Nieuwstraat krijgt kleur Reynaert College en Zwin College volgend jaar wel in de min De twee middelbare scholen in Terneuzen trekken samen komend jaar opvallend genoeg meer brugklassers, terwijl de scholen in Oostburg en Hulst blijven inleveren. Duizend eierdopjes met elk een eigen verhaal Rauw, verweerd en gegroefd door de tijd Als er minder kinderen worden geboren, is het logisch dat mid delbare scholen daar na verloop van tijd de wrange vruchten van plukken. Zo niet komend school jaar in Terneuzen. Het Zeldenrust-Steelantcollege verwacht na de zomervakantie zo'n 300 brugklassers te mogen begroeten. Dat zijn er haast net zoveel als vorig jaar. De Rede meldt zelfs een groei, naar bijna 250 eerstejaars. „Wij gingen uit van 275 nieuwe leerlingen", vertelt directeur-be stuurder Jos de Kooning van het Zeldenrust- Steelantcollege (ZSC), „maar we zitten daar dus ruim boven." Het ZSC ontwikkelt zich volgens hem steeds meer tot een streekschool, vooral dankzij het tweetalig onderwijs (Neder lands en Engels). De Kooning: „Leerlingen zijn bereid daarvoor verder te reizen." Ook De Rede, de andere middel bare school in Terneuzen, doet het goed. Waarnemend directeur-be stuurder Piet de Witte verwacht een toename van het aantal brug klassers tot 249; 39 meer dan in 2016. Vooral het havo en vwo met de technasium-opleiding trekken aan. De krimp zit hem niet in Terneu zen, maar wel in Oostburg bij het Zwin College en in Hulst bij het Reynaert College. Het Zwin Col lege komt uit op 115 brugklassers, slechts negen minder dan vorig jaar. „Maar als alle eindexamenkan didaten slagen", tekent directeur bestuurder Frank Neefs aan, „zal de uitstroom groot zijn." Zijn school boert dan vijftig leerlingen achter uit. Het Reynaert College in Hulst zat vorig jaar op 266 brugklassers en verwacht dit jaar op 232 uit te ko men, wat nog iets boven de prog- ln groep 8 zijn er gewoon niet meer scholieren nose is. Piet de Witte, ook direc teur-bestuurder in Hulst: „Ze zijn er gewoon niet. We weten al dat er in 2018 meer basisscholieren uit groep 8 komen, maar het jaar erop verwachten we weer een tik." Het Zeldenrust-Steelantcollege blijft met iets meer dan in totaal 1500 leerlingen de grootste middel bare school in Zeeuws-Vlaanderen, gevolgd door het Reynaert College (ruim 1300), De Rede (bijna 950) en tot slot het Zwin College (plusmi nus 860 leerlingen). De laatste drie scholen gaan zoals bekend intensiever samenwerken om de kwaliteit en het onderwijs aanbod op peil te houden, ondanks de krimp. Ze zetten met mbo- school Scalda al het Centrum voor Toptechniek in Terneuzen op. Ko mend schooljaar gaan de eerste vierdejaars vmbo-leerlingen daar heen. De gemeente Terneuzen dringt ook aan op samenwerking tussen het ZSC en De Rede, onder meer met oog op de door het ZSC gewen ste nieuwbouw. Besprekingen heb ben nog geen resultaat gehad. It donderdag 1 juni 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl De eerste aflevering in onze nieuwe rubriek 'Mijn Hobby' ZEELAND 11 De koppen van Marijn Kluijfhout passen prima bij de Grote Kerk in Veere. ZEELAND8 Geen krimp scholen Terneuzen Harmen van der Werf Terneuzen -Piet de Witte, Reynaert College Hulst TERNEUZEN Ook het laatste verpauperde stukje Nieuwstraat heeft gister ochtend een frisse beurt gekregen, in blauw en geel kreeg het al jaren leegstaande pand een ontwerp dat past bij de al eerder beschilderde ge vels. „Dit is niet echt een examenopdracht, meer een afsluitende op dracht van het examenjaar", legt tekendocent Stijn de Roo uit. Hij toont het ontwerp. „Het wordt een zeethema. We borduren hiermee voort op het ontwerp dat Vincent van Leeuwen al voor de andere gevels maakte." FOTO PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63