Ajax-trainer Peter Bosz topkandidaat bij 'BVB' U I 29 De voorbereiding op Frankrijk begint niet de maandag dat we samen komen Eric Gudde weg bij Feyenoord PROGRAMMA Dat Lucien Favre in Dortmund de opvolger zou worden van de deze week ontslagen Thomas Tuchel was zo'n beetje een uitgemaakte zaak. Totdat diens club Nice gistermor gen roet in het eten gooide met de mededeling dat het de 59-jarige Zwitser niet laat gaan. Sindsdien zijn in Duitsland alle ogen gericht op Peter Bosz, de volgende naam op het lijstje van 'BVB'. Ajax wilde gisteren niet reageren op de 'geruchten' en ook Bosz zelf onthield zich van commentaar. Net als Dortmund overigens. Maar aan gezien de Duitse grootmacht al op korte termijn een nieuwe trainer wil presenteren, zou de zaak dit weekeinde wel eens in een stroom versnelling kunnen komen. De Duitse media stortten zich massaal op Bosz, die in Amsterdam nog een contract heeft tot 2019. 'De ware favoriet voor de trainerspost bij BVB', aldus Die Welt. En hoewel FC Köln-trainer Peter Stöger ook nog wordt genoemd als één van de kandidaten, weet ook Bild Zeitung zeker dat de 53-jarige Ajax-trainer de beste papieren heeft. 'Bosz spreekt vloeiend Duits. En: Bij Ajax heeft bij bewezen dat hij een jong elfal verder ontwikkelen kan. Een eigenschap die ook bij 'BVB' belangrijk is', aldus Bild, dat ook maar meteen Kasper Dolberg aan Dortmund linkte. Dat Dortmund na het afhaken van Favre terecht komt bij Bosz, is allerminst verbazingwekkend. Het aanvallende voetbal waarmee de club, zowel onder Jürgen Klopp als diens opvolger Tuchel, de laatste ja ren furore maakte, is de Ajax-trai ner op het lijf geschreven. 'BVB' speelt het voetbal dat Bosz voor ogen heeft. Andersom is hij een trainer die met zijn manier van werken prima zou passen bij de Duitse topclub. In Dortmund zoe ken ze meer in toptalenten die nog verder ontwikkeld moeten worden, dan in gearriveerde vedettes. De grote vraag is; wat wil Bosz? Met de jonge, talentvolle Ajax-se- lectie die hij naar zijn hand heeft gezet, kan hij volgend seizoen gaan oogsten in Amsterdam en een landstitel ontbreekt nog op zijn cv als trainer. Aan de andere kant weet hij ook dat het vrijwel onmogelijk is om de prestaties in Europa te eve naren. Maar bovenal: de kans om bij een club als Borussia te werken komt niet elk jaar voorbij. Algemeen directeur Eric Gudde heeft gisteren zijn ver trek bij Feyenoord aangekon digd. De 62-jarige bestuurder legt op 30 november van dit jaar zijn taak neer. Gudde heeft dan bijna tien jaar als di recteurvan de Rotterdamse club gefungeerd. Feyenoord veroverde afgelopen seizoen voor het eerst sinds 1999 weer eens de landstitel. „De voorbije weken heb ik, zoals vermoedelijk iedere Feyenoorder, op een roze wolk geleefd door het succes van het behalen van het kam pioenschap", zei Gudde. „Het was een tijd van enorm genie ten, maar voor mij ook een tijdsbestek om me af te vra gen of ik na tien zware jaren nog voor een langere periode de tomeloze energie en drive heb die nodig zijn en die Fey enoord ook mag verwachten van haar algemeen directeur. Daar twijfelde ik over en als dat zo is dan is je vertrek aan kondigen volgens mij het enig juiste om te doen. Ik denk dat het voor de organisatie goed is dat er straks weer een ander met nieuwe inzichten en frisse ideeën op mijn plaats komt te zitten." Feyenoord gaat op zoek naar een opvol ger van Gudde. Utrecht legt Sander van de Streek vast Sander van de Streek (24) verruilt SC Cambuur voor FC Utrecht. De middenvelder ondertekent een contract voor vier jaar bij de nummer vier van de eredivisie. Het contract van Van de Streek liep bij de Friese eerstedivi- sieclub nog door tot medio 2018. Zijn afkoopsom wordt niet bekendgemaakt. Met de komst van Van de Streek, goed voor 22 treffers in het afgelopen seizoen, speelt FC Utrecht in op een mogelijk vertrek van Sofyan Amrabat. Die staat in de belangstelling van diverse clubs. Genk stuurt Boëtius terug naar Basel Het verblijf van Jean-Paul Boëtius bij Racing Genk blijft beperkt tot een halfjaar. De Belgische club nam de Nederlandse vleugelspits eind januari op huurbasis over van FC Basel en bedong tevens een optie tot koop. Hoewel Boëtius de afgelopen maanden regelmatig in actie kwam voor de ploeg van trai ner Albert Stuivenberg, be sloot Racing Genk geen ge bruik te maken van de aan koopoptie. De ploeg van Stuivenberg greep naast een ticket voor de Europa League. Boëtius gaat terug naar Basel. zaterdag 3 juni 2017 GO Morgen, 19.30 uur Oefeninterland: Neder land - Ivoorkust in de Kuip. Op tv: SBS6 Vrijdag, 20.45 uur WK-kwalificatieduel Ne derland - Luxemburg in de Kuip. Arjen Robben in het trainingskamp van het Nederlands elftal. FOTO PRO SHOTS I! -Arjen Robben Moet Ajax na één jaar alweer op zoek naar een nieuwe trainer? Daar lijkt het wel op nu Borussia Dortmund zijn zinnen heeft gezet op Peter Bosz. Wietse Dijkstra Amsterdam Peter Bosz is volgens de Duitse media de topkandidaat om Tho mas Tuchel op te volgen als trainer van Dortmund, fotogetty VOETBAL VOETBAL VOETBAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29