Rommel vrijmarkt blijft ergernis wekken Extra zand op zeebodem voor de Veerse kust Centrum ook op zondag gepoetst II 7 versluis willeboer J NOG ZES WEKEN EN DAN STAAN HIER CAMPERS Ruim een maand na het houden van de vrijmarkt op Koningsdag zijn nog steeds plak- en lijmresten in de Vlissingse binnenstad te zien. Het is in de praktijk niet af te dwingen om opruimen en schoonmaken te verplichten bij de tijdelijke standhouders, laten B en W weten. Raadslid Els Verhage van GroenLinks ergert zich aan de troep die achterblijft na de jaar lijkse vrijmarkt in het Vlissingse centrum. Plak- en lijmresten zijn echter moeilijk weg te krijgen en zijn zelfs na meerdere reinigings beurten nog te zien, betoogt het college. Continue controle is niet moge lijk. Sommige verkopers een boete laten betalen, terwijl anderen met hun plakgedrag wegkomen is niet wenselijk, stellen B en W. Het college stelt voor om vol gend jaar nog meer voorlichting over plakgedrag te geven, maar ziet geen waterdichte oplossing om alle vervuiling tegen te gaan. Vanaf deze maand tot eind dit jaar wordt voor de kust bij Domburg 800.000 kuub en voor de Zeedijk bij Westkapelle 2.4 miljoen kuub zand aangebracht. Zo'n 150.000 kuub van dat zand komt uit de Vlis singse geul die nu verdiept wordt. De rest van het zand wordt een ki lometer of vijftien uit de kust van de zeebodem gezogen door het baggerschip Volvox Olympia. „We gaan het zand 'klappen' en 'spuiten", vertelt Ada Andriesse van Rijkswaterstaat over het werk voor de Veerse kust. „Bij het 'klap pen' openen de luiken onderin het baggerschip en stroomt het zand van daaruit naar de zeebodem", licht Andriesse toe. „Daar gaat onze voorkeur naar uit omdat badgasten en watersporters er het minste last van hebben. Maar in ondiep water, dichter op de kust, kan het schip niet komen. Dan wordt de 'rainbowtechniek' toegepast. Een mengsel van water en zand wordt vanaf het bagger schip gespoten.' Daar moeten wa tersporters en zwemmers wel reke ning mee houden. Zij moeten op 500 meter afstand van het schip blijven." In Domburg gaat het om het ge deelte 200 meter ten noordwesten van paviljoen Strand90 tot 500 me ter ten zuidwesten van het pavil joen High Hill Beach. In Westka pelle werkt Rijkswaterstaat tussen het strandpaviljoen Noordduine aan de trommelweg tot de KNRM- post van het dijkdorp. Er wordt ze ven dagen per week dag en nacht gewerkt. M/i/du/trlc Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen De komende vier maanden ma ken medewerkers van de ge meente Middelburg ook op zon dag het centrum schoon. Ze le gen vuilnisbakken en vegen de boel aan in het kernwinkel- en het uitgaansgebied. Dit gebeurt mede op verzoek van de plaatse lijke ondernemersvereniging VOM. De ondernemers willen dat Middelburg deze zomer zich van z'n beste kant laat zien in verband met het 800-jarig be staan van de stad. En daar hoort ook een proper centrum op zon dag bij. Omdat de mensen van de afdeling reiniging van de ge meente tot nu toe niet 's zondags werken, puilen afvalbakken re gelmatig uit en slingert er ook her en der troep dat tot de maan dag blijft liggen. Recent klaagde organisator Gert Jan de Rooij van Middel burg Boekenstad nog over de Watje de zondag opruimt hoefje de maandag niet alsnog op te ruimen troep die hij 's zondags aantreft op de Markt. „Het is al vroeg druk. Alleen jammer van alle rotzooi die hier ligt. Ik heb van ochtend pizzadozen en bierblik- ken moeten opruimen. Het lijkt wel alsof er steeds meer troep op het marktplein ligt", zei hij be gin mei tegen deze krant. Sinds vorig jaar staan er in het centrum al nieuwe afvalbakken die een stuk groter zijn dan de oude. Die laatste waren te klein zodat er rondom flink wat afval lag. Maar ondanks die nieuwe bakken blijft er troep op straat liggen omdat het publiek lang niet altijd het afval in die bakken gooit. Het dagelijks bestuur van de gemeente schat in dat er 12.000 euro nodig is voor de proef om vier maanden lang 's zondags de troep op te laten ruimen. Be leidsambtenaar Ad van de Pas geeft aan dat hij verwacht dat het waarschijnlijk lukt om dit be drag binnen de begroting te vin den. „Want wat je de zondag hebt opgeruimd moet je de maandag niet alsnog opruimen." Daarnaast worden in samen werking met de VOM vijf ste wards aangesteld die dagelijks, met uitzondering van de zon dag, aanwezig zijn in het cen trum van Middelburg. Ze ver wijzen onder anderen toeristen naar bezienswaardigheden. zaterdag 3 juni 2017 WA MIDDELBURG Over ander halve maand staan de eerste campers op Stadscamping Zee land aan de Koninginnelaan in Middelburg. En twee weken later ontvangen we de eerste gasten met een caravan of tent, aldus Jorgen Geurts van AVV Beheer. Er wordt momenteel hard gewerkt om de stadscam ping gereed te maken. Vrijdag is het gras ingezaaid en deze week is de riolering en alle bekabeling aangelegd. Geurts vertelt dat hij al de nodige boekingen heeft voor augustus. Voor juli kan dat nog niet omdat hij niet met hon derd procent zekerheid kan zeg gen dat de camping al open gaat. Maar als alles volgens plan verloopt kunnen op 15 juli de eerste campers staan. De vorige stadscamping ging in 2009 dicht. FOTO PETER BUTEIJN René Hoonhorst Vlissingen Ruim 3 miljoen kuub zand wordt de komende maanden op de zeebodem voor Domburg en Westkapelle aangebracht. Een deel ervan is afkomstig uit de Sardijngeul bij Vlissingen, die nu wordt uitgebaggerd. Annemarie Zevenbergen Westkapelle De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Bij wijze van proef rukken ook zondags medewerkers van de afdeling reiniging uit om het Middelburgse centrum onder handen te nemen. Emile Calon Middelburg - Ad van de Pas, ambtenaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43