Nieuwe damwanden pas in november klaar Open dagen bij struisvogelboerderij ftl Zendmast bij Cadzand 7 Emmaüskerk in Terneuzen opgeknapt De rooms-katholieke Emmaüskerk aan de Alberdingk Thijmstraat in Terneuzen heeft een grondige opknapbeurt achter de rug. Fris, strak en met een nieuw geluid. Een schilder trekt de tape van het kozijn. De vloe ren ruiken nog nieuw en de muren zijn strak en hagelwit. Ogenschijnlijk moeten er alleen nog wat puntjes op de i gezet worden. Er is veel gebeurd sinds Kerst 2016 met de verbou wing van het uit 1962 daterende kerkgebouw werd begonnen. Toch wordt de opening pas in het weekend van 8,9 en 10 septem ber gevierd. De kerkzaal zelf ziet er keurig afgewerkt uit. Op een paar kasten na, waarvoor nog een plek ge vonden moet worden, lijkt de ruimte als nieuw. Achter het al taar straalt een beamer de tek sten op de muur. In de nieuwe sacristie staat een steiger naast heiligenbeelden, de herdenking ruimte is nog niet klaar. Alle tijd dat er verbouwd werd gingen de missen gewoon door. Verschil „Ik ben zelf drie weken wegge weest en ik zag al een groot ver schil." Marie-josé van der Meirsch is lid van de bouwcommissie. „De directe aanleiding was het feit dat de administratie van de Elisa- bethparochie verhuist van Sluis kil naar Terneuzen. De admini stratie zit nu waar voorheen de sacristie was." En dus moest er ook weer een nieuwe plek voor de sacristie ge vonden worden. Het werd uit- eindelijk een hele verbouwing. De keuken werd verplaatst en er werden nieuwe doorgangen ge schapen. In de kerkzaal is het aantal plaatsen iets kleiner ge- Ik moet nog wel wennen aan het geluid worden want ook deze kerk heeft te maken met krimp. Er is nu plek voor driehonderd gelovigen. Driehoekig Pastoor Miel Erpelinck is welis waar met emeritaat maar doet nog geregeld de mis in de Emmaüs- kerk. „Ik moet nog wel wennen aan het geluid. Ik wil mezelf graag horen want dan voel ik me zeker der." De aanpassingen die de kerk wat strakker maken, hebben ge volgen voor de akoestiek. De ge luidsinstallatie moet nog goed afgesteld worden vanwege de nieuwe indeling. Waar voorheen kasten stonden, zijn nu links en rechts van het altaar muren ge maakt. Er werden twee driehoe kige ruimten gecreëerd. Links een koffiehoek en rechts de sa cristie. In de strakkere kerk ge draagt het geluid zich nu anders. „We zingen hier massaal en dan moet de akoestiek wel goed zijn." Al met al is ook pastoor Erpe linck in zijn nopjes met de ver nieuwde kerk. „Het is kleiner ge worden, intiemer. Ik ben erg blij met de verbouwing." BRESKENS Het werk aan de dam wanden in Breskens is naar ver wachting medio november klaar. Dat is vier maanden later dan ge pland. Dat meldt de gemeente Sluis. Dat het werk vertraging zou op lopen, is al een paar maanden dui delijk. Dat komt doordat de onder grond in het westelijk deel van de Handelshaven anders bleek dan aanvankelijk was verwacht. Daar door was nieuw onderzoek nodig, en een andere aanpak van het werk. De vernieuwing van de damwan den in de naastgelegen Vissersha ven verloopt wel naar wens. Het werk begon september vorig jaar. De verwachting was toen dat de klus er voor de bouwvak van dit jaar op zou zitten. De vervanging van de damwanden, die verouderd zijn en daardoor roestig worden, gebeurt door aannemer Liebregts uit Middelbeers, in opdracht van Rijkswaterstaat. Na de renovatie moeten de wan den, die ook als waterkering die nen, er weer vijftig jaar tegen kun nen. Overigens neemt de gemeente Sluis het complete havengebied van Breskens binnenkort over van het Rijk. Ontwikkelaars gaan er vervol gens aan de slag, onder meer door het bouwen van honderden appar tementen. CADZAND-BAD Vodafone wil voor twee jaar een zendmast neerzetten op de 'Zwinparking' aan de Van Hoekestraat bij Cad- zand-Bad. Het telecombedrijf heeft daarvoor een vergunning aangevraagd bij de gemeente Sluis. Vodafone gebruikt nu een mast aan de nabijgelegen Schelde- straat, maar die voldoet niet meer. Het gemeentebestuur wijst er in een brief aan omwonenden op dat de plaatsing van de mast helpt bij het vergroten van het bereik via draadloze communicatie in het buitengebied. Als de aanvraag beoordeeld is, volgt nog een be zwarenprocedure. SLUIS Ruim twintig jaar bestaat struisvogelboerderij Monniken- werve bij Sluis inmiddels, maar een bezoekje blijft een - voor deze regio - unieke belevenis. Busladin gen vol bezoekers vergapen zich nog altijd aan de aparte loopvo gels, werpen vertederde blikken op de kuikens en gaan naar huis met een enorm ei. Monnikenwerve, waar momen teel ruim 180 struisvogels rondlo pen, zet zaterdag, zondag en maandag voor het twintigste jaar op rij de poort in het Pinkster weekend open. Die open dagen trekken jaarlijks duizenden be zoekers. De toegang is gratis. Er zijn rondleidingen door de schuren, over het erf, langs de grote broed machines en langs het land, waar de eigenaren het meeste voedsel voor de dieren zelf verbouwen. Natuurlijk zijn ook de tearoom en het winkeltje - met onder meer struisvogelbiefstuk, likeur van struisvogeleieren, plumeaux met struisvogelveren en tassen van struisvogelleer - geopend. De struisvogelboerderij aan de Hogeweg, overigens dichterbij Aardenburg dan bij Sluis, is drie dagen lang te bezoeken tussen 10.00 uur en 18.00 uur. Meer infor matie: destruisvogel.nl. donderdag 1 juni 2017 Strakker, kleiner maar intiemer Guido van der Heijden Waar voorheen kasten stonden, -Pastoor Miel Erpelinck zijn nu links en rechts naast het altaar muren gemaakt, fotos peter nicolai In de nieuwe sacristie staat nog een steiger naast de heiligenbeelden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67