DeWolfF verveelt geen moment J Wanneer winkels open zijn verschilt sterk van winkel tot winkel Mark Boot leeft motorcross Mathilde Willink verdient een beeld Het is nauwelijks nog te volgen welke winkels met Pinksteren open zijn. Openingstijden verschillen per vestiging. Kunstenaars willen 'levend kunstwerk' in haar geboor teplaats Terneuzen eren. ZEELAND4 Boodschappen doen tijdens Pink steren? Check te allen tijde de web sites van winkels. Want als zaken al met de pinksterdagen open zijn, verschillen openingstijden sterk van winkel tot winkel en van plaats tot plaats. Hoe vaker winkels open kunnen zijn, hoe groter de onduidelijkheid voor consumenten wordt. Een in ventarisatie van openingstijden laat een sterk wisselend beeld zien. Er valt nauwelijks peil op te trekken. Neem de Albert Heijn. Die is in Goes, Kamperland en Kapelle op beide pinksterdagen dicht. Maar de winkels in onder meer Middelburg, Vlissingen (XL), Bruinisse en Zie- rikzee zijn op beide dagen juist open. En die in Oostburg en Ter- neuzen kun je alleen op tweede pinksterdag terecht. Hoe laat vesti gingen open of dicht gaan verschilt ook nog eens van winkel tot winkel. De één opent om 08.00 uur, de an der om 12.00 uur. De ene zaak sluit om 17.00, de ander om 19.00 uur. Hoe dat komt? „Winkels bepa len - op basis van wat toegestaan is vanuit de gemeente - zelf hun ope ningstijden", is alles wat AH- woordvoerder Anoesjka Aspeslagh erover kan zeggen. Nog zo'n voorbeeld. De Aldi in Middelburg (twee winkels) enTer- neuzen-Noord is op beide pinkster dagen dicht. Maar de supermarkt in Goes is alleen op tweede pinkster dag open en die in Zierikzee op beide feestdagen. Wie planten, tuinartikelen of meubels wil inslaan, heeft het iets makkelijker. De Intratuin (Koude- kerke), Groenrijk (Middelburg) en meubelzaken als Binnenuit (Hein- kenszand), Pot Interieur (Axel) en Woonboulevard Poortvliet openen traditioneel op maandag tweede pinksterdag de deuren. Maar Mor- res in Hulst is dan weer op beide dagen open. En de klusser? Die moet komend weekend ook goed uit de doppen kijken. De Gamma in Goes, Vlissin gen, Oostburg en Terneuzen zijn weliswaar allemaal maandag open, maar de tijden verschillen. De Praxis in Zierikzee is op beide da- De ondernemers van Woonboulevard Mortiere proberen één lijn te trekken gen geopend, maar wie zondag naar de vestigingen in Goes, Middelburg of Vlissingen rijdt, staat voor een dichte deur. Positieve uitzonderingen op de chaos zijn de woonboulevards, zo als de Marconistraat in Goes en Woonboulevard de Mortiere in Middelburg. Daar zijn de zaken eensgezind open op tweede pink sterdag. „De ondernemers proberen zo veel als mogelijk één lijn te trek ken", zegt Jurrien Kruidhof na mens de ondernemers van Woon boulevard de Mortiere. De eigenaar van Pronto Wonen en Profijt Meu bel legt uit dat alle winkels in prin cipe 361 dagen per jaar open zijn. „Behalve op eerste paasdag, eerste pinksterdag, eerste kerstdag en nieuwjaarsdag. Een paar kleine on dernemers is de koopzondagen niet open vanwege te weinig personeel of geloofsovertuiging. Maar dat res pecteren we met zijn allen. Voor de consument betekent het duidelijk heid wanneer winkels op Woon boulevard de Mortiere open zijn. We horen daarover van klanten al leen maar positieve geluiden." It zaterdag 3 juni 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 20 Openingstijden een ratjetoe Jeffrey Kutterink Vlissingen -Jurrien Kruidhof, Pronto De band stond al vroeg op het programma op de eerste dag van Vestrock in Hulst. Maar dat bleek een goede zet. Met een energieke set vol scheurende psychedelische bluesrock lokte DeWoIff de festivalgangers naar het terrein. De achtste editie van Vestrock begon gisteren met Racoon en Jett Rebel als hoofdacts. Van daag is het festival uitverkocht met als klap pers The Common Linnets en Biffy Clyro. FOTO BOAZ TIMMERMANS 1 Bekijk de verslagen en foto's op pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37