4 Welkom DESOLAAT DOEN 12 JAAR LATER PETER R. DE VRIES Ik ben opgegroeid in een rustig dorp. Daarna heb ik alleen nog in oude stadswijken gewoond. Met bijbehorend rauw randje. Ik woonde nog maar net in de stad, toen ik een keer wakker schrok van schoten en gegil op straat. Ik moest de volgende dag op het politiebu reau komen getuigen. Hoe ik zo zeker wist dat het pistoolschoten waren, was de vraag. 'Nou ja, het klonk zoals in de film', was mijn antwoord. Een andere keer werd ik uit mijn slaap gehouden door gestommel op de gang en een indringende wiet geur (de bovenburen hadden een plantage). En de voordeur is een keer ingetrapt, gewoon, terwijl ik midden op de dag een uurtje bood schappen deed. De voorvallen hebben mijn woon- plezier in de stad nooit weggeno men. Nu ik kinderen heb, slaat de angst soms wel toe. Kwamen we met de kinderen thuis van een K3-concert, zagen we politie, pers, afgezette straten. Een van de ver dachten van de aanslagen in Parijs bleek zich om de hoek schuil te houden. Wat zeg je de kinderen als recher cheurs dagenlang in een zijstraat bezig zijn met sporenonderzoek omdat er een moord is gepleegd? 'De politie is op zoek naar een boef.' Of als je met je dochter van 4 een blokje om gaat en midden in een vechtpartij belandt waarbij een jon gen een mes trekt? 'Kom, laten we maar snel naar het pleintje gaan.' De Spannende Boeken Weken beginnen. Voor de redactie reden om met een mis daadmagazine te komen. Want moord en doodslag blijven intrigeren. Zeker. Maar ik zie ze liever alleen in films en boeken. magazine 3 Thrillerauteur Deon Meyer crost met Hans Avontuur door de wildernis. 04 Uitgeslapen 06 Monica 07 Zeven 09 Interview 15 Die van mij 19 David Arjan 20 Misdaad loont 28 Persoonlijk 32 In beeld 39 Mijn ma 40 Geld geluk 44 Zuid-Afrika 62 Oldskool 16 Lezen 26 Kijken luisteren 41 Eten drinken 43 Reizen 50 Wandelen 51 Puzzelen en tv-kijken Corry en Ruud van Veen over hun leven na de moord op hun dochter en kleindochters. Interview met Nederlands bekendste misdaadjournalist. Moord Q Reageren? magazine@ persgroep.nl Ingrid Sikking, Chef Magazine &Magazine is een uitgave van de Persgroep Chef Ingrid Sikking Artdirection Natasjade Vries Redactie Anniek van den Brand (plv. chef), Ellen den Hollander, Florien van Rees, Ruud Roodhorst Vormgeving Cher van den Ende, Sasja Ligtenbarg Beeldredactie Joost Hoving Aan dit nummer werkten mee Saskia Borst, Annemarie Kleywegt, Amber Korver, Joyce Kraanen, Jolanda van der Ploeg, Victor Schildkamp, Sander Sonnemans Sales salessupport@persgroep.nl, 088572 28 88 Marketing consumentenverkoop@persgroep.nl BEWERKING COVER JOOST HOVING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60