£'l C9 Veiligheid gaat voorde hond Sinksenfoor van start met 150 attracties Afscheidscadeau EBMsS ADRZ leidt dubbel zoveel mensen op 2 Honden en sporters gaan vaak slecht samen. Vooral hardlopers blijken regelmatig het doelwit van bijtgrage viervoeters. „Er zijn honden die niet zijn te vertrouwen." Commentaar In Nederland lopen tegenwoordig heel wat honden rond die je maar beter omzichtig kunt benaderen. Gewoon even aanhalen kan al gevaarlijk zijn. Ze hebben hun bouw niet mee en ze zijn bijtgraag. Kunnen die dieren daar wat aan doen? Nee. De verant woordelijkheid ligt helemaal bij hun baasjes. Inmiddels zijn er zo veel hoogrisicohonden dat we lijsten moeten maken om ze te her kennen en om er regels voor op te stellen. De gevaarlijke hond is een modeartikel geworden. Met grote gevolgen. Burger en overheid zijn samen niet in staat ernstige bijtincidenten te voorkomen. Deze week nog werd bij Geertruidenberg een argeloze hardloper toege takeld. Dus moet er hard worden ingegrepen. Demissionair staats secretaris Martijn van Dam probeert het. Hij kondigde onlangs maatregelen aan. Maar die zijn veel te slap. Van Dam vindt dat gemeenten hoogrisicohonden uit bepaalde ge bieden moeten kunnen weren. Denk aan parken en plaatsen waar veel kinderen spelen. Dat is de omgekeerde wereld. Want mag het dan buiten de aangewezen plaatsen minder veilig zijn? Natuurlijk niet. Zodra je moet gaan nadenken of jij en je kind in een veilige zone zijn of niet, is de grens overschreden. Het algemeen belang van vei ligheid in de hele publieke ruimte moet veel zwaarder wegen dan het belang van de hondenbezitter. Verder verwacht Van Dam wat van een verplichte cursus voor baasjes van gevaarlijke honden. Het is de vraag of zo'n training nog helpt bij mensen die al de verkeerde keuze hebben gemaakt door zo'n dier in huis te halen. Gelukkig zijn de meeste honden braaf en aanhankelijk. Je kunt er veel plezier van hebben. Maar vechthonden en andere hoogrisico honden zijn wapens. Erger nog, het zijn wapens met een eigen wil. Het houden van deze dieren moet zonder meer verboden worden. Fietstocht met smikkelpauzes Vantoortelboom in Porgyen Bess Burger en overheid blijken samen niet in staat ernstige bijtincidenten te voorkomen Het is voor de derde keer dar de Sinksenfoor op Spoor Oost wordt gehouden. De kermisexploitanten voelden aanvankelijk niets voor de plannen van het stadsbestuur om de vertrouwde stek aan de Ge dempte Zuiderdokken in te ruilen voor Spoor Oost. Toen in 2014 de plannen voor de verhuizing bekend werden, blokkeerden ze met 230 wagens de Antwerpse Singel en kwam het tot vechtpartijen met de politie. Inmiddels lijken de exploitanten zich verzoend te hebben met de nieuwe locatie. Na een moeizame start in 2015 (40 procent minder omzet), ging het vorig jaar al een stuk beter. Ondanks het matige weer bezochten toen al zo'n Nieuw locatie kermis trekt Nederlanders omdat het dicht bij de Ring is 850.000 mensen de Sinksenfoor: bijna net zo veel als er voorheen naar de Gedempte Zuiderdokken kwamen. De gemeente heeft er on dertussen ook het nodige aan ge daan om het terrein aantrekkelijker te maken. Daarnaast heeft de nieuwe locatie nog een voordeel: omdat Spoor Oost vlak aan de Ring ligt, trekt de kermis tegenwoordig ook veel bezoekers uit Nederland. ALMANAK Bij de sigarettencorner van de supermarkt in Hulst stond een Belgische madam met twee doosjes sigaren waar ze wat be denkelijk naar keek. Toch re kende ze ze af en liep ze ogen schijnlijk met lood in de schoe nen naar de uitgang. Plotseling keerde ze op haar schreden terug. „Mag ik deze omruilen?, vroeg ze en schoof het doosje met de waarschuwingssticker 'Roken vergroot de kans op impotentie' terug naar de verkoopster. „Deze is te affrontelijk. Dat kan echt niet. Het is namelijk een af scheidscadeau voor meneer pas toor. Die gaat met pensioen." Meer dan 120 mensen volgen nu een opleiding bij het ADRZ. Dat het ziekenhuis mensen opleidt is op zich niets nieuws. Voortdurend zijn mensen in opleiding onder meer om zich te specialiseren. Maar het ADRZ leidt nu extra veel men sen op vanwege dreigende perso neelstekorten. Het gaat daarbij vooral om gespecialiseerde func ties. Het ziekenhuis werft zowel in tern (verpleegkundigen die een ge specialiseerde opleiding volgen) en op scholen, zoals de Hogeschool Zeeland. „We leiden elk jaar mede werkers op, omdat er bijvoorbeeld mensen met pensioen gaan", ver telt directeur Claudia Brandenburg „Maar we hebben een grote groep medewerkers tussen de 55 en 60 jaar oud. Zodra die gaat uitstromen, moeten we goed voorbereid zijn. Daarvoor moeten we er op tijd bij zijn, want opleidingen kosten veel tijd." Fietsen met Kapitein Rooibos donderdag 1 juni 2017 NIEUWVLIET Veertig kilometer fietsen en smikkelen onderweg. Dat is het concept van de Smikkeltocht die op tweede pinksterdag ge houden wordt in Nieuw- vliet. Vertrek is tussen 9.30 en 10.30 uur bij dorpshuis De Heerlijkck- heid aan de Dorpsstraat. Fietsers worden getrak teerd op wafels, lunch en een bezoek aan twee musea. Meedoen kost 18 euro vooraf en 20 euro op de dag zelf. li TERNEUZEN Pasop voor de hond! Op Park Oost in Antwerpen gaat aanstaande zaterdag de jaar lijkse Sinksenfoor van start. De kermiskaravaan strijkt neer met honderdvijftig attracties. Peter van den Assem Antwerpen Tip? redactie@pzc.nl Een nieuw plafond in één dag! PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Het Admiraal De Ruyter Zieken huis in Goes leidt momenteel twee keer zoveel mensen op om dreigende personeelstekorten op te kunnen vangen. Het gaat om onder meer laboranten, IC- verpleegkundigen, operatieka mer-assistenten en anesthesie- medewerkers. Jeffrey Kutterink Goes Kees Verkerke nadat hij gebeten was door twee honden. ARCHIEFFOTO ERNESTA VERBURG De Zeeuws-Vlaamse schrijver Jan Vantoortel boom geeft woensdag een presentatie over zijn nieuwe roman De Drager in Porgy en Bess aan de Noordstraat in Terneu- zen. Vantoortelboom won in 2015 de Zeeuwse Boe kenprijs met De man die haast had. Aanvang is om 20.00 uur. Toegang is gratis, kaarten zijn op te halen bij boekhandel Van de Sande of te reserve ren via porgyenbess.nl. TERNEUZEN Museumeetcafé De Vlie gende Hollander in Ter- neuzen houdt zondag, met Pinksteren, de jaar lijkse Kapitein Rooibos- fietstocht. Er wordt voor het café gestart met een route van ongeveer veertig kilometer. Vanaf 11.00 uur kan er vertrok ken worden en om uiter lijk 13.00 uur moeten alle fietsers weg zijn. Een stempelkaart met route kaart kost 15 euro, inclu sief vijf consumpties en tussendoortje. Bij de fi nish, ook bij het café, worden de fietsers vanaf ongeveer 16.30 uur ver welkomd met muziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64