24 M ANGELA KIJKT TV INTERVIEW DENNIE CHRISTIAN Schlagerzanger Dennie Christian is terug in de schijnwerpers door het programma 'Beste Zangers'. „Mensen zijn verbaasd dat ik ook andere liedjes kan zingen." Ineens is Moederdag nooit meer hetzelfde Quote van de dag We missen papa nog elke dag. 80 procent van mijn werk draait om hem Dat viel nog niet mee, de hele week Lek ker Laat! kijken. Want lekker laat is het, dat nieuwe programma van Paul de Leeuw. Nu had ik er natuurlijk voor kunnen kiezen de uitzending op een mij handiger tijd stip terug te zien, maar dat vond ik flauw. Ge zien de lange tenen van mijn collega-colum nist wilde ik het programma zo zuiver moge lijk beoordelen: zit ik hier op dit tijdstip op te wachten? Is het de moeite waard om nog drie kwartier voor op te blijven? Eminems 'Stan' is nu echt woord Katy Perry in Ziggo In februari van dit jaar overleed de moeder van Dennie Christian. „Ze heeft altijd tegen haar kin deren, mijn twee broers en zus, gezegd: ik wil nooit dement worden en niet eindigen in een ver zorgingstehuis. Dat eerste konden we niet tegen houden", vertelt de zanger. „Dat laatste is wel ge lukt. Ze is thuis gestorven." Zeven jaar geleden, toen de eerste verschijnselen van ouderdomsdementie zich manifesteerden, kwam er een Poolse vrouw bij haar in huis. „Ze huilde bij haar dood, want ze waren beste vrien dinnen geworden. Met kerst heb ik nog met mijn moeder gezongen. Ze herkende tot op de laatste dag haar kinderen gelukkig nog. Ze was bijna 93, een fantastische leeftijd, maar toch was de klap groot. Je beseft dat alles eindig is en niets is meer zoals het was. Ineens is Moederdag nooit meer hetzelfde." Gevoelsmens Dennie Christian (61) zit met een brok in de keel. De geboren Duitser schroomt niet om zijn emoties te tonen. „Ik ben een gevoelsmens", benadrukt hij. Het is hoe we hem deze weken hebben leren ken nen in Beste Zangers, het succesvolle zaterdag avondprogramma van de AVROTROS. „Dat komt door de intieme sfeer. We zijn in een prachtig re sort op Ibiza. Op tien minuten van het strand. Ge weldig weer. Je hoort eikaars levensverhalen, zingt voor elkaar. Dan komen emoties los, vloeien tra nen." De schlagerzanger 'brulde heel hard ja' in zich zelf op het moment dat hij werd gevraagd. 'Dennis Christian? Moet dat nou?', was een van de vele re acties op social media toen de namen bekend wer den. „Na het eerste programma kwam van de zelfde man een heel andere reactie: hij was fan ge worden, stond er nu", meldt hij trots. Zangers treden in het programma uit hun com- fortzone. „Het blijft spannend als artiesten liedjes van elkaar gaan vertolken. Mensen zijn verbaasd dat ik ook andere liedjes zing. Doe ik al heel mijn leven, zoals van Neil Diamond. Op de ballad van Marco Borsato Nooit meer een morgen heb ik enorm veel reacties gekregen. Ik ben blij dat mensen er nu achter komen dat ik veelzijdig ben. Dat ze niet denken dat ik een jukebox ben, waar je een euro ingooit en vanzelf een liedje komt." Dennie Christian, als zanger groot geworden in Nederland en België, draait al mee vanaf 1975. Mas saal viel Nederland, mede dankzij programma's als Op Losse Schroeven en Op Volle Toeren voor de schla gers van de oosterbuur. Tientallen gouden en pla tina platen heeft de zanger in zijn Noord-Duitse woonplaats Wardenburg, op 130 kilometer van Groningen, aan de wand hangen. „Meer dan vijf tien miljoen platen verkocht, hadden ze vorig jaar uitgerekend. Ik kreeg er een onderscheiding voor." Zijn liedjes kunnen veel mensen nog altijd dro men. Rosamunde, Besame Mucho en niet te vergeten Wij zijn twee vrienden als Guust Flater met zijn Marsupilami. „Marsupilami is een legende, hoort bij mij, is een deel van mijn leven. Ik stop 'm nog elk week in een medley. En je wilt niet weten hoe veel, ook jonge, mensen dan hoeba hoeba hoeba hop hop meebrullen", lacht de Duitser die in wer kelijkheid Bernhard Althoffheet. Dennie Christian draait nog volop mee in het circuit. Toch lijkt het erop dat de zanger 'terug van weggeweest is'. Hij wijst op Ron Goossens, Low Budget Stuntman, de New Kids-film van dit jaar waarvoor hij alle songs verzorgde en een rol speelde. „Ik speelde mezelf in gezelschap van een foute manager. Een geweldige ervaring." De film bleek het begin van een comeback. „Ik voel me 35." Dat was begin 2012 anders. Hij was 'moe van al les'. ,,'s Morgens al geen zin om mijn ogen open te doen. Mensen zagen vrolijkheid, maar ik voelde een bepaalde treurnis. Niks was goed. Tijdens op tredens viel het mee, want dan kreeg je een adre nalinestoot, maar wel de ochtenden erna. Het is een hard vak. Met veel druk. Soms voelde dat als een soort wedstrijd. Een midlifecrisis? Een depres- sie? Een burn-out? Het was onverklaarbaar. Op een dag werd ik wakker in een hotelkamer in België. Helemaal in paniek. Ik wist het gewoon niet meer. Mijn familie heeft aangedrongen op hulp. Ik heb een goeie therapeut gehad. Ben wekenlang in een speciale kliniek geweest en er daarna nog naartoe geweest voor gesprekken. Ik heb op het randje ge zeten, maar ben er bovenop gekomen." Zijn familie had zich grote zorgen gemaakt, zijn vrouw Roswitha, zoon Aljosha en dochter Romina die inmiddels zelf twee dochters heeft, Maila (4) en Nélia (1). „Het gevoel als je zo'n hummeltje voor het eerst in je handen hebt.Je kunt op iemand verliefd worden, dan duurt het even voordat het echte liefde wordt. Maar bij je kleinkind gaat het van nul naar honderd. Boem. Beng. Een explosie van liefde." Met Roswitha is hij inmiddels 42 jaar samen waarvan straks in september 37 jaar getrouwd. En dan is het antwoord - sorry Paul - toch nee. Er valt geen lijn in de onderwerpen en gesprekken te ontdekken, er zitten gasten van wie totaal onduidelijk is waarom ze er zitten, het gaat van de hak op de tak op een ergernis wekkende manier en dat fietstochtje aan het begin van elke uitzending heeft geen enkele functie. Onmiddellijk schrappen, voordat hij hard onderuit gaat op die elektrische fiets. Eén vrije val per week, die van de kijkcijfers, lijkt me genoeg. Ook lozen: de doorbitch, de persoon die voorbijgangers moet binnenhalen met een goed verhaal. Dat is de dood in de pot. Want toen Paul dinsdagavond nét een interessante vraag had gesteld aan zanger Dré Hazes over zijn familie en het gesprek dus spannend werd, kwam er een oudere dame binnenstiefe- len die over haar staar begon. Weg moment. Er moet op zijn minst één vast item of span nende rubriek in zo'n late show zitten die prikkelt. Die mij als kijker verleidt om tóch nog even te blijven zitten, omdat ik niet kan slapen als ik niet weet wat er vandaag gebeurt. Dit heb ik nog niet kunnen ontdekken. Het is in elk geval niet mikadoën met Loes Luca en Marieke de Vries, of kickboksen met Ajouad El Miloudi waarbij er wordt geklooid met nep- bloed. Kom op, ik ben geen kleuter. om de tv aan te zetten. Format maakte niet uit, hij was zelf spraakmakend en bijzonder genoeg. Die tijd is voorbij. De enige reden dat hij dit programma heeft gekregen, is omdat de directeur televisie van de NPO een trouw fan met oogkleppen is. Maar wat ik Paul juist zo gun is een groep kritische getrouwen, die hem gaan helpen na denken over inhoud en welke kant hij op moet. Daar heeft hij harder behoefte aan dan aan notoire jaknikkers of een elektrische fiets. zaterdag 3 juni 2017 GO Laat! MUZIEK Het woord Stan, afgeleid van de gelijknamige hit van Eminem en Dido, staat sinds kort in het Engelse woor denboek. Stan staat, net als in het liedje, voor een 'overijverige of obsessieve fan van een be roemdheid'. MUZIEK Méér dan hoeba hoeba hop Dennis Jansen Katy Perry treedt volgend jaar op in de Ziggo Dome. Het concert is op 26 mei. De zangeres begint in september in de VS met haar wereldtournee, gebaseerd op haar nieuwe album Witness. Dat verschijnt volgende week. Ooit was de naam Paul de Leeuw al genoeg Reageren? angela@persgroep.nl Roxeanne Hazes in Grazia over wijlen André

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24