OZCAN AKYOL Langer tbs voor moordenaar Jesse Kies voor comfort in elke laag auping 6 met de vernieuwde Auping boxspring 2.235 plaza Ldatte, tAsCeJc: cxukjtMM. t.vj-v5*7<?,-* Column Drie remonstrantse theolo gen kwamen deze week met een gewaagd idee: 'La ten we tweede pinksterdag inrui len voor het Suikerfeest.' Volgens predikante en hoogleraar Christa Anbeek kan een dergelijke maatre gel leiden tot meer acceptatie tus sen verschillende religieuze groe pen in onze samenleving. zorgde de oproep voor een hoop kabaal op social media - niet ver rassend. De digitale brandstapel werd al aangemaakt voor de bru tale godsgeleerden. Nederland is een christelijk land, daar hoort geen feestdag uit een andere cultuur bij, zeker niet als dat ten koste gaat van onze ei gen eeuwenoude tradities. Een veelgehoorde klacht: we moeten tegenwoordig van alles in leveren. Eerst Zwarte Piet, toen al lerlei racistische attracties van de Efteling, later het Groot Dictee der Nederlandse Taal en nu wordt er ook al gemorreld aan een vrije dag. Het argument van de theologen is puur religieus, maar wat zij niet beseffen, is dat ze hiermee het be langrijkste politieke onderwerp van de afgelopen jaren raken: de na tionale identiteit. De gemiddelde Nederlander heeft, vaak terecht, het gevoel dat hij zich continu moet aan passen, een logisch gevolg van een veranderende samenstelling van de bevolking. Op een zeker moment gaat dat voor diepgewor telde ontevredenheid zorgen. Als tweede pinksterdag voor het Suikerfeest i wordt ingeruild, heeft ,j iedereen nog steeds evenveel verlofdagen, maar daar gaat het niet om, zoals de inhoud van het christelijke feest ook niet relevant is. Het gaat om de transitie: we ondergaan een metamorfose. Het is heel begrijpelijk dat men sen zich hiertegen verzetten. De globalisering heeft onomstotelijk goede kanten, maar ze moet een land niet onherkenbaar verande ren. De mensen ageren niet tegen het verdwijnen van een feestdag, maar protesteren tegen het feit dat al hun herinneringen worden uit gewist - alsof destijds niets deugde. Dag van de Arbeid, Bevrijdingsdag en wellicht iets uit een andere cul tuur, die hoort bij nieuwe bewo ners. Maar dat betekent niet dat al het oude maar moet verdwijnen. We hebben maatstaven en ijkpunten nodig, die bepalen uiteindelijk wie we in essentie zijn. Het accep teren van anderen betekent niet dat we aan zelfverloochening moeten doen. Veelgehoorde klacht: we moeten al van alles inleveren tegenwoordig Verlenging van tbs met twee jaar is het maximaal mogelijke. Over twee jaar zal de rechtbank zich opnieuw buigen over de vraag of de behandeling van C. wordt ver lengd of niet. C. zit zijn tbs uit in de Van Mes dagkliniek in Groningen. Daar zijn ze erachter gekomen dat Ju lien C. lijdt aan de stoornis van Asperger, een autistische aandoe ning. Hij heeft verder antisociale en narcistische trekken, is agressief en gebruikt cannabis. Herhaling De rechtbank oordeelde dat er nog steeds sprake is van een zie kelijke stoornis en dat de kans op herhaling nog steeds matig tot hoog is, als de tbs nu wordt beëin digd. „De behandeling is nog maar net gestart. Het is niet realistisch dat de behandeling over één jaar al wordt beëindigd. Veiligheid van anderen vereist dat de tbs wordt verlengd met twee jaar." Verlof Momenteel heeft C. wekelijks an derhalf uur dubbelbegeleid ver lof. Dat betekent dat hij anderhalf uur per week de kliniek uit mag, onder begeleiding van twee bege leiders. C. werkt mee aan de behande ling en laat volgens artsen ook steeds meer motivatie zien om De rechtbank oordeelde dat er nog steeds sprake is van een ziekelijke stoornis echt aan zijn problemen te wer ken. Bekennen dat hij zelf Jesse bewust neerstak heeft hij niet ge daan. Wel heeft hij in de kliniek ge zegd dat Jesse per ongeluk in zijn mes was gevallen. Dat zou zijn ge beurd, zo vertelde C., toen C. ver haal bij Jesse ging halen, omdat die ruzie zou hebben gezocht met Yuri, het stiefbroertje van C. Jesse en Yuri waren trouwens goede vriendjes. Wij zijn geopend op 2e pinksterdag! Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) zaterdag 3 juni 2017 GO @ÖzcanAkyol Metamo ose Hoewel maar weinig mensen écht weten waarom we aan staande maandag vrij zijn, Er is in Nederland genoeg ruimte voor extra feestdagen: de De rechtbank heeft gisteren de tbs verlengd van Julien C., de man die in 2006 op basis school Klim-Op in Hooger- heide de 8-jarige Jesse Dinge- mans doodstak. C. had bijna twaalf jaar cel gekregen en tbs met dwangverpleging. De cel straf werd twee jaar geleden beëindigd. Pieter van Klinken Breda Nu vanaf *De actie geldt van 15 april t/m 5 juni 2017. Kijk op auping.nl/boxspringactie voor de voorwaarden. **180x210, incl. hoofdbord Dublin, 2 vlakke boxsprings, 2 Inizio matrassen, stofgroep A. Kijk voor de openingstijden op aupingplaza.nl Bij Auping Plaza: - Professioneel slaapadvies - Compleet assortiment - Snelle levertijd - Uitstekende service garantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6