1 IS r. j. r 9 *1 ■f /^<6Arie-/^PAgATüC^ fcl/TC V0LG6NS <jns sysrern Z'jh wem toch écHT /m V06ZLWAAJZP6 U PZC ONLINE De VS zijn nu echt een Vierde Wereldland geworden. Zelfs de Derde Wereld is meer toegewijd aan het klimaat. CORDEJONGE BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen o88ot-302io Pulskorvisserij Toen eind vorige eeuw bij Ver burg-Holland in Colijnsplaat werd begonnen met de ontwik keling van een elektrisch vistuig, de latere pulskor, kon men niet bevroeden welke politieke beroe ring dit later hier in ons land te weeg zou brengen (krant 10 en 11 mei). Een geheel nieuwe visserij techniek met als grote verdien sten besparing op ecologie en natuurwaarden en aanzienlijke bezuiniging op brandstofver bruik, die verdient door de poli tiek te worden omarmd en ge promoot. Nu dreigt dit op zich unieke visserij systeem door en kele buitenlandse bewindslieden van de Europese Unie de nek te worden omgedraaid. Dit ook nog op dubieuze gronden. Nu hier door faillissement dreigt voor een deel van de Nederlandse kot- tervloot behoort de Nederlandse politiek, met die van Zeeland voorop, zich dit serieus aan te trekken en binnen de EU snel en afdoende orde op zaken te stel len. Dat ons land niet beschikt over een eigen Ministerie van Visserij mag daaraan geen af breuk doen. F. Minneboo Boulevard de Ruyter^Si Vlissingen Windpark Borssele Het Deense energiebedrijf Dong Energie gaat de bouw van het windpark Borssele 1 en 2 opstar ten (krant 16 mei). Deze twee windparken zijn goed voor 700 megawatt, waarmee één miljoen (1.000.000) huishoudens van energie kunnen worden voor zien. Helaas zal deze productie nooit gehaald worden, omdat door de wisselvalligheid van de wind de capaciteit maar voor 35 procent uiteindelijk gehaald wordt. Dus géén miljoen maar 350.000 huishoudens kunnen van stroom worden voorzien. U wordt als subsidiebetalende bur ger op een dwaalspoor gebracht! U betaalt voor een miljoen maar... 650.000 huishoudens krijgen geen stroom. Deze 650.000 huis houdens betalen dus voor een broodjeaapverhaal! Jan Duin Leliëndaleweg 15 Burgh-Haamstede Racefietser Ik ben zelf een fervente racefiet ser en ga nooit zonder helm op pad (krant 18 mei). Ik ben ook ooit onderuit gegaan - mijn helm was beschadigd - maar ik had ge lukkig geen verwondingen aan mijn hoofd. Het verbaast mij dat er nog zoveel fietsers zonder helm zijn, niet alleen beginners maar ook zeer ervaren fietsers. Als je een keer de discussie aan gaat, vertellen ze dat ze last heb ben van de helm of dat het veel te warm is. In de winter dragen ze wel een muts en 's zomers een wielrenpetje. Dat is volgens mij veel warmer dan een goed geven tileerde helm. Zelfs tijdens geor ganiseerde toertochten, waarbij de helm verplicht is, weigeren ze een helm te dragen. Ook promi nente ambassadeurs van het wielrennen binnen het Zeeuwse, die het goede voorbeeld moeten geven, weigeren een helm te dra gen. Het lijkt mij verstandig dat zij zich terugtrekken of toch een helm gaan dragen. Kees van Dixhoorn Fregatstraat 3, Yerseke Scheldeterrein 'Uw beleid faalt' was te lezen (krant 20 mei). Wat ik niet begrijp, is dat Vlissingen nimmer werk gemaakt heeft van het troosteloze Scheldeterrein. Maak er een jachthaven van met op de kade winkeltjes en eetgelegenheden en gebruik het Dokje van Perry voor kleine reparaties aan jachten. Het wordt dan een prachtig uitgaansgebied waaraan ook de Gemeente Vlissingen geld kan verdienen. O ja, en maak in de voormalige veerhaven een cruiseterminal zodat ook cruisegangers van het Scheledeterrein kunnen genieten. Wees creatief! Peter H. deDreu Ruigendijk 10, Driewegen V V- zaterdag 3 juni 2017 UW REACTIE De hond van de gehandi capte Vlissingse Ester Weststrate (50) is gewei gerd in een ziekenhuis in Rotterdam. Ze vindt dat er een uitzondering gemaakt moet worden voor officiële assistentiehonden zoals haar Bobby. Renata Hay vraagt zich af wie het dier dan uitlaat. Ester West strate zou hem vrijwillig komen uitlaten. 'Ergens kan ik wel begrijpen dat voor 'dieren' de deur gesloten blijft in een ziekenhuis. Maar als het een hulphond is, blijft dit toch een lastige keuze', vindt Yvon van Avermaete. Taco Boen dermaker vindt het heel normaal: 'Geen hond in het ziekenhuis.' TWITTER Marc van der Woude @marcvanderwoude President Donald Trump haalt de Verenigde Staten definitief uit het klimaatak koord van Parijs. Volgens Trump is het akkoord 'een slechte deal' voor de Ame rikaanse burgers en 'niet eerlijk' voor Amerika. Ook zou het miljoenen banen gaan kosten. Trump zegt vier jaar de tijd te nemen om zich terug te trekken. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Gigantische Zeeuwse knop op strand bij Scha- rendijke 2. Vuurzee krijgt Gebr. Weststrate niet klein 3. Hond van gehandicapte Vlissingse ten onrechte ge weigerd in ziekenhuis 4. Persoon zwaargewond na val van trap in kantoor Goes 5. Dit is er te doen met Pinksteren in Zeeland Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie Windpark in de Noordzee, foto remko de waal/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45