'Hij bleek te zijn met grote hoeveelheden drugs' ALS IK HEM AAN DE LIJN HAD, HIELDEN WE HET LUCHTIG Die i/fffi mij j Peter (55), de man van Stien (50), is chauffeur. Hij krijgt een celstraf nadat de douane in zijn vrachtwagen drugs vindt. Stien: „In de 16 jaar dat Peter en ik een relatie hebben, ging ik voor de gezelligheid vaak met hem mee op zijn ritten als vrachtwagenchauffeur naar het buitenland. In 2014 begon hij bij een nieuwe baas. Hij vertrok voor een rit naar Engeland, maar omdat mijn moeder naar het ziekenhuis moest, kon ik er dit keer niet bij zijn. Op woensdag zou hij me bel len, maar ik hoorde maar niks. Ik was heel ongerust, stuurde om de haverklap be richtjes. Had hij een ongeluk gehad? Pas 's avonds werd ik teruggebeld, door de Engelse douane. Peterwas opgepakt, zeiden ze, hij werd op dat moment ver hoord. Bij een grenscontrole waren grote hoeveelheden drugs in zijn lading gevon den. Hij werd voorgeleid en op alle pun ten schuldig bevonden. De eis: 24 jaar. De eerste keer dat ik hem opzocht in de Engelse gevangenis, zat hij in een zaal vol mannen met rode hesjes aan. Ik schrok enorm, hij was 10 kilo afgevallen. Het liefst wilde ik hem mee naar huis nemen, maar ik mocht hem niet eens aanraken. Het was vreselijk hem zo te zien, ook omdat hij zich heel druk maakte over wat zijn medegevangenen van hem zouden denken. Want Peter is onschuldig, daar ben ik 100 procent van overtuigd. Ik weet hoe hij over drugs denkt, hij is zelfs tegen een jointje. En hij zou mij - die bij hem in de wagen had kunnen zitten - nooit in gevaar brengen. Bovendien bleek zijn nieuwe baas wel meer chauffeurs vast te hebben zitten. Toch is Peter veroordeeld als brein achter de hele operatie. Hij heeft 2,5 jaar in Engeland gezeten. Ik ben zo'n tien keer op bezoek geweest, vaker kon ik niet betalen. Het laatste jaar lukte het helemaal niet meer. Peter kreeg elke week 10 pond, die zette hij op zijn telefoonkaart, zodat we twee keer 5 mi nuten konden bellen. We hielden het dan altijd luchtig, vertelden elkaar niet over onze problemen. Als ik ziek was, zei ik dat niet, want wat kon hij eraan doen? We spraken vooral over zijn zaak en de contacten die ik in Nederland onderhield met het ministerie, de ambassade, de reclassering. Ik deed er alles aan om hem hier heen te krijgen. In no vember vorig jaar was het eindelijk zover: Peter kwam naar een Neder landse gevangenis. Na hem 2,5 jaar niet aangeraakt te hebben, had ik hem opeens in mijn armen. Dat was fijn, maar ook onwennig, tussen de andere gevan genen, bezoekers en bewaarders. Ik had het gevoel dat iedereen naar ons keek. Nog steeds vind ik het moeilijk om hem te zien in een zaal vol mensen. Twee uur duurt het bezoekuur, maar na ander half uur zitten we elkaar aan te kijken: wat zullen we nu eens zeggen? Veel beter gaat het als we met z'n tweeën zijn, wat een keer per maand mag. In een kamer met een tweepersoonsbed, een radio en een douche. Het peeskamertje, wordt het genoemd, maar bij ons is dat er nog niet van gekomen. Daarvoor moet ik mijn verlegenheid overwinnen, Peter en ik moeten eerst weer naar elkaar toe groeien. Ik hoor dat van meer vrouwen van gedetineerden. 'Ik wacht wel tot-ie thuis is', zeggen ze. Peter hoopt natuur lijk wel dat er meer gebeurt dan kletsen en knuffelen, maar vindt het ook prima om het rustig aan te doen. Seks is nooit het belangrijkste geweest tussen ons. Peter heeft twee keer strafverminde ring gehad en moet nog 7 jaar zitten. Hij heeft zich erbij neergelegd en maakt er het beste van. 'Ik voel me hier al lekker thuis', grapt hij soms. Hoewel het nog lang duurt, leef ik ernaar toe dat hij weer bij me zal zijn. Het zal niet meevallen om na tien jaar alleen weer de harmonie te vinden, maar ik hou van Peter en steek mijn hand voor hem in het vuur. Ik zal altijd voor hem blijven vechten." <1 magazine 15 gepakt Tek st PAM VAN DER VEEN E Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72