker zestig tentamens van 41 studenten zijn ongeldig verklaard. De tentamens van nog eens 79 leerlingen zijn uitgesteld nu de vragen en antwoorden in omloop zijn. Naar de intenties van de medewerkers - twee docenten en een teamleider - is het gissen. De VVD en SP in de Tweede Ka mer willen opheldering van de missionair minister Jet Bussema ker (Onderwijs, foto) over de ten tamenfraude. Het is de derde keer in korte tijd dat de stad wordt op geschrikt door fraude in het on derwijs. In 2013 werden op de isla mitische scholengemeenschap Ibn Ghaldoun examens uit een kluis gestolen. Vorig jaar was het raak toen bleek dat de verzuimre gistratie bij het Albeda College een potje was, waardoor leerlingen ten onrechte studiefinanciering ont vingen. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg i i H i j 11 111 n mm 3 dagen Berlijn 4 dgn Groningen**** zaterdag 3 juni 2017 'Trump heeft niet door wat hij voor ons verkloot' Ton Voermans LIEKE MARMELSTEIN (15) MITCHELL HUIBREGTSE (17) kappersschool kan. „Mijn vader heeft een hybrideauto. Maar dat was meer voor de bijtelling van die leaseauto, geloof ik. Ik heb nog nooit ge zien dat hij de stekker erin doet. ledereen zou iets moeten doen tegen de opwarming van de aarde, maar niemand doet wat. Ik ook niet. Of het moet zijn dat ik superkort douche, twee minuten maar. Dat is goed voor de portemonnee en voor het milieu." MORRIS VAN ASSEN (17) heeft om bewust te zijn van de klimaatverandering en dat regeringen wetten moeten maken om de verantwoorde lijkheid te stimuleren. „Ik ben me bewust van het pro bleem, ik maak me er ook zorgen over, maar eerlijk ge zegd ben ik niet heel actief bezig met global warming. Als we op reis gaan, zeg ik niet 'we kunnen beter niet met het vliegtuig gaan'. Het is een heel grote stap om dat te veranderen. Vliegen is een groot deel van ons leven." zegt Alicia Troost (17) uit Oude Tonge. Alicia vindt het veel spannender of ze is geslaagd voor haar vmbo en of ze naar de Morris van Assen (17) somt moeiteloos op wat zijn generatie te wachten staat. Maar het lot van de wereld houdt de Tilburger niet dage lijks bezig. „Op school werd er bij aardrijks kunde over gesproken, maar met vrienden heb ik het hier niet over. Op onze leeftijd ben je daar niet zo mee bezig. Zelf doe ik eigenlijk helemaal niks voor een beter milieu. Ik ga op de fiets naar school, maar ik vlieg ook best vaak met mijn vader naar Amerika. Dat is wel slecht voor het milieu, maar ja veel mensen denken: ik wil gewoon een leuk leven leiden." vindt Lieke Marmelstein (15) uit Rotterdam. „Dit zal ook gevolgen hebben voor Amerika zelf. Mensen overlijden nu al aan lucht vervuiling. Hoe zal dat zijn als Amerika daar niets aan veran dert?" Lieke vindt dat ieder individu de verantwoor delijkheid zegt Mitchell Huibregtse (17) uit Colijn- splaat. „Hij kijkt alleen naar de Ameri kaanse werkgelegenheid. Dat is wel goed, maar ook met schone energie kun je banen creëren. De Noordpool smelt nu toch? Als de zee stijgt, wonen we in Zeeland met al onze dijken niet meer veilig. Trump vergeet dat het onze toekomst is die hij verpest. Mijn kinderen en kleinkin deren gaan dit mer ken. Ikzelf misschien nog niet." De stu dent aan het Gra fisch Lyceum in Rotterdam geeft ook toe dat noch hij, noch zijn vrien den ermee bezig zijn. „Ik lig er niet van wakker. En ging gewoon met mijn scooter naar de middelbare school. Misschien doe ik er te gemakkelijk over. Volgens mij denken de meeste mensen: de milieu activisten zorgen wel dat er iets ge daan wordt." Minister Bussemaker (Onder wijs) FOTO MARLIES WESSELS Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Voor maar: 3 nachten in 3* Hotel Vincents, Etten-Leur (8,0) 3 keer uitgebreid ontbijtbuffet Gratis wifi en late check-out tot 17:00 Aankomsten t/m mei 2018. Betaal pas bij aankomst 3* Econtel Berlin Charlottenburg (8,0) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet Gratis wifi en plattegrond Verblijf 4 dagen voor 88,- 4* Vd Valk Groningen-Zuidbroek (8,1) 3 keer uitgebreid ontbijtbuffet Gratis wifi en parkeren Aankomsten t/m sept. Verblijf in dit gezellige familliehotel vlakbij de Biesbosch. Tip! Dagje Breda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7