met Dick H O Q. 26 CHAMPIONS LEAGUE FINALE S JOERD MOSSOU Real Madrid kan vanavond voor de derde keer in vier jaar de Champions League winnen. Het zou uniek zijn en doet denken aan de jaren vijftig van Di Stéfano. Juventus Real Madrid 1 Higuain versus Ronaldo Column a Dick, Fred hier. Nou, we hebben er toch genoeg voor zondag hoor" „Wat bedoel je?" „Nou dat we deze keer genoeg spelers hebben gelukkig. Ook voor op het bankie. Zijn er net nog een paar binnen komen waaien hier." „Mooi, maar ik zit voor mijn werk in Turkije nu. Weet je toch? Bel anders later nog even terug." „Wesley is ook op tijd terug, zei-ie net. Die kan invallen. Heeft u de opstelling al klaar? Pak ik even een pennetje." „Sorry, wacht even, kamermeisje klopt op de deur. Blijf hangen." „Wanneer bent u ook alweer terug uit Turkije, trainer? Zondag of maandag?" „Volgens mij maandag of dinsdag pas. Zondag lukte toch weer niet. Druk druk. Bel je wel als ik op het vliegveld ben ok? Joe! Moet gaan!" „Wacht heel even nog. Heeft u de wedstrijd van woensdag nou gezien? Tegen die schoppers?" „Jezus Fred, wat denk jij dan. Ik heb je de opstelling nota bene nog doorgebeld. 2-1 gewonnen. Eerste helft was aardig, tweede slecht." „Wesley is jarig vol gende week hè, die wil dan per se meedoen, desnoods als invaller. Voor dat jubileum weet je wel. Kan wel toch? Is toch leuk voor 'm?" „Heeft-ie getraind donderdag?" „Nee. Had iets an ders. Moest een vlucht halen. Maar hij heeft beloofd op tijd te zijn zondag. Echt. Wes komt altijd. Is een kanjer." „Ach, kan ons het verrekken. Laat maar even meespelen." „Mooi trainer. Doen we. Ik zeg Hans dat-ie nog een slagroomtaart haalt." „Fred, met mij. Vergat ik nog. Hoe doet die nieuwe keeper het trouwens? Die ene, hoe heet-ie. Die uit het vierde." „Sergio." „Ja, Sergio ja. Is dat wat? „Goeie gozer, trainer. Gisteren nog een kaartje gelegd met alle keepers hier. Hans, Frans, scout Ed ward, de hele rataplan. Jasper, Sergio, Jeroen erbij. Echt lachen. Het lijkt hier wel een keeperskamp!" „Keepers onder elkaar. Jij liever dan ik." „Ach, Hans is een beetje lang van stof. Lult wat te veel en te moeilijk, maar we hebben het best wel leuk gehad." „Denk jij nou maar aan de waterzak en de trai ningspakken voor zondag. En zorg dat ze zondag het veld een beetje sproeien. Ik ben weg nu. Taxi staat voor de deur." „Joe trainer, is goed! Tot maandag!" 'Heeft Wes getraind donderdag? Ach, kan ons het verrekken. Laat maar even meespelen' et stond lange tijd mooi op het palmares, die zes Europa Cups voor landskampioe nen. Vijf daarvan op een rij, nooit meer door een andere club vertoond. Het was alsof Real Madrid het in 1955 geboren toer nooi direct kaapte, aan de hand van Alfredo di Stéfano en Paco Gento, even later vergezeld door Ferenc Puskas. Stade de Reims (twee maal), Fiorentina, AC Milan, Ein- tracht Frankfurt en Partizan Bel grado waren de tegenstanders in die finales. Zes titels uit de tijden van de zwartwit-televisie, zeiden de criti casters decennia later, toen het Real Madrid jarenlang niet lukte een 'kleuren-Cup' te veroveren. De 'séptima', de zevende, begon een obsessie te worden. Terwijl andere grote Europese clubs als Ajax, Bay- ern München, Liverpool of AC Mi lan meerdere malen de beker won nen en aartsrivaal Barcelona in 1992 zijn allereerste pakte, ging het bij Real steeds mis. De ploeg bereikte zelfs de finale vrijwel nooit. De be ste generatie, die van Butragueno eind jaren tachtig, liep zich onder anderen stuk op PSV. Pas in 1998, toen het toernooi al enige tijd Champions League heette, werd de ban gebroken, in Amsterdam, tegen, toevallig, de te genstander van vanavond, Juven tus, met een doelpunt van Mijato- vic. Bij Juve speelde, opnieuw toe val, Zinedine Zidane, de speler die vier jaar later Real tegen Bayer Le- verkusen met een prachtige volley de achtste Cup schonk. En nu als trainer terug is om geschiedenis te schrijven. Prolongeren Zijn Real gaat vanavond op jacht naar de 'duodécima', de twaalfde alweer, en dus ook de zesde uit het 'kleurentijdperk'. De derde in de laatste vier jaar. Het zou de eerste club sinds het bestaan van de Champions League zijn die de titel zou prolongeren. Maar in Madrid ging het deze week vooral over dat grijze verle den, dat van Di Stéfano en de zij nen. In hun verpletterende over macht toen behaalden zij tweemaal de 'dubbel', de landstitel én Europa Cup. En hoe groots Real sindsdien altijd is gebleven, sinds 1958 heeft de club nooit die dubbel meer ge haald. Na het twee weken geleden behaalde Spaans kampioenschap staan Cristiano Ronaldo, die altijd tegen die lange, onoverwinnelijke TOPSCHUTTERS j' j^° 2 TV zaterdag 3 juni 2017 GO @sjoerd mossou RONALDO Cristiano Ro- naldo kan voor de vierde keer de Champions League win nen. De ster van Real Ma drid komt dan in een illuster rijtje met Cla rence Seedorf, Xavi, Andrés Iniesta en Lio nel Messi. ONGESLAGEN Juventus kan de zesde ploeg worden die ongesla gen de Cham pions League wint. Dat lukte tot nu toe Olympique Marseille, AC Milan, Ajax, Manchester United en Bar celona. 'Juve' hield negen keer de nul. RAMOS Sergio Ramos staat al op 10 goals in de Champions League. Alleen verdedigers Roberto Car los, Panucci en Piqué scoor den vaker. (0 Zegetocht laat jaren 50 herleven Edwin Winkels Barcelona H Juventus - Real is het op één na vaakst gespeelde duel in de CL/Europacup I, 19 keer. Real-Bayern was 24 keer. Real won 9 keer, Juve 8 keer en 2 keer gelijk. Real Madrid kan vanavond voor de twaalfde keer de Cup met de Grote Oren winnen. 6 in het zwart- witijdperk, 6 in het 'kleuren- tijdperk'. Juve won er 2. JUVENTUS Vermoedelijke opstellingen Scheidsrechter: bg Felix Brych (Duitsland) Vanavond Aftrap 20.45 uur Veronica National Stadium, Cardiff (Wales) De wedstrijd tussen Juventus en Real Madrid is ook het duel tussen twee doelpuntenma kers. Bij de Italianen speelt Gonzalo Higuain voorin. De man van 94 miljoen maakte dit seizoen al 32 treffers. Slechts twee spelers scoor den in één jaar vaker voor Ju ventus en dat is al ruim 80 jaar geleden. Reals vedette Cristiano Ronaldo maakte in de vier duels in de kwart- en halve finales van de Champi ons League van 2017 maar liefst acht doelpunten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 26