Nuchter geluid uit Rotterdam Kinderen op zwemles als ze op de bso zitten B 'Opbrengst PZEM voor bouw kerncentrale' 1 Geen punt 2 Stel: je besluit op vrijdag morgen om het pinkster weekend met het gezin door te brengen aan de Zeeuwse kust. Wat was er last-minute nog aan accommodaties beschikbaar? Sproeiers Pompen PINKSTERWEEKEINDE ONDERDAK Commentaar Ahmed Aboutaleb, burgemeester van Rotterdam en promi nent lid van de PvdA, is altijd goed voor een paar prikke lende uitspraken. In een interview met deze krant zegt hij dat de kiezer recht heeft op een serieuze poging een centrumrechts kabinet te maken. Dus met de PVV van Geert Wilders. Pas als dat onmogelijk blijkt, komt links in beeld. Wat Aboutaleb betreft uit eindelijk zelfs inclusief zijn PvdA, de grote verliezer van de verkie zingen. Het andere stevige standpunt van de burgemeester gaat over migratie. Hij betoogt dat Europa niet meer vluchtelingen kan opvangen dan de burgers accepteren. Dat standpunt is gemakkelijk als 'rechts' te bestempelen. Maar als Aboutaleb uitlegt wat hij zou willen doen, verandert het beeld. Hij pleit nadrukkelijk voor veel ontwikkelingssamenwerking, zodat mensen niet uit Afrika hoeven te vluchten. De uitlatingen van Aboutaleb hebben waarschijnlijk weinig in vloed op het politieke spel. Om te beginnen heeft de PvdA met negen zetels in de Tweede Kamer heel weinig in de melk te brokkelen. Ver der zitten de belangrijkste partners in de kabinetsformatie niet te wachten op de complicerende factor PVV. In zijn aanpak van de vluchtelingenkwestie lijkt Aboutaleb te negeren dat het eventuele effect van miljarden steun voor Afrika niet meteen merkbaar zal zijn. De komende jaren blijven de vluchtelingen komen. Daar zal Neder land hoe dan ook mee om moeten gaan. Wat Aboutaleb ook zegt over de staat van het land, hij brengt altijd veel realisme in. Dat is precies wat nodig is om een kabinet te forme ren. Misschien niet in de samenstelling die Aboutaleb wenst. En waarschijnlijk ook niet met het beleid dat hij wil. Maar aan de bijna apolitieke nuchterheid van Aboutaleb kunnen alle denkbare coali tiepartners een voorbeeld nemen. Realisme Ahmed Aboutaleb is een voorbeeld voor alle denkbare coalitiepartners MIDDELBURG Kinderopvang Walcheren en Optisport Vrijburg- bad hebben een samenwerkings overeenkomst getekend om vanaf het schooljaar 2017-2018 zwemles aan te bieden tijdens de buiten schoolse opvang (bso). Kinderen vanaf vijfjaar van Kindcentrum De Aventurijn in Middelburg zijn de eersten die hiervan gebruik kun nen maken. Als er voldoende aanmeldingen zijn, start de zwemles onder bso- tijd eind augustus. Cor Overduin van Kinderopvang Walcheren. „In Zeeland is het van groot belang dat kinderen kunnen zwemmen. Bovendien draagt het bij aan hun zelfstandigheid. Met deze zwemles ontlasten we ouders en leren we kinderen iets waar ze hun hele leven profijt van hebben." Meeuwse handelsonderneming bv ALMANAK Na een lange schooldag kwakte de zoon puffend zijn zware schooltas op de grond. „Nog wat geleerd, jongen?" vroeg zijn vader. „Nee, niks. Of wacht! De juf frouw wist niet hoe je breuken kon invoeren op een rekenma chine." Een brede trotse grijns van va der was zijn deel. „Da's mooi jon gen. Maar je hebt zelf niks ge leerd? Helemaal niks?" „Nou ja, wel hoe ik een wis- kundejuffrouw iets uit moet leg gen. Dat was nog best moeilijk. Ik krijg er alleen jammer genoeg geen punt voor." Sint-Niklazen naar Middelburg 'Nieuwe' leden raad beëdigd Van web naar stenen winkel Vlissingen LPV boos over trage antwoorden Delta moet de opbrengst van de verkoop van de Zeeuwse Netwerk Holding (die onder PZEM valt) niet gebruiken voor het stoppen van fi nanciële gaten. Het bedrijf moet in de nabije toekomst inkomsten ge nereren en kan dat het beste doen door de bouw van een tweede kerncentrale, betoogden Pim Kraan (POV) en Lilian Janse (SGP) tijdens de Vlissingse raadsvergadering. „Als je op termijn van fossiele brandstoffen af wil, is de bouw van een nieuwe kerncentrale de beste oplossing. Schone energie, con stante levering en een stabiele prijs. Zonne- of windenergie geven die zekerheid niet. Ze kunnen pieken en dalen in het gebruik niet opvan gen en blijven minstens twee keer zo duur", betoogden beide raadsle den. Behalve de twee VVD'ers over tuigden beide eenlingen hun col lega-raadsleden niet, zodat hun standpunt tijdens de aandeelhou dersvergadering op 12 juni niet over het voetlicht wordt gebracht. \\\\t zaterdag 3 juni 2017 ii Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes I Tel. 0113-212620 I Fax 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Niet enkel Middelburg, maar ook het Belgische Sint-Niklaas viert dit jaar haar 800e verjaardag. Reden genoeg om deze dubbelverjaardag samen te vieren. Daarom bezoe ken vandaag, zaterdag 3 juni, zo'n 300 inwoners van Sint-Niklaas Middel burg. Dit weekend vindt bovendien het muzikale evenement 'Middelburg Vólkoren' plaats. Ook een koor, Viox-La, uit Sint-Ni klaas treedt op. VLISSINGEN In de Vlissingse raadzaal zijn donderdagavond twee 'nieuwe' raadsleden geïnstalleerd. Hans de Lange (SP, vervanger Pe tra Coret) en Dick Ver boom (foto, D66, vervan ger Dina Verbrugge) zijn geen nieuwe gezichten in het Vlissingse gemeente bestuur. De Lange viel al drie perioden eerder in voor zich (tijdelijk) terug trekkende raadsleden, Verboom was tot twee jaar terug wethouder. MIDDELBURG De Style Boutique opent een pop up store in Mid delburg. Vorig jaar begon Deborah van Bre men als hobby met een webwinkel. Ze heeft vol gens eigen zeggen nu al zoveel succes dat ze ook een 'echte' winkel opent. Het is de pop-up store aan de Nieuwe Burg 13. Daar verkoopt ze onder andere Ibiza-stijl tunieken en slippertjes in felle kleuren, romantische jurkjes en blouses in pas teltinten. Hij had het al een paar keer eerder opgemerkt, maar Wim Hirdes kon zijn ergernis niet langer opkroppen. Daarom vroeg hij het college nog eens schriftelijke vragen binnen korte tijd te be antwoorden. De tijd is al opgerekt naar twintig dagen. „Meer dan een maand is echt te gek." Gebruik de verkoopopbrengst van PZEM niet voor de sloop van de kerncentrale, maar bouw juist een nieuwe tweede cen trale, betogen enkele Vlissingse raadsleden. René Hoonhorst Vlissingen Helaas, Zeeland is tjokvol »W grap FOTO ROBIN UTRECHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38