5 9 i Eén versnelling doet het al voor Erwin Adan Dauphiné etalage voor Marco Minnaard BARRY VAN DER HOOFT i Zeeuwen 23 zv A Erwin Adan (159) maakte het verschil in de Stadsloop in de tweede ronde, foto lex de meester Daarmee onderbrak hij de zege reeks van Tim Pleijte die al zes overwinningen heeft staan in de stadsloop met onder meer een par koersrecord van 22.06. Pleijte nam terecht een weekje rust nadat hij af gelopen week ook al een pittige trail had gedaan. Carolien van den Kreeke was net als vorig week in Gapinge de snelste dame Evenals vorige jaren vertrokken er rond de vijfhonderd deelnemers in de 17e editie van Stadsloop. Na tuurlijk sleurde Erwin Harmes, net terug van de kapper met een snelle coupe, het peloton op gang met Er win Adan rustig volgend. Patrick de Vos, die zich niet helemaal in orde voelde, volgde op plek drie gevolgd door Ronnie Overgaauw, Floris Willeboordse, David en Stefan Schrier en een groepje aangevoerd door Sergio Harinck. Na doorkomst van de tweede ronde in 15.45 versnelde Adan even flink en Harmes was gezien. Adan finishte in 23.33 en het verschil met nummer twee Harmes was opgelo pen tot zes seconden. Patrick de Vos pakte het brons met een minuutje achterstand. Opmerkelijk was de achtste plaats voor junior Sergio Harinck, die al eerder de vijf kilo meter-wedstrijden in Hulst, Mid delburg en Gapinge won. Carolien van de Kreeke voelde zich na de winst in de Gapingeloop niet helemaal fit. „Te warm en te hard gelopen", gaf ze als oorzaak. In de Stadsloop had ze daar kennelijk weinig last van, want van start tot finish was ze de 'grande dame'. Aanvankelijk werd ze gevolgd door Boukje Doedee en Eva Boonman. Van de Kreeke noteerde een tijd van 28.37 en tot ieders verbazing pakte Eva Boonman de tweede plaats. Halverwege de laatste ronde werd Doedee misselijk: „Waarschijnlijk te laat gegeten", liet de oud-wiel- renster weten.Boonman was ui terst blij met haar tweede plaats met Elisabeth Schroevers op de bronzen plaats overall. Lopers Company uit Goes (man nen) en Dynamica (vrouwen) won nen de teamwedstrijd. Column om van ons kantoor in Vlissin- gen even heen en weer naar Goes te rijden. De resultaten van de zondag-eersteklasser in de afge lopen weken hadden me erg nieuwsgierig gemaakt. In de na- competitie regende het rood witte goals en de ploeg moest zelf nauwelijks een treffer incas seren. Samen met Gérard de Nooijer zat ik in het zonnetje en na een kwartier had de trainer van FC Dordrecht het al gezien. „Dit wordt 5-, 6-0." Het werd uit eindelijk 7-0 en daardoor staat Goes nu op de drempel van de hoofdklasse. Althans, zo lijkt het, want de ploeg van John Karelse moet maandag dan wel het uitduel met FC Boshuizen overleven. Als Goes voetbalt zoals het dat donderdag avond tegen Nieuw Buinen deed, dan zou ik mijn geld op de Beve- landse ploeg zetten. Goes zette donderdag vroeg druk, veroverde de bal snel en profiteerde op die momenten ook meteen van de desorganisatie bij de ploeg uit Drenthe. Wat ook heel erg opviel was dat het voetbal behalve attractief ook bijzonder energiek was. Louter la chende gezichten binnen en bui ten het veld, terwijl iedereen weet dat er dan iets niet klopt bij Goes. Want dat is een beetje het pro bleem van de club. Net als bij een vereniging als Hoek is er ook in Goes altijd wel iets aan de hand. Alleen komt het niet altijd alle maal naar buiten. Het is wel iets om over na te denken, want die randzaken hebben vaak invloed Het was attractief en energiek op de resultaten en het groepspro ces. Ondanks alles kan Goes maan dag na drie jaar weer terug keren in de hoofdklasse. Als de ploeg promoveert, verdient onder ande ren John Karelse de credits. Daar naast zullen ook de leden van de technische commissie en de busi nessclub hun aandeel in het suc ces opeisen. Door sommigen zal ook een lange neus richting Kloe- tinge worden getrokken. Die rivaliteit zit diep, bij de zondagclub. Toen ik laatst in een uitzending van CTV Voetbal zei dat Kloetinge goed bezig is op het gebied van scouten en het samen stellen van de selectie, kreeg ik via een insider een appje. Hij moest een boodschap van een met Goes vergroeid lid doorgeven. Want Goes deed precies hetzelfde en was dus ook goed bezig. Dat had ik wel even mogen zeggen! Sommige mensen voelen zich ten onrechte miskend en missen waardering. Waar maak je je ook druk om? Geniet van het mooie voetbal van je club en hopelijk van het feest maandagavond. Ik hoop van harte dat Goes naar de hoofd klasse promoveert, ook omdat het twee heerlijke derby's tegen Vlis- singen oplevert. En, voor een se lect groepje heel be langrijk: de club speelt dan een j klasse hoger dan Kloetinge.... Team LottoNL-Jumbo reist met een vrijbui- tersploeg af naar Saint-Etienne, waar de eer ste rit van start gaat. Dat houdt in dat Tolhoek De kansen op deelname aan de Tour de France zijn voor Tolhoek vrijwel nihil veel voor zijn eigen kans zal mogen gaan. Hetzelfde geldt min of meer voor Minnaard bij Wanty-Groupe Gobert, dat met de Frans man Guillaume Martin wel een renner voor de subtop van het klassement heeft meege nomen naar Frankrijk. Minnaard nam vorig jaar ook deel aan de Dauphiné en werd toen 101ste in het klasse ment. Toen gold de Franse etappekoers als misschien wel de belangrijkste wedstrijd van het seizoen voor de renner uit Wemeldinge. Dit seizoen hoopt hij de belangrijkste koers van zijn seizoen een maand later te rijden: Minnaard hoopt vurig op een plekje in de Wanty-selectie voor de Tour de France. De Dauphiné is voor Minnaard en zijn ploeggenoten nagenoeg het laatste moment voor de Ronde van Frankrijk om aan hun Bel gische werkgever te laten zien wat ze in hun mars hebben. Minnaard (28) liet zich dit sei zoen al verschillende keren zien van voren zien. Zo won hij enkele weken terug met het eindklassement van de Rhöne-Alpes Isère Tour, een wedstrijd op het tweede niveau, de eerste koers in zijn loopbaan. De ploeg van Minnaard maakt zijn selectie voor de Ronde van Frankrijk na de Dauphiné bekend. Mocht de Bevelander inderdaad ge selecteerd worden, dan wordt hij de der tiende Zeeuw in de Tour. Voor Tolhoek (23) lijken de kansen op Tour-deelname nihil. Jonge talenten worden bij LottoNL-Jumbo naar vast gebruik niet meteen voor de leeu wen gegooid in La Grande Bouclé. Zij maken hun grote ronde-debuut doorgaans in de Giro of Vuelta. De Dauphiné bestaat uit acht etappes en duurt tot en met volgende week zondag. De koers voert onder meer over bergen als de Col de la Colombière en de Mont du Chat. De ze vende rit finisht op de Alpe d'Huez. De vierde etappe is een tijdrit van 23 kilometer. Chris Froome, Alberto Contador en Alejandro Val- verde zijn de grootste kanshebbers op eind- winst. DAUPHINÉ zaterdag 3 juni 2017 Na zijn overwinning in de halve marathon van Renesse beloofde Erwin Adan om in de stadsloop van Middelburg nog even te vlammen in aannloop naar het WK trail over anderhalve week in Italië. En dat deed hij, want hij won. Sjaak Sinke Middelburg @Barryvdh9 Omdat de sportpagina al bijna gevuld was, had ik donderdagavond tijd Met Antwan Tolhoek en Marco Minnaard staan er morgen voor het eerst deze eeuw twee Zeeuwen aan het vertrek van het Critérium du Dauphiné. De Franse rit tenkoers, die toe is aan zijn 69ste editie, is de traditionele voorbereidingskoers op de Tour de France van volgende maand. Arwin Willemsen Vlissingen Zeeuwse renners deze eeuw in de Dauphiné: 2016: Marco Minnaard (101ste) 2014: Nick van der Lijke (92ste) 2013: Johnny Hoogerland (51ste) 2006: Hans Dekkers (niet uitgereden) A Marco Minnaard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 138