'Je vindt nog wat in hoekjes en gaatjes' H Wordt het ja, nee of een klein beetje? V^MEGAi'Saa DAGEN "V pot 3 Meer dan 250 showroommodellen tot 50% afgeprijsd! Dat begint al lekker. Verhuursite Boo- king.com waar schuwt meteen als de zoekopdracht is ingevoerd. 'Honderd procent is volgeboekt. Zeeland is topfavoriet bij onze reizigers'. Voor een gezin met twee kinderen vind je in Zeeland tijdens het pinkster weekend geen enkele kamer of appartement meer. Tenminste, als je het budget enigszins binnen de perken wilt houden: maximaal 500 euro voor drie nachten. De enige opties zijn een familieka mer in Amadore Hotel De Kam perduinen voor 776 euro, of een appartement in Domburg voor 825 euro. We zoeken verder op Airbnb. Ook die site slaat ogenblikkelijk alarm: 'nog maar drie procent van de accommodaties beschikbaar in Zeeland. We raden je aan snel een plek te zoeken'. We krijgen hoop: in Renesse is nog een zespersoons bungalow beschikbaar voor 345 euro. Bingo, denken we. Maar binnen tien minuten ontvangen we een teleurstellend bericht van de ver huurster. 'Helaas we zitten vol.' Ze excuseert zich. Er is iets mis gegaan met de beschikbaarheids kalender. De andere opties passen niet bepaald bij onze wensen voor een weekend aan zee: een ruime hoekwoning in Breda, een rijtjeshuis in een nieuwbouw wijk in Bergen op Zoom of een accommodatie in West Schie dam. Laat maar. Verhuursite Wimdu (een vari ant op Airbnb) laat niet eens op ties zien. 'Oeps. Onze beste deals zijn uitverkocht', is de enige me dedeling. Dan maar een rondje bellen naar grote campings en hotels. Boek tijdig! Duitsers doen dat 90 dagen van tevoren, Nederlanders 40 Misschien hebben die toevallig nog een chalet of kamer vrij. He laas. Camping Julianahoeve in Renesse: vol. Molecaten Park Hoogduin in Cadzand: vol. Cam ping De Wijde Bliek in Renesse: vol. Beach Hotel Zoutelande heeft alleen voor vrijdagnacht nog en kele kamers vrij. Een bed breakfast dan mis schien? We proberen het via www.bedandbreakfast.nl, maar daar is alleen iets beschikbaar in Schoondijke, Philippine, Ove- zande, Biervliet of Nieuwerkerk. En dat vinden we te ver van de kust. Ook bij de Roompot vakantie parken aan de Zeeuwse kust is al les 'nokkie vol', laat woordvoerder Mare Volleman weten. „Zelfs op de campings is geen vierkante meter meer vrij." Even later belt hij terug met goed nieuws. Strandpark Soeten- haert in Renesse en Duynhille in Ouddorp (ok, nét buiten Zeeland, maar toch) hebben nog een bun galow of een strandlodge vrij. Kosten: rond de 500 euro. „We adviseren toeristen tijdig te boe ken. Dan heb je de mooiste ac commodaties" Duitsers volgen die raad over het algemeen op. „Zij boeken 90 dagen van tevoren. Nederlanders reserveren gemid deld 35 tot 40 dagen voor vertrek." We zoeken nog even verder via heerlijkehuisjes.nl. Hebbes! Op Camping Duinhoeve in Burgh- Haamstede kunnen we drie nachten doorbrengen in een cha let. Het prijskaartje is 500 euro. In Noordwelle is ook nog een 'knus' vakantiehuisje vrij voor 426 euro. 'Eenvoudig, maar gezellig', luidt de omschrijving. Het raam heeft een kanten sierstrook en het inte rieur ziet er wat gedateerd uit. Op een kilometer van het strand. Dat wel. Ellen Lampert, inspiratiemedewerker op het VVV-kantoor in Domburg, hielp gisterochtend zo'n vijftien toeristen aan een onderkomen voor het pinksterweekend, foto lex de meester Iet wemelt van de boekings sites op het internet. En toch staan er tijdens spits- weekenden altijd mensen aan de balie van het VW-kantoor die op de bonnefooi naar Domburg zijn gereisd. „Mét kleine kinderen en een hond", weet inspiratiemede werker Ellen Lampert. Ze verbaast zich er weieens over, maar helpt alle last-minute gasten graag. Gisterochtend hielp ze zo'n vijf tien toeristen aan een onderko men voor het pinksterweekend. „De pareltjes zijn eruit. Je moet het zoeken in de hoekjes en de gaatjes, maar het lukt wel. Som mige hotels hebben toch nog be schikbaarheid, omdat gasten op het laatste moment geannuleerd hebben. Ik verwijs mensen bij voorbeeld naar Aagtekerke. Dat is iets verder van de kust, maar daar zijn nog wel kamers vrij." Even la- ter belt een Vlaamse toerist die nog een 'huiseke' zoekt. Lampert raadt hem aan te zoeken op de website van de VVV, waar alle be schikbare kamers op een rijtje staan. Het pinksterweekend is minder druk dan het hemelvaartweekend, zegt WV-directeur Patrick Polie. „Vorig weekend moesten we men sen tot ver voorbij Yerseke sturen. Nu zijn er nog wat accommodaties vrij aan de kust. De bezettings graad ligt rond de 85 procent." Wie gisteren met vier personen op de bonnefooi naar Zeeland reisde, kon bijvoorbeeld nog terecht bij Hotel Noordzee in Domburg, ho tel Anno Nu in Oostkapelle, of een appartement in Aagtekerke. Polie: „We verwachten nog veel last-mi nute boekingen. Het is lekker weer: veel mensen besluiten er toch nog op uit te gaan." SN Er zijn drie opties waaruit de ge meenteraad kan kiezen. De eerste keuzemogelijkheid is een kleiner recreatieproject toestaan op de be oogde locatie aan de Veerse Gat- dam. Optie twee behelst de reali satie van een heel nieuw plan op een andere locatie en de derde en laatste mogelijkheid houdt in dat de raad afziet van welke bebou wing dan ook door de Zeeuwse Lagune. De drie voorstellen zijn tot stand gekomen na overleg tus sen de verschillende partijen die hebben meegewerkt aan het op stellen van de Zeeuwse Kustvisie. Ondernemer Marco Doeleman van de Zeeuwse Lagune wist lange tijd niet waar hij aan toe was, maar aan die onzekerheid komt binnen nu en vier weken een eind. Donderdag debatteert de raad erover, twee weken later, op 22 juni, neemt hij een besluit. Informeer naar onze aanbiedingen! zaterdag 3 juni 2017 Cornelleke Blok -Mare Volleman, Roompot \WN Precies een half jaar nadat de gemeenteraad van Noord-Be veland 'nee' zei tegen de aan leg van een schiereiland in het Veerse Meer, staat het onder werp donderdag wederom op de agenda. Deze keer moet de raad definitief ja of nee zeggen tegen bebouwing in het Veerse Meer. Ellen Jobse Wissenkerke Vraag naar de voorwaarden. Actieperiode t/m 5 juni Zondag 4 juni gesloten Maandag 5 juni (2e Pinksterdag) geopend vanaf 12.00 interieur axel Nieuwendijk 89 Axel, Zeeuws-Vlaanderen +31 (0)115-562010, www.pot.nl Ook elke zondag geopend van 12.00-18.00 15.000 m2 design topmerken Woonstoffering en Siematic Keukenstudio op de 1e verdieping

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 127