O O) CD O II 20 ZE Groene Ster2 naar herkansing Dallinga.com naar halve finale in beker PORTRET MARK BOOT Van Emden favoriet inWestkapelle k Mark Boot (25) leefde door het motorcrossen in twee werelden. In de ene was hij een grijze muis in de schoolbanken, in de ander een uitblinker op de motor. zv De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen 2 verloren gisteravond met 6-2 van Madereros CF in de nacompetitiefinale voor een plaats in de eerste divisie. Toen de Zeeuwse reserve- ploeg in Berkel-Enschot na een kleine tien minuten op achterstand kwam, groeide de Gelderse opponent in de wedstrijd. Halverwege keken de Vlissingse reserves al te gen een 2-o-achterstand aan en na rust werd het eerst 4-0 voordat Groene Ster via Moham med Alhajaji en Younes Benkhedda nog iets kon terugdoen. Groene Ster Vlissingen 2 krijgt nog een herkansing voor een plaats in de eerste divisie. Kawin is daarvoor de tegen stander. De driebanders van Dallinga.com wonnen gisteravond de laatste poulewedstrijd in de bekerfinale met 6-2 van't Hartje/Van Wan- rooy. Daarmee stelde de ploeg plaatsing voor de halve finale in de poule veilig. Voor de pauze won Frédéric Caudron moeizaam (1.100) van Ad Koorevaar en maakte Steven van Acker korte metten met Ad Broeders, 3-0 en 1.500 gemiddeld. Na de thee verloor een goed begonnen Patrick Vasseur met 1-2 van Wim van Cromvoirt en had Jean Paul de Bruijn zijn handen vol aan Frank Martens, maar redde het in een bloedstollende derde set met 15-14. Canninga De Ster ZLM Toer - GP Jan van Heeswijk kent dit jaar weer een veelbelovend deelnemers veld. Erkende sprinters als Marcel Kittel, An- dré Greipel en Dylan Groenewegen verschij nen op woensdag 14 juni aan de start van de proloog in Westkapelle. De liefhebbers krijgen in de Nederlands-Bel gische vijfdaagse, die ook over Tholen gaat en op 18 juni in Oss eindigt, ook Jos van Emden te zien. De tijdritspecialist van LottoNL- Jumbo won vorig jaar de proloog van de etap pekoers en maakte afgelopen zondag indruk door de afsluitende tijdrit in de Ronde van Italië op zijn naam te schrijven. Hammer Schalkwijk Het vakantiege voel datanderen in Spanje hebben, heb ik elk weekeinde Het is in zijn busje een uur lang over zijn schoolverleden, zijn ouders, zijn nieuwe vriendin en haar twee kinderen, zijn job als hovenier en zijn elleboogbreuk gegaan. En als er iets duidelijk is geworden, dan is het wel dat één ding Mark Boot (25) en zijn omgeving in de greep heeft: motorcrossen. Dat is namelijk de gemene deler. „Ik zou niet weten wat ik thuis zou moeten doen", zegt de inwoner van Kamperland, ter wijl hij met zijn rechterarm in een mitella naar de motorcrossers op het parkoers in Wemeldinge tuurt. „Op zondag is er niets op tv, dus ga je uit verveling maar op pad. Maar na een maand kijkje op je bankrekening en denk je: ik had beter kunnen cros sen, want dan ben ik goedkoper uit. Anders ga je er ook alleen maar op uit. Ik zou me geen leven voor kun nen stellen zonder motorcross, nee. Veel mensen gaan een paar dagen naar Spanje op vakantie. En dar lijkt mij ook hartstikke leuk, hoor. Maar het vakantiegevoel dat anderen hebben als ze daar naartoe gaan, heb ik eigenlijk elk weekend." Dar vakantiegevoel ervoer hij voor het eerst als jochie van drieënhalf jaar oud. Een vriend van zijn vader Eddie vroeg pa en zoon Boot eens op de cross langs te komen. Daar zagen zij een Yamaha PW50, een klein mo tortje met zijspan. Mark kreeg het van zijn vader, eigenaar van een mo torzaak, en werd verliefd. „Ik ben wat gaan rijden en gaan oefe nen op een veldje bij ons thuis in Burgh-Haam- stede. Zo is het steeds beter gegaan. Ik pro beerde in Zeeland op den duur alle wed strijden mee te rij den. Zowel op zand- als op harde banen, om me te ontwik kelen." De ster van Boot was rijzende. Zee land werd te klein voor het motor crosstalent, dus hij ging alle Brabantse bosbanen af en reed ook af en toe boven de rivieren. „Ik ben een paar keer regionaal kam pioen geworden, toen er nog een regio A - bovenin Nederland - en een regio B - zaterdag 3 juni 2017 ZAALVOETBAL DRIEBANDEN Jos van Emden zondag na zijn zege in de slotrit van Giro. fotolucabettini WIELRENNEN Ques Canninga is in de laatste se lectieronde afge vallen voor het EK Junioren in Zwe den. De 16-jarige Middelburger doorliep succes vol enkele trai ningsstages met oranje, maar viel in de laatste schif ting af. t De Zeeuwse wiel renners Brian van Goethem en Nick van der Lijke kon den gisteren geen potten breken in de Hammer Series met Team Room pot. Hun ploeg was één van de zes teams die in en rond Vaals puntloos bleef. In deze driedaagse (team)wedstrijd leidt Movistar. J Voetballer Steve Schalkwijk is met zeven doelpunten de productiefste Zeeuwse speler in de nacompetitie. Maandag in de 'fi nale' tegen Bos huizen kan de aanvaller van Goes zijn totaal nog verder opkrik ken. Hij heeft in alle vier duels van Goes gescoord. Motorcrossen Programma nacompetitie. Zaterdag. Nacompetitie voor een plaats in de tweede klasse zaterdag: Tholense Boys-Oost- kapelle (14.30 uur). Nacompetitie voor een plaats in de derde klasse zaterdag: ZSC'62- Halsteren (14.30 uur). Nacompetitie voor een plaats in de derde klasse zondag: Breskens- BSC (14.30 uur), Hontenisse-Victoria'03 (17.00 uur). Maandag. Nacompetitie voor een plaats in de tweede klasse zaterdag: Oostkapelle-Tho- lense Boys (14.30 uur). Nacompetitie voor een plaats in de hoofdklasse zondag: FC Boshui- zen-Goes (14.00 uur). Nacompetitie voor een plaats in de derde klasse zondag: BSC-Bres- kens, Victoria'03-Hontenisse (14.30 uur). a - Mark Boot Mitchell Minnaard Wemeldinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 135