£"l C9 Nuchter geluid uit Rotterdam ca Geen punt Duin en Strand is feestklaar 2 Stel: je besluit op vrijdag morgen om het pinkster weekend met het gezin door te brengen aan de Zeeuwse kust. Wat was er last-minute nog aan accommodaties beschikbaar? Sproeiers Rompen BRU'S RUNNINGTEAM ROPARUN PINKSTERWEEKEINDE ONDERDAK Commentaar Ahmed Aboutaleb, burgemeester van Rotterdam en promi nent lid van de PvdA, is altijd goed voor een paar prikke lende uitspraken. In een interview met deze krant zegt hij dat de kiezer recht heeft op een serieuze poging een centrumrechts kabinet te maken. Dus met de PVV van Geert Wilders. Pas als dat onmogelijk blijkt, komt links in beeld. Wat Aboutaleb betreft uit eindelijk zelfs inclusief zijn PvdA, de grote verliezer van de verkie zingen. Het andere stevige standpunt van de burgemeester gaat over migratie. Hij betoogt dat Europa niet meer vluchtelingen kan opvangen dan de burgers accepteren. Dat standpunt is gemakkelijk als 'rechts' te bestempelen. Maar als Aboutaleb uitlegt wat hij zou willen doen, verandert het beeld. Hij pleit nadrukkelijk voor veel ontwikkelingssamenwerking, zodat mensen niet uit Afrika hoeven te vluchten. De uitlatingen van Aboutaleb hebben waarschijnlijk weinig in vloed op het politieke spel. Om te beginnen heeft de PvdA met negen zetels in de Tweede Kamer heel weinig in de melk te brokkelen. Ver der zitten de belangrijkste partners in de kabinetsformatie niet te wachten op de complicerende factor PVV. In zijn aanpak van de vluchtelingenkwestie lijkt Aboutaleb te negeren dat het eventuele effect van miljarden steun voor Afrika niet meteen merkbaar zal zijn. De komende jaren blijven de vluchtelingen komen. Daar zal Neder land hoe dan ook mee om moeten gaan. Wat Aboutaleb ook zegt over de staat van het land, hij brengt altijd veel realisme in. Dat is precies wat nodig is om een kabinet te forme ren. Misschien niet in de samenstelling die Aboutaleb wenst. En waarschijnlijk ook niet met het beleid dat hij wil. Maar aan de bijna apolitieke nuchterheid van Aboutaleb kunnen alle denkbare coali tiepartners een voorbeeld nemen. Realisme Ahmed Aboutaleb is een voorbeeld voor alle denkbare coalitiepartners ALMANAK Na een lange schooldag kwakte de zoon puffend zijn zware schooltas op de grond. „Nog wat geleerd, jongen?" vroeg zijn vader. „Nee, niks. Of wacht! De juf frouw wist niet hoe je breuken kon invoeren op een rekenma chine." Een brede trotse grijns van va der was zijn deel. „Da's mooi jon gen. Maar je hebt zelf niks ge leerd? Helemaal niks?" „Nou ja, wel hoe ik een wis- kundejuffrouw iets uit moet leg gen. Dat was nog best moeilijk. Ik krijg er alleen jammer genoeg geen punt voor." Geen turbine in de Hammen Oude pomphuis is verkocht 'Polizei' staat lo kaal politieteam bij Zonnemaire Nieuwe predikant te midden van dorp RENESSE Jongerencamping Duin en Strand in Renesse is klaar voor het nieuwe seizoen. Ze heb ben verschillende artiesten ge boekt om er weer een groot feest van te maken in discotheek De Schuur op het kampeerterrein. Tüssen 8 juli en 25 augustus treden onder meer de Snollebollekes op, bekend van après-skihits als 'Vrouwkes' en 'Springen Nondeju'. Ook de Nederlandse rapper Je- broer bestijgt het podium, net als feest-dj Nils van Zandt. Meeuwse handelsonderneming bv >'\^i zaterdag 3 juni 2017 BRUINISSE - Ze zijn er hele maal klaar voor, de 25 man nen en vrouwen (8 lopers en ondersteuning) van het Bru's Runningteam. Vrijdagochtend vertrokken ze met hun bus naar Hamburg voor de start van de Roparun. Zaterdag beginnen ze aan hun estafette naar Rotterdam. Loper Foeke Roukema ver wacht dat het team rond elf uur maandagochtend de fi nish in zicht krijgt. Het is de tiende keer dat de Bru's Run ningteam van de partij is. Dit jaar werd 9.000 euro opge haald voor mensen met kan ker. Dat brengt de bijdrage uit Bruinisse voor het goede doel in totaal op ruim 160.000 euro. Het team is te volgen via www.bru.nu/runningteam FOTO WEBSITE ROPARUN2017 Tip? redactie@pzc.nl DE HAMMEN Rijkswaterstaat (RWS) staat niet toe dat er een elektriciteitopwekkende turbine wordt geplaatst in stroomgat Hammen in de Pijlerdam. De Schouwse gemeenteraad wil dit graag, omdat deze productie meetelt in het streven het eiland ener gieneutraal te maken. In stroomgat Roompot hangt al een turbine. Met een tweede erbij wordt de invloed op het getij te groot, vindt RWS. ZIERIKZEE Het oude pomphuis in Zierikzee is verkocht. Evi- des heeft de sleutels van het karakteristieke ge bouw aan de rand van de stad gisteren overhan digd aan de nieuwe eige naar. Wie dat is, wil het waterbedrijf nog niet zeggen. Wel meldt die dat de nieuwe eigenaar de fontein laat staan. Met de gemeente vindt over leg plaats over de be stemming, die nu nog een maatschappelijke is. RENESSE De agenten van politie team Oosterscheldebek- ken worden sinds afgelo pen nacht weer bijge staan door hun Duitse collega's uit Krefeld. Zij draaien deze zomer voor het twintigste jaar dien sten op Schouwen-Dui- veland, omdat zo veel Duitse jongeren hun va kantie doorbrengen in Renesse. De 'Polizei' trapt het seizoen dit Pink sterweekend af, omdat nu al veel Duitsers deze kant op komen. De nieuwe predikant van de protestantse kerk in Zonnemaire, Marjan Riedijk, blijft niet binnen de muren van haar godshuis. Ze treedt naar buiten, óók naar mensen die niet in de kerk komen. Zo geeft ze de kerk een nieuwe plek in de samenleving. ZEELAND7 Albert Plesmarweg 6 4462 GC Goes I Tel. 0113-212620 I Fax 0113-232214 Email: info@meeumse-goes.com Helaas, Zeeland is tjokvol s\\\ S\\W fci -A FOTO ROBIN UTRECHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 122