Nieuw plan voor snel internet Lekker off ou* regio, sfreekproducfen van Agriwiarkf meer geld van RUD Wolphaartsdijk kan met goed plan sluiting wellicht voorkomen "Elke dag vers gesneden" agrimarkt (#73 7 Als Wolphaartsdijk met goede plannen komt om dorpshuis De Griffioen meer elan te geven, kan het besluit tot sluiting wellicht worden afgewenteld. De Griffioen leeft in Wolphaartsdijk, al thans, als je afgaat op de massale belang stelling voor de bij eenkomst over de voorgenomen sluiting. Zo'n tweehonderd man hadden zich gisteravond in de gymzaal achter het dorpshuis ver zameld om de beweegredenen van de gemeente aan te horen. Op ba sis van een onderzoek zijn burge meester en wethouders van Goes tot de conclusie gekomen dat het dorpshuis geen bestaansrecht meer heeft. Er zou te weinig ge bruik van worden gemaakt in ver houding tot de onderhouds- en exploitatiekosten. Medewerkers van de gemeente probeerden de aanwezigen te overtuigen dat bij het besluit niet over een nacht ijs is gegaan, maar daar dachten de inwoners anders over. Het voorne men kon op louter onbegrip reke nen, getuige de soms emotionele betogen van bijvoorbeeld inwoon ster Ilse van Loo. „We voelen ons als dorp niet gehoord, we hangen er maar een beetje bij." Velen heb ben het gevoel dat sluiting een be zuinigingsmaatregel is. „We zijn al vijfjaar in discussie met de ge meente (eigenaar van het gebouw, red) over achterstallig onder houd", zei voorzitter Edwin Ver- heijen van het stichtingsbestuur van De Griffioen. Oud-beheerster Margriet van Dam voegde daaraan toe dat er in de tijd dat zij de scep ter zwaaide nooit iets is gebeurd. Wethouder Loes Meeuwisse moest bekennen dat er lange tijd niets aan het dorpshuis is gedaan. „We zouden daar nu diep voor in de buidel moeten tasten, maar je kijkt dan toch ook naar het gebruik." Maar dat dat te weinig zou zijn, werd door meerdere aanwezigen tegengesproken. Ook door huidig beheerster Winnie de Witte, die tot verbijstering van de zaal te kennen gaf helemaal niet betrokken te zijn geweest bij het hele proces. „Ik ben nooit gehoord." Dorpsbewoner Frank Sprenger Ik ben niet betrokken bij het hele proces, ik ben nooit gehoord door de gemeente wilde van Meeuwisse een simpel 'ja'of'nee' horen op de vraag of slui ting van de Griffioen al een voldon gen feit is of niet. „Kunnen we jullie nog op andere gedachten brengen?" De wethouder antwoordde daarop diplomatiek dat 'het besluit wel is genomen, maar nog niet uitge voerd'. „Overtuig mij met een goed plan waarmee ik terug kan naar het college." Meeuwisse zei onder de indruk te zijn van de opkomst en zeker bereid te zijn om nog een keer 'een kop koffie te drinken'met 'am bassadeurs' van het dorpshuis. „En dat is voor mij een serieuze aange legenheid, dus dat hebben jullie vanavond toch voor elkaar gekre gen." Aanvankelijk was het de bedoe ling dat het bedrijf Skylinq uit Sint-Maartensdijk door middel van straalverbindingen voor een oplossing zou zorgen. Daar zijn binnen en buiten Tholen goede ervaringen mee opgedaan. De gemeente stelde zelfs een subsi die van 25.000 euro beschikbaar voor het project. Een woordvoer ster laat nu weten dat het moei lijk is gebleken om voldoende klanten te vinden. Dat is nodig om het rendabel te maken. In een poging meer mensen over te halen om mee te doen, wil de gemeente nu aanhaken bij een provinciale regeling. In woners die gebruik willen ma ken van sneller internet kunnen een aansluitsubsidie van 200 euro krijgen. De provincie be taalt daarvan de helft, de andere vijftig procent komt voor reke ning van de gemeente. Tholen wil daar de 25.000 euro voor ge bruiken die Skylinq eerst zou krijgen. Daar wordt nog ruim 7.000 euro bijgelegd. Op die ma nier kunnen 321 huishoudens gebruik maken van de regeling. Het geld komt uit het Stimule ringsfonds Samenleving. Dat is bedoeld voor initiatieven die de leefbaarheid bevorderen. Volgens de gemeente kan Sky linq overigens nog steeds de pro vider worden die het snelle in ternet in de toekomst gaat uit rollen. THOLEN Als de Regionale Uit voeringsdienst Zeeland (RUD) in de toekomst geld teruggeeft aan gemeenten zou Tholen rela tief meer moeten krijgen dan sommige anderen. Dat zal wethouder Cees van Dis bepleiten bij zijn Zeeuwse collega's. De RUD - onder meer belast met milieucontroles - is een samenwerking tussen de dertien Zeeuwse gemeenten, de provincie en het waterschap. En kele nadeelgemeenten, waaron der Tholen, betaalden jarenlang te veel voor wat werd uitgevoerd. Die situatie is nu rechtgetrok ken. Tholen betaalt vanaf dit j aar zo'n 40.000 euro minder. De raad is daar blij mee, maar vraagt onder aanvoering van de SP ook genoegdoening voor voorgaande jaren. De wethouder zegt daar zijn best voor te doen. De tuinderij van de broers Werner en Henry Louwerse is gevestigd op het Zeeuwse Walcheren. Door de ligging aan de Zeeuwse kust met hoor gematigde klimaat, zijn ze in staat vanaf maart tot en met december deze bloemkolen te leveren. De bloemkool wordt geteeld in de "volle grond", dus buiten op het land. Met zorg worden voor elke periode in het jaar meerdere rossen geselecteerd zodat ze altijd kwalitatief goede bloemkool kunnen leveren. www.agrimQrkt.nl donderdag 1 juni 2017 In de bres voor dorpshuis Luc Oggel Wolphaartsdijk Frank Sprenger (r) doorbrak een dreigende impasse door wethouder Loes Meeuwisse (I) tijdens de drukbezochte informatieavond te vragen of het dorp sluiting van het dorpshuis nog kon voorkomen. „Overtuig mij maar met een goed plan", was daarop haar antwoord, foto johan van der heijden -Winnie de Witte, beheerster Veel huishoudens en onder nemers in het buitengebied van Tholen zijn nog altijd ver stoken van snel internet. De gemeente gooit het daarom over een andere boeg. Rob Paardekam Tholen Streekproducten zijn bij Agrimorkt niet meer uit de schoppen weg te denken. Door de korte keten krijgt de boer een eerlijke prijs, betaal je niets te veel en dat de producten weinig kilometers maken is ook nog beter voor het milieu. Werner en Henry Louwerse leveren aan Agrimorkt bloemkool. (QJagrimarkt 'ut lUO- voohJU?! IV fQcebook.com/AgrimQrktNL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61