24 ZE Een dagje uit, maar wel een waarbij de grenzen worden opgezocht. Zo ziet de organisatie de obstakelloop inGilzeen Rijen. Highland Edition Het moet de eerste volwas sen obstaclerun in Zuid- Nederland zijn. Een hin- dernisbaan over 31 gebouwde ob stakels. En dan ook maar meteen Highlandgames, een soort sterkste man, maar dan met kilt en Schotse krachtproeven. En een familyrun, alles bedacht door vier bootcam pers uit Gilze en Rijen. „Je moet het zien als een dagje uit", zegt Sander van Nieuwen- huijzen verrassend. Dat is niet di rect waar je aan denkt bij een ob staclerun. Dan dringen zich eerder beelden op van uitputting, gren zen opzoeken, kapot gaan. „Dat mag ook", stelt Van Nieuwenhuij- zen gerust. Toch is de obstaclerun volgens hem vooral een uitdaging, meer dan een race. Een parcours dat je met een team van twee tot vijftig personen, je eigen clan, kunt afleggen. Hoewel er ook in dividuele deelnemers zijn. „Som mige hindernissen zijn bijna niet in je eentje te doen", legt Van Nieuwenhuijzen uit. De snelheid bepaal je zelf. De af stand geef je op bij de inschrijving. Die varieert van 6 tot 30 kilometer voor deelnemers vanaf 16 jaar en 3 of 6 kilometer voor de Familyrun vanaf 5 jaar. Zelf werd hij enkele jaren gele den gegrepen door bootcamp, een soort van fitness buiten waarbij je natuurlijke obstakels gebruikt om Als een obstakel te moeilijk is, hoefje hem niet te nemen zo veel mogelijk spiergroepen te trainen. „In Rijen heb ik me aan gesloten bij Bram's Bootcamp. We liepen overal in Nederland obsta- cleruns en vergelijkbare uitdagin gen. Toen bedachten we dat we dat zelf ook konden", vertelt Sander. Samen met zijn vrouw Evelien, hun trainer Bram van Osch en Lieke van Hoensel begonnen ze in oktober vorig jaar. Sander heeft nog een baan, waarbij hij van China tot Amerika nieuwe bedrij ven helpt opstarten. Die ervaring kwam van pas. Bij de vergunnin gaanvraag was alles in een keer compleet, zagen de verraste amb- tenaren.Per ticket gaat 1,50 euro naar Spieren voor Spieren. Inmiddels zijn er 450 aanmel dingen uit het hele land en ook uit België. De organisatie verwacht nog veel inschrijvingen de laatste weken. De deelnemers zijn zeer divers. Van lopers, die lange af stand te individueel vinden, fit- nessclubsleden die willen weten wat al hun trainingswerk in de praktijk oplevert tot personeel van bedrijven die het als een teambuil dingdag zien. „Niets moet. Als een obstakel te moeilijk is, hoefje hem niet te nemen. 90 procent van de deelnemers loopt niet op tijd." Met de hulp van meer dan hon derd vrijwilligers worden de ob stakels opgebouwd en de veilig heid gewaarborgd. De start is in Oud-Huiten op Landgoed de Groene Kamer dat tegenwoordig op grondgebied van Tilburg ligt. Daar wordt Stadsbosorj ingrij pend veranderd in het thema van dit jaar; The Highland Edition. De tekeningen van de obstakels boezemen ontzag in. „De engste bleek de speleobox, een zes meter hoge pikdonkere kruip-door- klimdoor nepgrot met gangen van 60 centimeter in het vierkant", lacht Sander. Wie van mening is dat een par cours van 30 kilometer misschien toch wat te weinig is, kan altijd nog een tweede rondje doen. Of loop mee met de Belgische deelne mer die drie keer 30 kilometer gaat lopen. „Toen we zijn inschrijving zagen, hebben we gecheckt of hij zich niet had vergist. Dat bleek niet zo te zijn. Hij is in training voor een obstaclerun van 124 kilo meter die binnen zestig uur afge legd moet worden. Ach, zelf gaan we meestal voor 18 kilometer. Ook leuk." Obstacleworld houdt de Highland Edition in het weekend van 1 en 2 juli. Deelnemers kunnen kiezen voor de afstan den 6,12,18,24 en 30 ki lometer met 31 unieke obstakels op zaterdag of op zondag. Zondag middag is de family- challenge van 3 of 6 ki lometer (16 obstakels). Verder is er de NK Highland Games, ge presenteerd door voor malig sterkste man van Nederland Wout Zijl stra, de tweedaagse wedstrijd in krachtpat serij van hamergooien tot paalwerpen. Het parcours ligt tussen landgoed De Groene Kamer en het Bels Lijn tje. Kinderen en andere deelnemers kunnen zich laten schminken in Highlander Battle kleu ren. Verder zijn er food trucks en een start- en finish-area. zaterdag 3 juni 2017 Enkele van de te nemen hindernissen. 'De meesten lopen hier niet op tijd' Berry van der Heijden Gilze en Rijen Zonder hulp zijn verschillende obstakels vrijwel niet te doen. FOTO'S OBSTACLEWORLD - Sander van Nieuwenhuijzen Een modderbad behoort ook tot de mogelijkheden. obstacleworld.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 139