René Fondse helpt dartsbond uit de brand met topsportvisie M O O) CD O 12 ZE Vlissingen legt ook Daniël Jansen vast Eerste slag is voor driebanders Dallinga Ondo op herhaling in Bergen op Zoom Stadsloop in teken 800jaar Middelburg FINALEPOULE NACOMPETITIE Wemeldingenaar (20) maakt na één seizoen bij Goes de overstap naar de beloften van Sparta Rotterdam De selectie van VC Vlissingen voor het ko mende seizoen telt nu al negentien spelers. Gisteren voegde rechtsback Daniël Jansen zich bij zijn huidige ploeggenoten Joan van Belzen, Dangelo Martien, Renzo en Milton Roemeratoe, Quincy Gooding, Khalid El Hat- tach, Yves Nyemb, Hoessein Bouzambou, Jar- reau Manuhuwa, Roniël Uranie, Regilio Pinas, Geraldi Geerman, Menancio Weeda en nieuwkomers Mart de Kroo, Steve Schalkwijk (beiden Goes), Giovanni Siereveld (Hoek) en Louis Ficq (Jong Ambon). Eren Yildizturan gaf in een eerder stadium ook zijn jawoord, maar wil gaan voor zijn kansen bij (Jong) FC Dordrecht. In de nationale bekerfinale voor teams, die vanaf vandaag tot en met zaterdag wordt ge speeld in de Bussel in Oosterhout, is Dal- linga.com begonnen met een 6-2-overwin- ning op Bousema Lochem. Voor de pauze won Jean Paul de Bruijn van Stefan Galla met 2-1 en verloor Bart Ceulemans na hard labeur van Thérèse Klompenhouwer met 1-1. Na de thee nam Dallinga middels een 2-1-zege van Frédé- ric Caudron op Murat Naci Coklu de leiding en maakte het met een 2-1-overwinning van Steven van Acker op Harry van de Ven af. De tegenstander in de tweede ronde werd pas gisteravond laat bekend. Net als twee jaar geleden moet het voor de korfballers van Ondo zaterdag gebeuren in Bergen op Zoom. Sportpark De Staakberg, de thuishaven van Scheldevogels, is aangewezen als neutrale arena voor de beslissingswed strijd om promotie naar de overgangsklasse. Tegenstander is Valto uit De Lier. De club uit Sint Laurens hoopt op een positievere afloop dan in 2015. Toen kaapte DVS promotie naar de eerste klasse voor de neus van Ondo weg. Zaterdag kan de ploeg dat niveau alweer ont stijgen. Ook Atlas speelt een promotiewed strijd. Bij Keep-Fit in Roosendaal speelt de Ritthemse ploeg tegen Dijkvogels. Inzet is promotie naar de tweede klasse. Beide wed strijden beginnen zaterdag om 15.30 uur. Morgen wordt de zeventiende editie van de ZLM-Don Stadsloop in Middelburg gehou den. De loop bestaat uit twee onderdelen, bei den met start en finish op de Markt. Om 19.00 uur gaat de M800 Stadstrail van start, de jeugdloop die dit jaar in het teken van 800 jaar Middelburg staat. De senioren starten om 20.00 uur en lopen drie rondjes door het hart van Middelburg. De stadsloop trekt jaarlijks honderden hardlopers en toeschouwers. .zv Hammer Tolhoek Aan de start van het huidige seizoen moest Jelle Klap enigszins wennen bij Goes. De uit Wemel dinge afkomstige rechtsback kwam over uit de jeugd van FC Dordrecht. De drie jaar ervoor droeg hij het shirt van Willem II. „Alles was anders. Bij Goes drin ken ze bijvoorbeeld bier na een wedstrijd. Ook trainden we veel minder dan dat ik gewend was." Klap zette zich over de teleur stelling heen. Hij hield hoop om later alsnog de stap omhoog te ma ken. „Ik heb de knop snel omgezet. Natuurlijk baalde ik, maar ik heb niet in mijn bed liggen huilen of zo. Als je op het veld staat, ben je alleen met voetballen bezig." De twintiger was direct een vaste waarde in het elftal van zon dag-eersteklasser Goes. Trainer John Karelse leerde hem Volwas sen verdedigen'. „Je kunt niet alles op een voetballende manier oplos sen." Klap ontwikkelde zich en dat betaalde zich uit. Sparta Rotter dam liet haar oog vallen op de rechtsback. In maart ontving Klap een tele foontje van de uit Zierikzee af komstige Dolf Roks, hoofd jeugd opleiding en scouting bij Sparta Rotterdam. „Elke dag hoopte ik op deze kans. Daarom verzaakte ik nooit. Conditioneel leverde ik ca paciteit in, omdat ik minder trainde dan voorheen. Wel ben ik sterker geworden, door extra de sportschool in te gaan." Ook in de weken dat Goes al een periode op zak had en Baronie kampioen was, zette de Wemel dingenaar zich voor de volle hon derd procent in. „Sommige jon- Sommige jongens namen gas terug op trainingen. Daar heb ik iets van gezegd Het lukte de dartsbond al zeven jaar niet om de vacature voor be stuurslid topsport in te vullen. De NDB is dan ook verheugd met het aantreden van de 41-jarige Fondse, die volgens hen met zijn achter grond, kennis en expertise veel Toen ik de vacature voorbij zag komen, hoefde ik niet lang na te denken kan en zal bijdragen aan de NDB en de dartssport in Nederland. In het dagelijks leven is Fondse directielid op een school in het voortgezet onderwijs en als eige naar van RF Conusltancy actief op het gebied van onderwijs en top sport. Daarnaast is Fondse voorzit ter van handbalvereniging Delta Sport in Zierikzee. Een darter is hij niet, maar wel een liefhebber van de dartssport. „Toen ik de vacature van be stuurslid topsport bij de NDB voor bij zag komen, hoefde ik niet lang na te denken", zegt Fondse. „Ik heb de afgelopen tijd in kleine kring re gelmatig kenbaar gemaakt dat ik graag in een bestuur van een natio nale sportbond zitting zou willen nemen om daar 'iets met topsport' te gaan doen. De link met topsport is voor mij trouwens niet zo gek. Mijn vorige job - en deels huidige - bestaat uit het werken met topspor ters, topsportteams, topcoaches en bondscoaches." donderdag 1 juni 2017 VOETBAL BILJARTEN A Jean Paul de Bruijn. fotoizaakverkeste KORFBAL ATLETIEK Klap is nu echt klaar 3 De Zeeuwse Team Roompot-renners Nick van der Lijke en Brian van Goe- them verschijnen morgen aan de start van de Ham mer Series in Lim burg. De nieuwe wedstrijd telt drie etappes. Morgen gaan de wielren ners liefst elf keer over de Vaalser- berg; zaterdag volgt een vlakke etappe door Sit- tard-Geleen (acht rondes van 12,4 ki- lomter). Op zon dag wordt in Sit- tard-Geleen ge streden om de eer wie zich de eerste winnaar mag noe men van de Ham mer Sportzone Limburg. I Yersekenaar Ant- wan Tolhoek (Lot- toNL-Jumbo, foto) begint zondag aan het Critérium du Dauphiné, voor veel wielerploegen de ideale voorbe reiding op de Tour de France. De Franse rittenkoers telt acht etappes en eindigt vol gende week zon dag. Len Wolters Wemeldinge A Jelle Klap speelt de komende dagen met Goes om promotie naar -Jelle Klap René Fondse uit Dreischor is op de algemene ledenvergadering van de Nederlandse Darts Bond (NDB) benoemd als bestuurslid Topsport. Fondse zal zich bij de NDB vooral bezig houden met TeamNL bij de mannen, vrouwen en jeugd. „Ik wil graag iets bij dragen aan topsport in Neder land. In dit geval bij de NDB, een mooie sportbond met 34.000 leden." Menno Kole Dreischor - René Fondse (41) a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69