Si ECHT MUUR Oppositieleider Corbyn profiteert van blunders Britse premier 7 Premier Theresa May moet volgens de laatste peilingen vrezen voor haar baan. Ruim een week voor de Britse verkiezingen zit Labour haar op de hielen. Wat verklaart haar vrije val? GOEDKOPER KAN GEWOON NIET! iPhone 7 32GB) iPhone 6 Refurbished (16gb) T Radiostations mogen het swingende num mer van Captain Ska niet draaien (vanwege onpartijdigheid), maarLiar Liar' wordt massaal ge- download in Groot-Brittannië. In de hitlij st van iTunes steeg het lied in recordtempo naar de tweede plaats. Kennelijk krijgen luiste raars geen genoeg van de tekst waarin Theresa May op de hak wordt genomen. „Ze is een leugenaar", 4 begint het. „Je kan B haar niet vertrou wen. No. No. No." De opmars van 'Liar Liaf staat niet op zichzelf. Een poll van YouGov voor spelde gisteren een af gang voor May bij de ver vroegde verkiezingen op 8 juni. De Conservatieve Partij zou volgens de prognose zestien zetels tekort komen voor een meerderheid in het Lagerhuis. Dus geen monster zege voor de conservatieven, maar een enorm gezichtsverlies en geen mandaat om in Brussel over de Brexit te onderhandelen. Niemand durft af te gaan op de peilingen. Bij de vorige verkiezin gen en het EU-referendum zaten ze er ook faliekant naast. Maar de twijfel slaat toe. Labour-leider Je remy Corbyn staat te boek als een incompetente clown met duistere vrienden, onder wie leden van de IRA. Zijn ideeën komen volgens vijanden rechtstreeks uit het Rode Labour-leider Corbyn staat te boek als een incompetente clown met duistere vrienden Boekje van Mao. 'Gekken', zo heeft het recente verleden geleerd, kun nen echter verrassen. Politieke commentatoren uit de linkse hoek wijzen op de opkomst van voormalig UKIP-leider Nigel Farage en het presidentschap van Donald Trump. Zagen experts hun populariteit ook niet over het hoofd? Corbyn heeft lang niet zulke radicale denkbeelden als dit tweetal. Hij spint garen bij een aantal pijnlijke blunders van May tijdens de campagne. Vooral haar voorne men om ouderen te laten betalen voor zorg viel verkeerd. Haar 'de mentiebelasting' zorgde voor een aardschok. Bejaarden moeten hun spaargeld gaan aanspreken of inte ren op de waarde van hun huis om verpleging te krijgen. Hun woning zou in theorie na hun dood niet naar de kinderen gaan, maar naar de regering. Het afschaffen van de jaarlijkse index ering op pensioenen, hogere lasten voor zzp'ers Vooral Theresa Mays voornemen om ouderen te laten betalen voor zorg viel verkeerd en het schrappen van schoolmaal tijden hakten er ook stevig in. Mays voorsprong halveerde. De nasleep van de aanslag in de Man chester Arena plaatste May in een kwaad daglicht. Als minister van Binnenlandse Zaken was ze ver antwoordelijk voor het inkrimpen van de politie. Corbyn presenteerde juist een luilekkerland voor de werkende klasse. De rijken moeten meer gaan afdragen aan de staat, (het nu torenhoge) collegegeld wordt afge schaft, kinderopvang krijgt meer overheidssubsidie en het noodlij dende zorgstelsel NHS ontvangt 50 miljard euro. Immigratie, het thema van het EU-referendum, weegt minder zwaar dan voorheen. De Brexit boezemt angst in. Het dalende pond en de toenemende inflatie maken burgers bezorgd over de toekomst. Het programma van Corbyn haakt hierop in. Hij wil deel blijven uitmaken van de vrij handelszone. Groei, voorspoed en banen gaan voor 'idiote doelen om immigratie aan banden te leggen'. Mocht Corbyn tegen alle verwach tingen in winnen en premier wor den, dan krijgt de Brexit een ander karakter. Niet 'hard', maar 'zacht' en mogelijk helemaal niet. Hij be looft de uitslag van het EU-refe rendum te respecteren, maar na een zege lijkt alles vloeibaar. Het imago van Corbyn bloeit op, terwijl dat van May barstjes ver toont. Ze profileert zichzelf als de sterke leider op wie Groot-Brittan nië blind kan varen. 'Strong and stable' zei de premier met steeds minder overtuiging. Corbyn, die de race hinkend en gehavend be gon, krijgt langzaam meer waarde ring voor zijn rammelende maar warme boodschap. Vooral jonge ren, die zich massaal registreerden om te kunnen stemmen, trekken zijn kant op. Optimistisch Of het voldoende is, valt te bezien. De meeste opiniepeilers houden nog altijd rekening met een ruime zege voor de Conservatieve Partij, ook al slinkt het gat, gemiddeld to- 12 procent. De gerespecteerde Electoral Calculus gaat zelfs uit van een meerderheid van 92 zetels. Corbyn lijkt de wind echter in de zeilen te hebben. Frisser (aan gekleed) en optimistischer dan ooit trekt hij met een boodschap van hoop rond in gebieden waar de aanhang van Labour in het laatste decennium erodeerde. Als het leidt tot het premier schap (in een coalitie), lag de aan kondiging daarvan verscholen in 'Liar Liar' van Captain Ska. Een maf, maar vervaarlijk deuntje met een onzichtbare aantrekkings kracht. Net als Corbyn. p/mnd TI:IJE2 Ben6 TIÏI.IÏ2 kpn 0®. donderdag 1 juni 2017 PC 'Leugenaar' May voelt de hete adem van Labour Geert Langendorff Londen éénmalig bijbetalen €0 5GB data (4G) 12,00 p/mnd 100 min/sms 2,00 p/mnd Toestelkrediet 23,00 p/mnd Onbeperkt min/sms 5GB: €41,00 p/mnd éénmalig bijbetalen €0 1GB data (4G) 8,00 p/mnd 100 min/sms 2,00 p/mnd Toestelkrediet 8,00 p/mnd Onbeperkt min/sms 1GB: €22,00 p/mnd i/odafone Een Labour-aanhanger maakt een selfie met Jeremy Corbyn tijdens een campagnebijeenkomst in Reading, foto peter nicholls/reuters Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 256 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 1133(2) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7