bekend had gemaakt dat Holleeder van uit de gevangenis opdracht had gegeven mij om zeep te helpen, kreeg ik ineens in mijn sportschool van iemand te horen: 'Gisteren werd aan de bar over je gespro ken. Er zeiden mensen dat ze zich on comfortabel voelen. Zij hebben het idee dat er elk moment wat zou kunnen ge beuren, bijvoorbeeld hier voor de deur'. „Mijn huis is ook weieens bewaakt door politiemensen. Ze hadden serieuze informatie dat er iets te gebeuren stond. En toen stond er dus 's nachts een auto voor de deur, mensen met kogelvrije vesten erin, noem maar op. Dat hebben we dus geaccepteerd. Vervolgens merk ten we dat wij daar wel mee om kunnen gaan, maar dat het op de buren een enorme impact had. Zij lieten hun kinde ren niet meer buitenspelen, waren bang dat de kogels elk moment in het rond konden vliegen." „Nee, helemaal niet. En sinds ik dat bemerkte, heb ik altijd geweigerd om mensen in auto's voor de deur te hebben. Het is echt nog wel voorgekomen dat de politie zei dat we dat echt moesten accepteren, maar ik wilde dat niet meer hebben." „Ik ben misdaadverslaggever. Als ik daar niet tegen kan, moet ik bij de Libelle gaan werken. Op het moment dat ik zou zeg gen: ik trek het niet, geldt: if you can't stand the heat, get out of the kitchen." „Nee, dat denk ik niet. Want dat zit niet in me, om daar voor te zwichten." „Laat me even de situatie schetsen: het was om een uur of 10 's avonds, ik had net gesport. Ik stond op mijn blote voeten, had alleen een trainingsbroek en een T-shirt aan, dat was alles. En hij was op de motor gekomen, droeg een helm, een leren jas, zware handschoenen, dikke grote schoenen. En hij is ook wel echt een figuur. Toen hij zo tekeerging, dacht ik wel: over dertig seconden lig ik hier voor mijn leven te vechten met hem. Zo drei gend was het. Maar op zo'n moment blijf ik ook kalm, hou ik m'n kop erbij. Paniek helpt nooit iemand, dat heb ik al zo vaak gemerkt. Zorg dat je rustig blijft, controle houdt, weet wat je zegt." „Nee, dat kon niet, daarvoor ging het te snel. Punt was ook: toen de bel ging, zag ik dat hij het was. 10 uur 's avonds, Willem Holleeder aan de deur, dat zit niet goed. Toen zei ik al: 'Jacq, Holleeder staat voor de deur, luister even mee.' Dat deed ze, zij stond om het hoekje. Aan de grond genageld." „Zoiets van: what the fuck. We hebben even met elkaar gesproken en toen concludeerde ik al snel: dit laat ik niet op me zitten, ik ga aangifte doen." „Mijn vrouw is er altijd fantastisch mee omgegaan. Er zijn wel momenten ge weest dat ze zei: 'Ik vind het allemaal wat heftig.' Na die bedreiging van Holleeder ook. Toen zei ze: 'Dit wordt me allemaal veel en misschien wel te veel.' Dat is niet dé reden dat we apart zijn gaan wonen, want dat is een optelsom van factoren, maar het heeft wel een rol gespeeld. Weer die dreiging, die publiciteit. Daar van zei ze wel: 'Peet, kan dat een keer ophouden?"' „Nee, dat kan dus niet. This is the story of my life." „Ja, al ruim dertig jaar. We hebben nooit ruzie met elkaar gehad, nu ook niet en we helpen elkaar waar we kunnen. Er is wat dat betreft niets aan de hand, we hebben geen gedoe met advocaten of zoiets. Maar we hebben er wel voor gekozen ieder onze eigen weg te gaan. Dat gebeurt soms. Zij had een ander beeld van hoe ze de komende vijftien jaar verder zou willen dan ik. Dan moet je voorkomen dat je elkaar in de weg gaat zitten en kun je elkaar beter loslaten en nog van de goede momenten profiteren. Dat doen we ook. Het gezinsleven met onze zoon en dochter is nog intact, we doen met z'n vieren leuke dingen." Geen heel gekke gedachten, toch? Hoe stapt u zelf over die bedreigingen heen? Is dat moment weieens dichtbij geweest? Ook niet toen Willem Holleeder in 2013 plots bij u voor de deur stond en u met de dood bedreigde? Ondernam uw vrouw eigenlijk actie, terwijl jullie daar aan de voordeur stonden? Belde ze de politie, zocht ze een honkbalknuppel? Wat zeiden jullie tegen elkaar toen hij, uit eigen beweging, vertrokken was? Heeft uw vrouw u ooit gevraagd iets anders te gaan doen? En? Jullie zijn nog wel officieel getrouwd? 121 zaterdag 3juni 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69