Jeugd van FC Twente en AZ naar Lewedorp KNVB: mobieltje vervangt spelerspas Groenendijk naar eredivisie België II 13 Vanavond met Goes in de wei zv Lewedorpse Boys organiseerde in 2005 voor het eerst een internatio naal jeugdtoernooi. Vanaf 2008 werd het omgedoopt tot de Stefan Moens Memorial, een toernooi dat is vernoemd naar een echte club man die in september 2007 op 24- jarige leeftijd overleed. Bij de eerste editie kwamen zes jeugdteams van profclubs in actie, plus een elftal van JVOZ en de D-pupillen van Le wedorpse Boys. In 2008 was ADO Den Haag de eerste winnaar, de af gelopen drie edities werden ge wonnen door AZ. De Onder 12 van de Alkmaarse club is deze keer opnieuw van de partij en krijgt concurrentie van FC Twente, ADO Den Haag, Excelsior, Brabant United, Lokeren, JVOZ en de Bevelandse Selectie. Een dag later is het de beurt aan de Onder 11-teams. Dat toernooi is vernoemd naar Roel Franse, die al op jonge leeftijd betrokken was bij het verenigingsleven. Op Franse konden ze bij Lewedorpse Boys al tijd een beroep doen. Hij kwam in juni 2008 echter plotseling om het leven bij een auto-ongeluk en sinds 2010 draagt het jeugdtoernooi voor Onder 11-teams zijn naam. Bij de eerste editie kwamen on der meer Ajax, AA Gent, Roda JC, ADO Den Haag, NEC, JVOZ en Helmond Sport in actie. De deelne mende clubs zijn deze keer Brabant United, FC Antwerp, ADO Den Haag, Excelsior, Lokeren, Waas- land-Beveren, JVOZ en de Beve landse Selectie. Zowel op zaterdag 10 als op zon dag 11 juni gaan de eerste wedstrij den op de velden van de zaterdag derdeklasser om 10.30 uur van start. De finales worden op beide dagen om 16.00 uur gespeeld. De Nederlandse voetbalbond stapt over op de Wedstrijdzaken- app, met daarin digitale spelers- passen en het mobiele digitale wedstrijdformulier (DWF). Vanaf komende zomer geen gehannes meer met boekjes vol spelerspas- sen; voortaan loopt de scheids rechter met zijn mobiele telefoon het veld op om de mobiel inge voerde gegevens te controleren. De computer verdwijnt nog niet volledig, maar zal vooral nog die nen als back-up. Dat gebeurt vanaf zaterdag 2 september. De KNVB maakte deze week de nieuwe speeldagen kalender voor het seizoen 2017/2018 openbaar en op die ka lender valt op dat de senioren- en jeugdteams later starten en een flexibele winterstop hebben. Zo beginnen de teams in het week end van 2 en 3 september aan het bekertoernooi. In het weekend van 23 en 24 september gaat het competitieseizoen van start. Tussen zaterdag 27 januari en 4 maart - zes weekenden - is er sprake van een flexibele winter stop, waarin waarschijnlijk (af hankelijk van de omvang van de competitie) vier wedstrijden ge speeld moeten worden. Vereni gingen kunnen in onderling over leg bepalen of ze het duel naar een andere datum willen verplaatsen. Als de clubs daar niet uitkomen, blijft de KNVB-kalender leidend. „Mooier kon ik mijn carrière bij de jeugd niet afsluiten", glunderde Groenendijk, die na het NK di verse aanbiedingen ontving. Uit Merksem, waartegen hij eerder dit seizoen een oefenwedstrijd af werkte, ontving hij een uitnodi ging om mee te trainen. „Dat voelde alsof ik er al jaren speelde." De gesprekken met de clublei ding verliepen ook goed en dus mocht Groenendijk naar Merk sem komen. „Vrijdag heb ik de knoop doorgehakt. Voor mij is het dichterbij dan Waalwijk en beter te combineren met mijn oplei ding in Bergen op Zoom." De student procesoperator hoopt dat zijn keuze net zo goed uitpakt als zijn overstap vorig jaar van Delta Sport naar Waalwijk, waar hij veel leerde van de trai ningen van Vladan Mijalkovic. „Mijn basis is bij Delta Sport ge legd met dank aan Erwin Schaalje. In Zierikzee voelde ik echter niet van iedereen het vertrouwen. Bij Tachos kon ik op het hoogste jeugdniveau van Nederland uitko men en in de tweede divisie bij de senioren." De stap naar de Belgische eredi visie had Groenendijk een jaar ge leden nooit verwacht. „Het komt niet allemaal aanwaaien. Je moet er ontzettend veel voor doen en laten, maar ik heb het er graag voor over." team van Sparta, dat dit seizoen als zevende eindigde in de Tweede Divisie. Klap is niet bezig met mensen die denken dat hij puur als opvulling wordt gehaald. „Ik trek me niet veel aan van mensen die praten." Hij focust zich op zijn eigen kunnen. „Ik ga vechten voor mijn plekje en hoop stap voor stap het zover mogelijk te schoppen. Ik wil Ik ga vechten voor mijn plekje en hoop het zover mogelijk te schoppen later niet tegen mezelf hoeven zeggen: had ik dit of dat maar ge daan. Ik heb in de jeugd al mogen ruiken aan een profbestaan. Vol gens mij is er niets mooiers dan van je hobby je beroep te kunnen maken." NOG TWEE DUELS gens namen gas terug op trainin gen. Daar heb ik weieens iets van gezegd, één op één. Maar uiteinde lijk voetbal je voor jezelf. Je moet niet te veel naar anderen kijken." Niveauverschil Klap werkte tijdens zijn eerste sta- geweek bij Sparta vier trainingen af. De sessies vonden plaats op het veld en in het krachthonk. Ook maakte de verdediger kennis met yoga. „Het niveau tussen Goes en Jong Sparta is niet te vergelijken. Alles gaat misschien wel zeven keer sneller. Mijn handelingssnel heid moest direct omhoog. Ook moest ik veel meer vooruit den ken." Al snel kreeg de rechtsback te horen dat hij op amateurbasis mocht aansluiten bij het belofte- donderdag 1 juni 2017 Voetbalvereniging Lewedorp heeft opnieuw een mooi deelne mersveld weten samen te stel len voor de twee jeugdtoer- nooien die volgend weekend plaatsvinden. Op zaterdag 10 juni wordt de tiende Stefan Moens Memorial gespeeld voor J012-teams, terwijl een dag later de Onder 11-ploegen in actie komen tijdens de achtste Roel Franse Memorial. Barry van der Hooft Lewedorp De wereld digitaliseert, ook die van het voetbal. De KNVB or ganiseerde afgelopen maan dag in Kapelle een regiobijeen komst om een paar vernieuwin gen toe te lichten. Behalve de al veelvuldig bediscussieerde nieuwe spelvormen voor de jongste jeugd en het aange paste speelschema werd er ook tekst en uitleg gegeven over het afscheid van de plas tic spelerspas. Mitchell Minnaard Vlissingen Op PZC.nl/sport een stelling over dit onderwerp: Het is een goede zaak dat de mobiele tele foon de plastic spelerspas en computer vervangt. Aron Groenendijk (met bal) tijdens het NK in actie tussen de Zeeuwen Zeno en Ques Canninga van Haro. foto miranda kemmeren Handballer Aron Groenendijk (18) uit Zierikzee heeft een transfer naar de Belgische ere- divisionist Merksem afgedwon gen. De voormalig speler van Delta Sport werd dit seizoen met Tachos Waalwijk Neder lands kampioen bij de junioren en won afgelopen weekend de Brabantse beker. Menno Kole Zierikzee voor volgende stap - Jelle Klap de hoofdklasse, fotomarcelledavidse Op advies van Karelse traint Klap de afgelopen weken niet meer mee met de Rotterdam mers. Goes hoopt zich nog al tijd via de nacompetitie te ver zekeren van een plek in de hoofdklasse. Vanavond start het elftal in de finalepoule tegen Nieuw Buinen (aan vang 19.30 uur). Op maandag gaat de Bevelandse eerste klasser op bezoek bij FC Bos huizen, dat zondag Nieuw Bui nen nog versloeg met 0-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70