DeWolfF verveelt geen moment m Stichting Cuyperskerk Sas ook blij, vrijwilligers pontje Sluiskil nog niet Mark Boot leeft motorcross Mathilde Willink verdient een beeld Terneuzen kan investeren én durft het ook in een tot 'huiskamer' in te richten Markt en in de monumentale Cuyperskerk in Sas van Gent. Alleen steun voor het Kanaalpontje van Sluiskil is nog (even) een stap te ver. Kunstenaars willen 'levend kunstwerk' in haar geboor teplaats Terneuzen eren. Zelden is de Terneuzense gemeen teraad eensgezind, maar donder dagavond was alles anders. Het al tijd kritische D66-raadslid Charles ten Hengel verklaarde zelfs nooit zo'n goed voorstel te hebben ge zien, het voorstel tot herinrichting van de Markt in de Terneuzense binnenstad. „Ik kan niet genoeg complimenten geven." Wethouder Jack Begijn kon zijn oren bijna niet geloven. „Twee jaar geleden had niemand gedacht dat dit zou kunnen." Hij doelde op het autovrij maken van de Markt, een belangrijk onderdeel van de herin richting. Voor- en tegenstanders kwamen met de éne na de andere enquête waarvan de resultaten hun gelijk bewezen. Ook in de gemeen teraad lag het autovrij maken niet lekker bij iedereen, maar tot slot ging zelfs criticaster Paul van der Meer (TOP/Gemeentebelangen) akkoord. Hij kon niet achterblijven. Na de kermis in september be ginnen de werkzaamheden om meer ruimte te maken voor terras sen, een fontein en verschillende spelattributen. Een mogelijkheid tot overkapping is in onderzoek. Meer verdeeldheid was er over twee ton subsidie voor de inrich ting van de monumentale Cuy perskerk in Sas van Gent. Stichting Behoud Cuyperskerk had hierom gevraagd. Een restauratiesubsidie van 7,5 ton is al binnen, plus een lening van 4 ton. Maar de stichting wil de eind 20t2 verlaten kerk ook vullen, met kantoren voor starters, een boeren- markt en horeca als dagbesteding voor cliënten van Zeeuwse Gron den. Of het plan wel zo kansrijk is, durfden PvdA'er Cor Reijn en CDA'er Jurgen Vervaet te betwijfe len. De stichting hoeft voor tekor- Niemand had twee jaar geleden gedacht dat het zou lukken de Markt autovrij te maken ten in elk geval niet bij de gemeente aan te kloppen, stelden zij. Uitein delijk stemden alleen D66, VVD, Sociaal Terneuzen en CDA-raadslid Michel Barbé tegen, vooral omdat er sprake zou zijn van commerciële activiteiten. En die hoor je als over heid niet te steunen. Met twintig stemmen voor en ze ven tegen viel de uitslag opvallend positief uit. Het bracht stichtings bestuurslid Joke de Coninck ertoe voorzitter Theo Mattheeuws spon taan een zoen te geven op de pu blieke tribune. Zo gelukkig waren de mannen van de Stichting Behoud Pont Sluiskil niet. Een motie van de PvdA en GroenLinks om jaarlijks 25.000 euro subsidie te geven, ge durende vier jaar, werd doorge schoven naar een raadscommissie in juli om er beter over te kunnen discussiëren. Bij de provincie ligt een vergelijkbare PvdA-motie om de pont na de zomer in de vaart te houden. Voorzitter Meerten Dal- linga hield de moed erin. „We ko men er wel, denk ik." It zaterdag 3 juni 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 20 ZEELAND4 Terneuzen krijgt 'huiskamer' Harmen van der Werf Terneuzen -Jack Begijn, wethouder De band stond al vroeg op het programma op de eerste dag van Vestrock in Hulst. Maar dat bleek een goede zet. Met een energieke set vol scheurende psychedelische bluesrock lokte DeWoIff de festivalgangers naar het terrein. De achtste editie van Vestrock begon gisteren met Racoon en Jett Rebel als hoofdacts. Van daag is het festival uitverkocht met als klap pers The Common Linnets en Biffy Clyro. FOTO BOAZ TIMMERMANS Bekijk de verslagen en foto's op pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 130