Sinfonia wil geen collectieve energie Natuurspeelplek in Julianastraat Smerdiek Infrastructuur gaat later dit jaar als eerste op de schop 7 Op het nog braakliggende kavel aan de Westhavendijk in Goes komt mogelijk ook een hotel, maar dat is nog niet zeker. Het gebied ten westen van de Ringbrug in Goes gaat de ko mende jaren onher kenbaar veranderen. Behalve de komst van een nieuwe supermarkt, winkels, meer dan honderd woningen en apparte menten en misschien zelfs wel een hotel gaat ook de hele infra structuur op de schop. Een paar monumentale bomen gaan deze bouwdrift misschien niet overle ven. Dat laatste heeft te maken met de aanleg van een nieuwe kruising en extra opstelstroken. Die krui sing komt wat verder van de Ring brug te liggen dan de bestaande verbinding van de Ringbaan met de Westhavendijk. Dat is nodig, omdat de Westhavendijk achter de nieuwe bebouwing komt te liggen. De woningen en winkels liggen straks tegen het kanaal aan. De gemeente zegt dat de meeste monumentale bomen in de Zaag molenstraat behouden kunnen blijven. Hooguit twee exemplaren zullen misschien in de weg staan. Het is sowieso de bedoeling om nieuwe bomen te gaan planten bij het toekomstige geluidsscherm langs de Ringbaan West. Albert Heijn De nieuwe infrastructuur, waarin ook een fietstunnel onder de Ringbaan zit, wordt als eerste aan gelegd. Eind dit jaar wordt begon nen met deze niet geringe klus. Daarna zal in drie fasen het al ja ren braakliggende kavel langs de De woningen en winkels liggen straks tegen het kanaal aan Westhavendijk worden bebouwd. De eerste fase voorziet in de komst van een nieuwe Albert Heijn, ze ventig huur- en koopappartemen ten en 14 kadewoningen. Later volgen onder meer ruim tes voor winkels, horeca en kanto ren. Ook een hotel behoort tot de mogelijkheden. De RWS voert het plan, dat de naam Westerschans draagt, uit. Over het collectieve warmte-kou- deopslag (wko)-systeem in Ouver ture is de laatse tijd veel te doen. La ter deze maand neemt de raad een besluit om door te gaan met het huidige systeem, maar dan met een andere exploitant. Maar de bewo ners van appartementencomplex Sinfonia willen een systeem met bodemlussen en in eigen beheer, schrijft het bestuur van de vereni ging van eigenaren (VvE). Belangrijkste motieven zijn vol gens de VvE dat de tarieven met een eigen systeem veel lager zijn dan de huidige en in de toekomst te verwachten prijzen. De huidige verwarmings- en koelingsinstalla- tie in het gebouw Sinfonia heeft daarnaast een aantal (technische) gebreken. Volgens de VvE zal keuze voor weer een collectief systeem die niet oplossen. Een eigen, nieuw systeem wel, betoogt het bestuur. Win-winsituatie „Nu het contract afloopt is er voor alle partijen een win-win situatie te creëren." Het bestuur houdt de raad voor dat een systeem in eigen beheer voor bewoners duizenden euro's per jaar goedkoper zal uitval len in vergelijking met de huidige prijzen. Daar komt na vijftien jaar, als de lening is afgelost, nog zo'n ïo.ooo euro voordeel bovenop. Sinfonia wil de kosten van aan schaf van een systeem zelf voor een gedeelte financieren en voor een ander gedeelte gebruik maken van het aanbod van financiering door de gemeente. Volgens het bestuur is 'na jaren lange ellende de rek eruit bij bewo ners'. „Het kan toch niet zo zijn dat de gemeente Goes de bewoners van Sinfonia wederom letterlijk en fi guurlijk in de kou laat staan door ze te binden aan een contract van nota bene 30 jaar. Dit terwijl andere, technisch betere en goedkopere, oplossingen voorhanden zijn." Het gaat niet om een traditioneel speeltuintje met een glijbaan, schommel en wip, maar om een zo geheten natuurspeelplek. „Het wordt een beetje parkachtig", stelt Piet Groffen van de dorpstafel. „Zo komen er onder meer een water partij, een waterpomp, opgesta pelde keien, een zandbak, fruit- boompjes en bankjes van boom stammen." Stadlander heeft geld beschik baar gesteld voor de tijdelijke invul ling van de kavel. De natuurspeel plek kan in de Junianastraat blijven tot er huizen worden gebouwd. „Op dat moment verhuist hij naar een lege plek in de wijk West", legt Groffen uit. „Uiteindelijk moet de natuurspeelplek onderdeel uitma ken van een nieuw park tegenover zorgcentrum Maartenshof." Het ontwerp voor de nieuwe speelvoorziening wordt volgende week woensdag vanaf 19.30 uur ge presenteerd in gemeenschapscen trum Haestinge. zaterdag 3 juni 2017 BE Gebied wacht metamorfose Rob Paardekam Plan Westerschans zal, als de infrastructuur gereed is, in drie fasen worden bebouwd. Bewoners van het appartemen tencomplex Sinfonia in de Goese wijk Ouverture willen niet worden aangesloten op een col lectief energiesysteem. Veel te duur, schrijven ze in een brief aan de gemeenteraad. Luc Oggel Goes De dorpstafel Sint-Maartensdijk wil op korte termijn een speel- voorziening laten aanleggen op het braakliggende terrein in de Julianastraat. Rob Paardekam Sint-Maartensdijk Als inwoner van Borsele bent u van harte uitgenodigd deze raadsbijeenkomst en aansluitend de receptie bij te wonen. Na afloop van de bijeenkomst is er gelegenheid de heer Dijksterhuis en zijn gezin te feliciteren. Met vriendelijke groet, het gemeentebestuur van Borsele Plaats: Vergader- en congrescentrum De Stenge, Stengeplein 1, Heinkenszand Tijd: 13.30 uur Ontvangst 14.00 uur Aanvang buitengewone raadsbijeenkomst 15.00 uur Aanvang receptie 17.00 uur Einde receptie Parkeren: Kamilleplein 5, Heinkenszand In verband met de organisatie, vragen wij u om zich aan te melden via: jmavermeulen@borsele.nl of 0113-238375. De heerG.M. Dijksterhuis (Gerben) is per 15 juni benoemd als burgemeester van Borsele. Zijn installatie vindt plaats op donderdag 15 juni 2017 tijdens een buitengewone raadsbijeenkomst van de gemeente Borsele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 129