Juventus is na 2015 nóg beter geworden Karin's 27 Dit plekje is nog vrij Nu volop Last Minutes schaduw van Di Stéfano heeft moe ten strijden, en zijn ploegmaats in Cardiff voor een unieke kans zich in de glorieuze geschiedenis van Real Madrid te schieten. Zo uniek zou de prestatie voor de club zijn, dat de spelers al aan het begin van het seizoen een onwaar schijnlijk hoge premie bij voorzit ter Florentino Pérez, die graag ook definitief op eenzelfde hoogte als zijn illustere voorganger Santiago Bernabéu zou komen te staan, wis ten af te dwingen: 1,5 miljoen euro per speler voor die dubbel. Kosten die overigens eenvoudig kunnen worden opgevangen door de onge veer 80 miljoen euro die de club dit seizoen van de UEFA opstrijkt. En zo worden de rijken steeds rijker, de sterken steeds sterker. Wat dat betreft werd de over macht van Real in de jaren vijftig niet bepaald door het geld, meer door het talent van een bijzondere generatie, met naast Di Stéfano, Gento en Puskas ook spelers als Rial en Kopa, de Fransman die in maart overleed. Oud-speler Santa- maria, een van de laatste overleven den van toen, herinnerde zich deze week dat hij in 1958 voor die dubbel een premie van 50.000 peseta's kreeg, zo'n 300 euro. Maar al zijn de tijden enorm ver anderd, door zijn Europese zege tocht doet Real de laatste jaren een beetje aan die sterrenploeg van toen denken. Het lijkt zich in Eu ropa zelfs meer op zijn gemak te voelen dan in eigen land. Een pure multinational van het voetbal. TERUG IN CL-FINALE Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl Altijd inclusief: vlucht verblijf huurauto <5 Kleinschalige accommodaties weg van de massa www.karinschoice.nl 020 - UU 99 U70 zaterdag 3 juni 2017 GO Voor een van beiden wacht vanavond een primeur. Wint Buffon zijn eerste CL of prolongeert Real als eerste club de CL-titel? FOTO GETTY EN PHOTO NEWS Finale Champions League: Ju- ventus - Real Madrid, vanavond 20.45 uur. Op tv: Veronica Automatisch gaan bij Juventus de gedachten vanavond in Cardiff terug naar twee jaar ge leden. Toen verloor de club de Champions Leaguefinale van 2015 in Berlijn van FC Barce lona in een wedstrijd die betrekkelijk kansloos verloren ging. Maar het 'Juve' van 2017 is een andere ploeg dan die van toen. Vergeleken met het basisteam van twee jaar geleden spe len alleen Gianluigi Buf fon en de verdedigers Leonardo Bonucci en Giorgio Chiellini nog voor de club. Al kon de laatstge noemde in 2015 niet mee doen vanwege een kuitbles sure. De sterren van toen zijn ver kocht. Paul Pogba ging naar Manchester United, Andrea Pirlo toog naar Amerika. Car los Tévez voetbalt in China en Arturo Vidal bij Bayern München. Des te knapper is het dat Ju ventus de afgelopen jaren nog beter is geworden. De herboren rechtsback Dani Alves is beter dan Ste- phan Lichtstei- ner, linksback Alex Sandro energie ker dan Patrice Evra. Voorin is alles anders. Met de tot buffelende middenvelder omge vormde Mario Mandzu- kic als voornaamste hu zarenstukje. Ook uitge kiend: voor de aan de lopende band scorende Gonzalo Higuain werd de portemonnee getrok ken. Maar spelers als Dani Alves en Sami Khe- dira werden gratis over genomen. „Het geloof in eigen kunnen is sinds de finale van 2015 enorm toegenomen", weet trai ner Massimiliano Allegri (foto). „De finale stelt ons in staat om de lat weer hoger te leggen." Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen Portugal - Al garve - Albufeira Balaia-Sol Holiday Club Griekenland - Lesbos - Anaxos Anaxos Hill Appartementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27