Paul de Leeuw 17 Jammer, dat heeft je andere vader net uitgegeven aan het Longfonds ij ons staat een ou derwetse spinazie schotel op tafel. Spi nazie, aardappels, geprakte eieren, jus en een gehaktbal. We zitten met z'n vieren. De vaders flink hoes tend vanwege een verkoudheid en de zonen voorovergeboven over hun bord, niet veel zeggend. De vaders praten over de ko mende toetsweken. Er moeten wat lichte 5'jes worden opge haald. De zonen maken zich meer druk om de spinaziescho tel. „Hij smaakt te droog. Jullie kunnen gewoon geen aardappels koken!" „Ho ho ho.dat kan iedereen. En ff geen kritiek. Dat ik geen biefstuk kan bakken, oké, maar aardappels..." „Jij houdt je nooit aan het re cept", gaat het verder. „Jij gaat er altijd weer wat anders mee doen en je doet altijd peper op de bief stuk!" „Omdat dat lekkerder is." „Als je nou weet dat ik geen pe per wil op mijn biefstuk, hou je daar dan gewoon aan. Jij kan het wel lekker vinden, maar ik niet." „Niet voor mij", roep ik met een. Daarop volgen de zoons: „Niet voor mij!" Waardoor mijn man het haasje is en hij naar de deur loopt. En ja hoor: collecte. Mijn man kent de collectantes, want ik hoor dat hij hun namen noemt. „Tuur- lijk, momentje." Hij komt binnen, trekt de keu kenla open, haalt er een briefje van 20 euro uit en loopt weer naar de voordeur. „Een briefje van 20 euro geef jij die collectant?" vraag ik bij terug komst. „Waarom? Wilde je in druk maken op die mensen om dat je ze kent?" „Nee. Het is voor het Long fonds." „Omdat we zelf onze longen uit het lijf blaf fen?" „Wat geef jij dan?" vraagt mijn man. „Ik haal wat muntjes uit de la, wat meestal zo'n 3 euro is." „Jezus!" hoont een zoon. „Ter wijl je rijk bent." Dat heeft er helemaal niks mee te maken. Collectanten met een iPad weiger ik sowieso. Dan moet je het geld met een hele vragen lijst overmaken en voor je het weet, krijg je elke week collecte- spam in je mailbak. en meug verder gegeten en de zoons vragen zich af wat er leuk is aan collecteren. „Dat geeft je voldoening. Dan doe je iets goeds voor een ander", zeg ik. „Dan kan je toch ook de hond uitlaten?" „Die is al bijna een jaar dood, dus het is ook al weer een tijdje geleden dat jij iets goeds hebt ge daan door de hond uit te laten." En toch laat het me niet los. „20 euro, ik vind dat gewoon te veel." „Laat me!" zegt mijn man. De discussie moet gesloten worden. „Maar pap", vraagt mijn jong ste zoon. „Geef nou toe: 3 euro is toch heel weinig. Kan het Long fonds amper iets mee doen." Ik geef toe. „Nou, als het heel hard regent, geef ik de collectant altijd iets meer." Maar nooit meer dan 5 euro, denk ik er zachtjes bij. hun telefoons te checken. „Pap, bestel jij nog die scheenbescher mers? Ze zijn 19,95." „Ach, dat is nou jammer, jon gen. Heeft je andere vader net uitgegeven aan het Longfonds." Dubai heeft al de snelste politieauto's ter wereld, maar nu ook de eerste robocop. Een agent die nooit slaapt. Hij is 1,65 meter hoog, spreekt meerdere talen, draagt een pet, heeft een robuust uiterlijk en rijdt op wieltjes. Deze naamloze robot patrouilleert vanaf dit weekend in de straten van Dubai, een van de Verenigde Arabische Emiraten. De robocop is nu nog in zijn eentje, maar in 2030 moet zeker een kwart van de totale politiemacht op wieltjes rondrijden, voorname lijk in winkelcentra. Dit, aldus po- litiebaas Khalid Nasser Al Ra- zouqi, ter verhoging van de veilig heid, vermindering van de mis daad en verbetering van het 'ge- luksniveau van de bevolking'. De robot kan van alles: crimine len identificeren door gezichts herkenning (zelfs op 20 meter af stand), nummerborden lezen, be wijs verzamelen, onbeheerde tas sen signaleren, kortom, zo zegt Al Razouqi: „Dit is een belangrijke mijlpaal voor de Emiraten." Bur gers kunnen via het aanraak- scherm op de buik van de robot hun aangifte checken of controle- -> ren of ze nog bekeuringen hebben uitstaan. Een ander belangrijk voordeel is dat de robot een stuk efficiënter is dan zijn menselijke collega's. Ga maar na, zegt Al Razouqi: „Ze wer ken de hele dag door, willen geen vrij en worden niet ziek of zwan ger." De politie denkt niet dat burgers bang zullen zijn voor de robots. „De jonge generatie houdt van dit Ze werken de hele dag door en worden niet ziek of zwanger soort snufjes. Ze hebben allemaal de film RoboCop gezien en zeggen tegen ons: dat hebben jullie mooi voor elkaar gekregen." Ook be langrijk: in tegenstelling tot de creatie van de Nederlandse regis seur Paul Verhoeven heeft de Ara bische versie van de robot geen wapens. Deze robocop is gebouwd door het Spaanse bedrijf PAL Robotics en geprogrammeerd door de poli tie van Dubai. Over de kosten wordt gezwegen, al zullen die daar aan de Arabische Golf niet het grootste probleem zijn. Al een paar jaar rijden er op de snelweg de snelste politieauto's ter wereld, waaronder een Lamborghini Aventador, een Ferrari FF en een Chevrolet Camaro. NUWEG/ Exclusieve Lezersreis Aan een prachtig meer in de Eifel Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Q reiskatern.nl zaterdag 3 juni 2017 PC Collecte Gered door de deurbel! De spinazie wordt tegen heug Mijn zoons gaan naar boven om 'Robocop' Dubai neemt nooit een dagje vrijaf Mark van Assen Dubai In 2030 moet een kwart van de agenten uit robots bestaan, fotoafp —Politiechef Khalid Al Razouqi squash- en badmintonbanen. Doe een cursus Yoga- of Nordic-walking. Ga mountainbiken of inlineskaten. Het kan allemaal. Of zeg opnieuw "Bitte ein Bit" tegen de meneer of mevrouw van de bediening. Proost! Dorint Seehotel Resort Bitburg Südeifel €89,00 p.p. Meer informatie en boeken: Ga voor Dorint Seehotel Resort Bitburg Südeifel naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1722 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl •2 overnachtingen 2 x uitgebreid ochtendbuffet 1 x 3-gangendiner of koud/warm buffet gratis gebruik sauna, zwembad en fitness per boeking een sieraad EXOAL cadeau Vanaf 15 juli geldt een prijs van 99 per persoon. Actievoorwaarden kortingen Kinderkorting bij 2 volbetalende personen op de kamer: Max. 1 kind 0 t/m 5 jaar gratis en van 6 t/m 11 jaar 85% korting. Wanneer u met 2 kinderen en 2 volwassenen op een kamer wenst te verblijven, kunt u dit op aanvraag boeken via info@nuwegexclusief.nl. U betaalt dan een toeslag van 20 per nacht voor een upgrade naar een groter kamertype. Toeslag 1-persoonskamer: €25 per nacht. Boekingskosten: 15 per boeking. Daar zit u dan. Heerlijk op uw gemak op het terras van uw hotel. U kijkt een beetje dromerig uit op het helderblauwe water van het stuwmeer van Bitburg. Langzaam daalt de zon waardoor de beboste bergen in een betoverende schemer worden gezet. U heeft zojuist genoten van het diner van chef-kok Martin Roser, die u heeft verwend met lokale specialiteiten en verfijnde delicatessen uit de internationale keuken. U neemt een 'Bit' om de dag af te sluiten en u maakt alvast plannen wat u de volgende dag allemaal kunt doen. Het plaatsje Bitburg is vooral bekend van zijn gelijknamige bier, dat bier wordt gebrouwen. Overal in Duitsland kom je wel de reclamespreuk "Bitte ein Bit tegen". Een rondleiding door de brouwerij is dus een prima optie. Duurt goed een uur, exclusief proeven. Of u bezoekt Villa Otrang, een oude Romeinse villa uit 100 A.C. De zeer goed bewaard gebleven mozaïeken zijn absoluut prachtig en de kleine toegangsprijs elke cent waard. Wandelaars en fietsers halen hier hun hart op. Het Dorint Seehotel Resort Bitburg/Südeifel ligt midden in de ongerepte natuur van de Zuid- Eifel in het schilderachtige PrümtaL, vlakbij Luxemburg. Dit deel van Duitsland wordt gelukkig nog niet overspoeld door de drukte van het massatoerisme. Heel vaak heeft u de natuur voor u alleen. En als u dan na een lange dag in de frisse buitenlucht voldaan terugkeert, kunt u gebruikmaken van de uitgebreide botelfaciliteiten zoals het overdekte zwembad, sauna's, zonnebanken, bowlingbanen, tennis-, Dorint Seehotel Resort Bitburg Südeifel V 3 dagen incl. diner Schitterende ligging Gratis gebruik van het zwembad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17