WEER EVEN THUIS u 19 Connie Huibregtse groeide op aan de voet van de Zeelandbrug, op een paar meter van de Oosterschelde. Daar kweekte ze doorzettingsvermogen en vrijheidsdrang. Connie Huibregtse (49) had vanuit haar slaapka mer eersterangs uitzicht op de Oosterschelde. Ze groeide op in het brug wachtershuis aan de voet van de Zee landbrug langs de Weg naar de Val. Een bijzondere plek, al was ze zich daar toentertijd totaal niet van be wust. „Maar er is in die tijd natuurlijk wel een basis gelegd." Dit weekend trapt ze 'even' 235 ki lometer weg tijdens de Fietselfste- dentocht in Friesland. Dat had Con nie vroeger nooit kunnen bedenken. Achteraf gezien kweekte ze daar bij de Val echter een vechtersmentaliteit en leerde ze door te zetten. School was best een eindje weg en de huizen van vriendinnetjes ook. En dan had ze nog haar vader, die eindeloos met haar ging fietsen. „Altijd weer die klerebrug over. En op de terugweg had je altijd tegenwind. Dan fietste ik vijf kilometer in het wiel van mijn vader en ging ik hem net het laatste stukje, dat naar beneden liep, voor bij." Toen de nu in Serooskerke (S) wo nende Connie laatst weer eens over de Zeelandbrug ging fietsen, zat ze daar vooraf ontzettend tegenaan te hikken. „Maar joh, er was helemaal niks ergs aan. En ik had ook nog eens gewoon wind mee! Ik wilde gelijk mijn vader bellen. Kun je nagaan hoe zoiets in je cellen zit." Naast doorzetten leerde ze aan de Val ook ook te genieten van alleen zijn, wat ze als kind veel is geweest. „Dat vind ik nu zelfs heerlijk. Ook qua wonen. Ik heb daarna nooit meer in een rijtjeshuis gewoond. Vrijheid is denk ik wel mijn hoogste waarde, mijn grootste goed. Ik ben daar mis schien wel een beetje vrijbuiter ge worden", lacht Connie. Ze verhuisde met haar ouders van Bergen op Zoom naar Zierikzee toen ze een jaar of zeven oud was. Haar va der, ooit de jongste kapitein op de duwvaart op de Rijn, ging aan de slag als fulltime brugwachter. Met de bouw van de Oosterscheldekering in die tijd was het handig een mannetje dag en nacht in de buurt te hebben om de Zeelandbrug te bedienen als er rijnaken met materialen door moesten. „En zo kwamen we in het brugwachtershuis terecht." Hemels breed tien meter van de Ooster schelde verwijderd. Met een moeder die in de horeca werkte en een vader die zijn werktijd doorbracht in het hoge brugwach tershuisje op de Zeelandbrug zelf, was Connie best vaak alleen thuis. Haar favoriete piekwas de woonkeu ken, waar ze op haar zitzak boek na boek verslond. En ze had Barry, een grote en waakse Sint Bernhard, die haar het gevoel gaf veilig te zijn. „De deur stond altijd open, er is nooit iets HSI» gebeurd." Wel stonden er met grote regelmaat toeristen bij het huis. Die kwamen met bussen aan om de Zee landbrug van dichtbij te bekijken. „Ik weet niet hoeveel mensen die brug vanuit onze achtertuin hebben gefo tografeerd!" Connie deed de havo en daarna een toeristische opleiding in Leiden. Om uiteindelijk, na ook nog een tijdje bij een restaurant op de stormvloedke ring te hebben gewerkt, de zilte ver gezichten te verruilen voor bergen, jarenlang werkte ze als skilerares in Oostenrijk en Australië. „Mijn moe der komt uit Zuid-Duitsland, vlakbij de grens met Oostenrijk, dus ik werd op mijn derde al op de ski's gegooid." Connie leefde een prachtig vrij le ven op plekken met adembene mende natuur, voordat ze jaren gele den terugkeerde naar Zeeland. „In Australië in de bush. Dat was echt bij zonder wonen. Je had altijd een ket tingzaag in je auto om een pad te kunnen maken en we zaten op twee uur rijden van de winkel vandaan. De eerste keer dat ik er boodschappen deed, vergat ik melk te kopen en dan zit je dus twee weken zonder." Het leven van haar jeugd, met zicht op de Oosterschelde, schaatsen op het plasje van natuurgebied Zuidhoek en lange zomers bij de haven is daarmee niet te vergelijken. Maar een buiten meisje werd ze toen wel. „Ik ben al tijd buiten en houd van sport. Dat zaadje is daar toch wel geplant." Ik weet niet hoeveel mensen die brug vanuit onze achtertuin hebben gefotografeerd zaterdag 3 juni 2017 GO Vrijbuiter aan de Val Esme Soesman Connie Huibregtse bij haar voormalige woning bij de Zeelandbrug. foto dirk jan gjeltema Connie was als kind veel alleen, maar vermaakte zich met boeken en met Barry, haar Sint Bernard. Heeft u herinneringen aan uw ouderlijke huis die u wilt delen en wilt u weer even terug? U kunt uw verhaal doen in 'Weer Even Thuis'. U kunt contact opnemen met Ab van der Sluis: 08801-30203, chefnieuws@pzc.nl. - Connie Huibregtse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55