£"l C9 Nuchter geluid uit Rotterdam Overwinning voor christelijke partijen Geen punt Burgerparticipatie: wat is dat eigenlijk? si 2 in Stel: je besluit op vrijdag morgen om het pinkster weekend met het gezin door te brengen aan de Zeeuwse kust. Wat was er last-minute nog aan accommodaties beschikbaar? PINKSTERWEEKEINDE ONDERDAK Commentaar Ahmed Aboutaleb, burgemeester van Rotterdam en promi nent lid van de PvdA, is altijd goed voor een paar prikke lende uitspraken. In een interview met deze krant zegt hij dat de kiezer recht heeft op een serieuze poging een centrumrechts kabinet te maken. Dus met de PVV van Geert Wilders. Pas als dat onmogelijk blijkt, komt links in beeld. Wat Aboutaleb betreft uit eindelijk zelfs inclusief zijn PvdA, de grote verliezer van de verkie zingen. Het andere stevige standpunt van de burgemeester gaat over migratie. Hij betoogt dat Europa niet meer vluchtelingen kan opvangen dan de burgers accepteren. Dat standpunt is gemakkelijk als 'rechts' te bestempelen. Maar als Aboutaleb uitlegt wat hij zou willen doen, verandert het beeld. Hij pleit nadrukkelijk voor veel ontwikkelingssamenwerking, zodat mensen niet uit Afrika hoeven te vluchten. De uitlatingen van Aboutaleb hebben waarschijnlijk weinig in vloed op het politieke spel. Om te beginnen heeft de PvdA met negen zetels in de Tweede Kamer heel weinig in de melk te brokkelen. Ver der zitten de belangrijkste partners in de kabinetsformatie niet te wachten op de complicerende factor PW. In zijn aanpak van de vluchtelingenkwestie lijkt Aboutaleb te negeren dat het eventuele effect van miljarden steun voor Afrika niet meteen merkbaar zal zijn. De komende jaren blijven de vluchtelingen komen. Daar zal Neder land hoe dan ook mee om moeten gaan. Wat Aboutaleb ook zegt over de staat van het land, hij brengt altijd veel realisme in. Dat is precies wat nodig is om een kabinet te forme ren. Misschien niet in de samenstelling die Aboutaleb wenst. En waarschijnlijk ook niet met het beleid dat hij wil. Maar aan de bijna apolitieke nuchterheid van Aboutaleb kunnen alle denkbare coali tiepartners een voorbeeld nemen. Realisme Ahmed Aboutaleb is een voorbeeld voor alle denkbare coalitiepartners Christelijke partijen in de Terneu zense gemeenteraad, CDA, SGP en Christenunie, hebben donderdag avond die principiële overwinning geboekt. Zij slaagden erin de bepa ling 'het uitdragen van een levens beschouwing' als weigeringsgrond voor subsidie te schrappen. Heel simpel ging dat niet. PvdA'er Cor Reijn stelde voor het onderwerp door te schuiven, om er later in een raadscommissie uitge breider op terug te komen. De fi nanciële gevolgen zouden eerst duidelijk moeten zijn. Jerry Pladdet (SGP) en Gerry Loof (Christenunie) trapten niet in die vertragingstactiek. Ze hielden met Ingrid Wojtal (Sociaal Terneu zen) vast aan hun voorstel de in hun ogen discriminerende subsi diebepaling te schrappen en won nen, met zeven stemmen tegen Een reformatorische peuterspeelzaal kan ook subsidie krijgen (PvdA, D66, WD en GroenLinks) en twintig voor (waaronder die van de grootste partij TOP/Gemeente- belangen). Een reformatorische peuter speelzaal kan nu ook subsidie krij gen, evenals bijvoorbeeld een ka tholieke club die een avondvier daagse houdt. ALMANAK Na een lange schooldag kwakte de zoon puffend zijn zware schooltas op de grond. „Nog wat geleerd, jongen?" vroeg zijn vader. „Nee, niks. Of wacht! De juf frouw wist niet hoe je breuken kon invoeren op een rekenma chine." Een brede trotse grijns van va der was zijn deel. „Da's mooi jon gen. Maar je hebt zelf niks ge leerd? Helemaal niks?" „Nou ja, wel hoe ik een wis- kundejuffrouw iets uit moet leg gen. Dat was nog best moeilijk. Ik krijg er alleen jammer genoeg geen punt voor." VOGELWAARDE Vogelweg dicht voor alle verkeer AARDENBURG Pelgrimsdienst in Hemelvaartkerk Kinderen maken landkaarten Knokke Open dag Kunstacademie Onder de noemer 'De Burger aan Zet!' willen de organisatoren de toch wat vage en algemene termen 'burgerparticipatie' en 'burgerini tiatief handen en voeten geven. Er komen praktijkvoorbeelden voor bij, met uitleg over de opzet en ma nier waarop die werden uitgevoerd. Bezoekers kunnen ook zelf voor beelden met de aanwezigen delen. Ook de rol van de gemeente wordt belicht: is burgerparticipatie voor hen een pure bezuinigings maatregel, ofvraagt die wel degelijk een rol van de overheid? Twee wet houders van de gemeente Sluis gaan dieper in op die vraag. De avond wordt geleid door 'sa- menwerkingsdeskundige' Eddy de Seranno. Hij geeft ook een lezing - in 'mensentaal', belooft de organi satie. Die hoopt dat de bijeenkomst leidt tot de uitwerking van concrete initiatieven. De bijeenkomst vindt plaats in de aula van het Zwin College in Oost burg. Aanvang is 19.30 uur. ï\\w zaterdag 3 juni 2017 Terneuzense organisaties die een levensbeschouwing uitdra gen, komen voortaan ook in aan merking voor gemeentelijke subsidie voor maatschappelijke activiteiten. Harmen van der Werf Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl De doorgaande weg tus sen Vogelwaarde en Hengstdijk, de Vogelweg, is vanaf volgende week dinsdag tot en met don derdag 15 juni dag en nacht afgesloten. Alleen de lijnbus en aanwonen- den mogen er nog over. Het fietspad langs de weg wordt vernieuwd in opdracht van het water schap. Het werk begint doelbewust na het pink sterweekend met oog op drukte op camping De Vogel in Hengstdijk. De H. Maria Hemelvaart kerk aan de Weststraat in Aardenburg houdt woensdag de jaarlijkse bedevaartdienst. Daar komen pelgrims van heinde en verre op af. Zo is er een grote groep uit Bergen op Zoom. Ook bewoners van zorgcentra uit de buurt bezoeken de dienst. In de kerk wordt het beeld van 'Onze Lieve Vrouw met de inktpot' (foto) vereerd. Aanvang is om 14.00 uur. ledereen is welkom. IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk in IJzendijke houdt maan dag 12 juni de kinder workshop 'Koning Atlas en de Atlasvlinders'. Deelnemers gaan aan de slag met landkaarten, en maken zelf verrassende, kunstige kaarten met inkt en rietjes. De workshop is geschikt voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Aanvang is om 15.45 uur, deelname kost 6 euro. Opgeven voor 9 juni via museum- info@zeelandnet.nl. De Kunstacademie aan de Van Steenestraat in Knokke, waar ook nogal wat Zeeuws-Vlamingen les krijgen, houdt maan dag open dag. Kinderen en volwassenen kunnen er terecht voor muziek, woord, beeld en dans. Er zijn tentoonstellingen, open lessen en demon straties. De open dag is van 14.00 tot 17.00 uur. De dorps- en stadsraden in de gemeente Sluis houden donder dag, samen met de Raad voor Maatschappelijke en Demografi sche Ontwikkelingen (RMDO), een avond over burgerparticipa tie. Martijn de Koning Oostburg Helaas, Zeeland is tjokvol S\\^ FOTO ROBIN UTRECHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 131