£'l C9 Nuchter geluid uit Rotterdam Geen punt 2 Stel: je besluit op vrijdagmorgen om het pinkster weekend met het gezin door te brengen aan de Zeeuwse kust. Wat was er last-minute nog aan accommodaties beschikbaar? Belangengroep minder validen stopt DUIKBRIL BLIKVANGER PINKSTERWEEKEINDE ONDERDAK Rompen Sproeiers Commentaar Ahmed Aboutaleb, burgemeester van Rotterdam en promi nent lid van de PvdA, is altijd goed voor een paar prikke lende uitspraken. In een interview met deze krant zegt hij dat de kiezer recht heeft op een serieuze poging een centrumrechts kabinet te maken. Dus met de PW van Geert Wilders. Pas als dat onmogelijk blijkt, komt links in beeld. Wat Aboutaleb betreft uit eindelijk zelfs inclusief zijn PvdA, de grote verliezer van de verkie zingen. Het andere stevige standpunt van de burgemeester gaat over migratie. Hij betoogt dat Europa niet meer vluchtelingen kan opvangen dan de burgers accepteren. Dat standpunt is gemakkelijk als 'rechts' te bestempelen. Maar als Aboutaleb uitlegt wat hij zou willen doen, verandert het beeld. Hij pleit nadrukkelijk voor veel ontwikkelingssamenwerking, zodat mensen niet uit Afrika hoeven te vluchten. De uitlatingen van Aboutaleb hebben waarschijnlijk weinig in vloed op het politieke spel. Om te beginnen heeft de PvdA met negen zetels in de Tweede Kamer heel weinig in de melk te brokkelen. Ver der zitten de belangrijkste partners in de kabinetsformatie niet te wachten op de complicerende factor PW. In zijn aanpak van de vluchtelingenkwestie lijkt Aboutaleb te negeren dat het eventuele effect van miljarden steun voor Afrika niet meteen merkbaar zal zijn. De komende jaren blijven de vluchtelingen komen. Daar zal Neder land hoe dan ook mee om moeten gaan. Wat Aboutaleb ook zegt over de staat van het land, hij brengt altijd veel realisme in. Dat is precies wat nodig is om een kabinet te forme ren. Misschien niet in de samenstelling die Aboutaleb wenst. En waarschijnlijk ook niet met het beleid dat hij wil. Maar aan de bijna apolitieke nuchterheid van Aboutaleb kunnen alle denkbare coali tiepartners een voorbeeld nemen. Realisme Ahmed Aboutaleb is een voorbeeld voor alle denkbare coalitiepartners ALMANAK Na een lange schooldag kwakte de zoon puffend zijn zware schooltas op de grond. „Nog wat geleerd, jongen?" vroeg zijn vader. „Nee, niks. Of wacht! De juf frouw wist niet hoe je breuken kon invoeren op een rekenma chine." Een brede trotse grijns van va der was zijn deel. „Da's mooi jon gen. Maar je hebt zelf niks ge leerd? Helemaal niks?" „Nou ja, wel hoe ik een wis- kundejuffrouw iets uit moet leg gen. Dat was nog best moeilijk. Ik krijg er alleen jammer genoeg geen punt voor." Eerste evenement van Tholen Sterk Oude pomphuis is verkocht Werkzaamheden bij scholen Tholen Baarland Slot Baarland open voor publiek HEINKENSZAND De Minder Va lide Belangengroep Borsele (Mi- VaBe) stopt na 23 jaar. De vraag naar ondersteuning, advies en andere vormen van hulp is volgens de or ganisatie jaren sterk afgenomen. Dat heeft hen doen besluiten om per 1 juli te stoppen. De lopende hulpvragen worden nog afgehan deld. Sinds de oprichting in 1994 heeft de belangengroep naar eigen zeg gen veel bereikt, zoals het toegan kelijker maken van winkels en openbaar vervoer voor minder va liden. Meeuwse handelsonderneming bv zaterdag 3 juni 2017 WEMELDINGE Sommige men sen zien het leven door een roze bril, maar in Wemeldinge toch vooral door een duikbril. Bij duikhotspot Stelhoeve is een nieuw uitkijkpunt aange legd. Blikvanger is letterlijk en figuurlijk een reusachtige 3D- geprinte kunststof duikbril. Die is vervaardigd door Aquavia in Sas van Gent, in opdracht van de gemeente Kapelle. Kees Bakker kwam met idee en ont werp. Waterbouwer Aquavia houdt zich normaliter bezig met kades en havens. „Dit was voor ons een bijzondere op dracht", zegt Selena Hooge- veen. „En toch een link met water." Op maandag 19 juni is de officiële opening van het entreepunt. foto mechteld jansen Tip? redactie@pzc.nl THOLEN De stichting Tholen Sterk houdt vandaag z'n eerste evenement: De ThoLen- temarkt. Op de Markt, de Botermarkt en in de Kerkstraat valt tussen 12.00 en 16.00 uur van alles te beleven. Behalve de ongeveer 25 kraam pjes zijn er onder meer optredens en workshops. Tholen Sterk is de opvol ger van de stichting Tho len 650 jaar, die vorig jaar een groot feestjaar op poten zette. ZIERIKZEE Het oude pomphuis in Zierikzee is verkocht. Evi- des heeft de sleutels van het karakteristieke ge bouw aan de rand van de stad gisteren overhan digd aan de nieuwe eige naar. Wie dat is, wil het waterbedrijf nog niet zeggen. Wel meldt die dat de nieuwe eigenaar de fontein laat staan. Met de gemeente vindt over leg plaats over de be stemming, die nu nog een maatschappelijke is. THOLEN Delta Nuts legt vanaf dinsdag kabels en lei dingen in de grond aan de Molenvlietsedijk in Tholen. De straat is afge sloten en ouders wordt verzocht kinderen te voet of op de fiets naar school te brengen. Wie met de auto komt, kan parkeren aan de Zoekweg en niet bij de Vliethof of in de woonwijk. Er vinden geen grondtransporten plaats op de tijden dat de scho len in- en uitgaan. Na 17 maanden heeft Slot Baarland nog geen nieuwe eigenaar. Mart en Elly Steketee koch ten het kasteel met slot gracht en koetshuis 12 jaar geleden en willen er nu vanaf vanwege hun leeftijd. Het optrekje staat te koop voor 1,3 miljoen. Maandag is het open voor publiek. Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes I Tel. 0113-212620 I Fax 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com Helaas, Zeeland is tjokvol FOTO ROBIN UTRECHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 126