Dodelijke gewoontes Twee jaar geen regen Rehabilitatie Dood van een handelsreiziger SCHRIJF ZELF EEN SPANNEND VERHAAL recensies Vaste ge woonten en dagelijkse routine geven je een ge voel van veiligheid, maar dat is bedrieglijk. De moordenaar ziet en weet alles van je. Gewoonten en routine worden je dood. De Engelse Clare Mackintosh heeft dit gegeven uitgewerkt tot de beeldend geschreven en kundig opgebouwde psychologische thriller Ik zie jou (De Fontein, €20) en geeft daarmee een overtuigend vervolg aan het succes van haar de buut Mea culpa. Hoofd personen zijn Zoe Walker, die iedere dag met de metro naar haar werk gaat, en politievrouw Kelly Swift, die jacht maakt op de moordenaar. De laatste plotwending is verbluf fend. —Joop Liefaard De droogte (Bruna, €20) leidt Jane Harper de lezer een broeierig universum van achterdocht en ver twijfeling binnen. Twee jaar zonder regen: één vonk en stadje plus om melanden staan in lichter- DROOGT»- laaie. Heeft Luke zichzelf en zijn gezin afgeslacht? Rechercheur Aaron komt voor de begrafenis over uit Melbourne. Twintig jaar eerder verliet hij Kie warra, beschuldigd van moord door haatdragende boeren. Ingrediënten genoeg voor een stevig drama. Egbert Jan Riethof De pubers Ingmar, Remi en Julian worden in de zomer van 2008 opgepakt en veroordeeld voor de moord op de 10-jarige Jordi. Na hun gevange nisstraf besluit ghost writer Stella Lammers het relaas van rijkeluiszoon Ingmar op te tekenen. Deze ziet er een kans op rehabilitatie in. Eva Keuris schrijft in Over het spoor (Prometheus, €20) het verhaal in de ik-vorm zonder tierelantijnen. Geen gesmijt met emo ties, zoals in literaire thril lers te doen gebruikelijk is. Het is bijna een jour nalistiek verslag, met een reeks onverwachte om mezwaaien. Dit smaakt naar meer. —Peter Kuijt De nieuwe thriller van de IJslander Arnaldur Indridason, Blauwzuur (Q, €20) speelt tijdens de Tweede Wereld oorlog. De speurders Flóvent en Thorson (bekend uit Erfschüld) buigen zich over de gewelddadige dood van een arme handelsreizi ger. De verkeerde man op de verkeerde plek. Iemand in wiens leven alles mislukte. De lijntjes van het onderzoek lopen naar zijn ex, een door trapte femme fatale. Naar een jeugdvriend die met de nazi's heult. Naar een naargeestig experi ment met kansloze schoolkinderen. De sfeer is koel en somber, zoals altijd bij deze auteur, de ontknoping geraffineerd. Jammer dat de twee speurders weinig gezicht krijgen. -Inge van den Blink Vanwege de Spannende Boeken Weken organiseert dit magazine met de CPNB een schrijfwedstrijd voor alle lezers. Opdracht: schrijf een spannend kort verhaal, van maximaal 750 woorden. Het thema is 'vakantie'. De juryvoorzitter is auteur en regis seur Simon de Waal. Hij kiest het win nende verhaal, dat deze zomer wordt gepubliceerd in dit magazine. De win naar krijgt ook een mini-mas- terclass thrillerschrijven van De Waal. Stuur je verhaal voor 29 juni naar schrijfwedstrijd^ spannendeboekenweken.nl Ik zie jou - Clare Mac kintosh De droogte - Jane Harper Het is heet in het Aus tralische Kiewarra. In DE Over het spoor - Eva Keuris Blauwzuur - Arnaldur Indridason 181 zaterdag 3 juni 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75