Meer dan water en brood j Uitgeslapen Fotograaf llvy Njiokiktjien portretteert elke week mensen die net wakker zijn. „Heerlijk. Voor mij is een hotelovernach ting vooral praktisch als ik tot 's avonds laat heb gewerkt, zeker als ik de volgende dag ook weer dienst heb. Sommige mensen heb ben een verkeerd beeld bij het horen van de naam 'gevangenishotel'. Ze den ken bijvoorbeeld dat je hier alleen water en brood als ontbijt kunt krijgen. Zoals je ziet, is dat niet het geval; je kunt hier ontbijten met alles erop en eraan. De voormalige cellen zijn verbouwd tot moderne hotelkamers, maar de gangen zijn zoveel mogelijk intact gebleven. En elke kamer heeft nog zo'n zware cel deur. Gasten vinden het grappig om een keer in zo'n aparte omgeving te slapen, met uitzicht op het Ilsselmeer." „Ik heb het prima naar m'n zin zoals het nu gaat. Hier werken vind ik hartstikke leuk. Het is afwisselend: van in- en uitchecken van de gasten tot bediening in de brasserie. Ik woon vlakbij Hoorn, in Zwaag, en ik vind dit een geweldig leuk stadje, met een mooi oud gedeelte en leuke tentjes en terrassen. Daar zit ik vaak met mijn vriendin nen." 3 Wat brengt de dag? „Ik vertrek zo naar een rood- harigenfestival in Italië. In Nederland is elk jaar een roodharigendag in Breda. Daar ga ik ook al tijd heen, het is inmiddels een reünie voor me. In Breda proberen ze elk jaar een recordaantal roodha- rigen bij elkaar te krijgen. Hoe dat in Italië gaat weet ik niet, ik weet alleen dat er veel mensen uit ver schillende landen komen. Rood haar hebben is trou wens geen item voor me, hoor. Ik houd vooral van de gezelligheid op zo'n dag." 7.00 uur. Dennis Bruin, eigenaar van het Gevangenishotel in Hoorn, brengt Monica Eldering (18) een ontbijtje. Monica werkt in het bajeshotel en slaapt na een late dienst geregeld in een van de verbouwde cellen. 1 Lekker geslapen? 2 Wat is je droom? —Leo van Marrewijk H Ook meedoen? Mail naar magazine@ persgroep.nl 4| zaterdag 3 juni 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61