kleintjesmarkt Beter ten halve gekeerd! Groot bereik? Brouwerseiland? Onze kust verdient beter! kleintjesmarkt maakt je groot! RUBRIEKSADVERTENTIE PLAATSEN? Feestdagen Evenementen I Braderieën Markten Kleine letters Groot bereik ROMMELMARKT op de vismarkt in MIDDELBURG Auto Vervoer Fietsen www.kluijfhout.nl Kaapduinseweg 14a, Dishoek Open brief aan de leden van de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland U kunt uw advertentie aanleveren tot uiterlijk 14.00 uur, 2 werkdagen voor plaatsing. Wilt u een proefdruk dan kan dit tot uiterlijk 14.00 uur, 3 werkdagen voor plaatsing. E-mail: rubrieken@persgroep.nl Tel: 088 - 013 99 99 Post: Persgroep Nederland - Rubrieken Postbus 90 5680 AB Best elke eerste zat. v. d. mnd. kinderen m. eigen speelgoed grondplaats voor half geld info 0118-624736 adverteren onder een rubriek Het adres voor een nieuwe of gebruikte(elektrische) fiets Tel: 0118-552653 Batavus, Sparta, MC, Qwic, Loekie, Alpina, 6 dagen geopend 2e PINKSTERDAG GEOPEND adverteren onder een rubriek PRIVATE .EASE Het is tijd om te doen waar jij zin in hebt. The Power to surprise Dit is de tijd om te leven zoals jij wilt. Ga erop uit. Ontdek nieuwe dingen. De nieuwe Kia Rio gaat overal met je mee. Met zijn sportieve lijnen, aantrekkelijke design en krachtige 1.0 turbomotoren is hij moeilijk te weerstaan. De nieuwe Rio is verkrijgbaar met de laatste Drive Wise technologie voor maximale veiligheid en rijplezier. Daarnaast ben je met Android Auto™ en Apple CarPlay™ onderweg net zo verbonden als thuis. Je rijdt al een Kia Rio vanaf 15.735,-. Je voordeel kan tijdelijk oplopen tot 1.250,-. Kom nu naar de showroom en probeer 'm zelf. AutoVermeulen Pearyweg 6, Goes Tel. 0113 - 56 18 12 Autohuls Terneuzen Productiestraat 8, Terneuzen Tel. 0115 - 61 36 90 Alleen service/reparatie: Melse Vlissingen Industrieweg 31, Vlissingen Tel. 0118-41 52 20 Weten wat uw auto waard is? Ga naar www.kia-zeeland.nl en doe de gratis TA-XA-TIë] Gem. brandstofverbruik: 4,1 - 6,1 l/100km, 24,4 - 16,4 km/1. C02-uitstoot: 94 - 140 g/km. Genoemde actie en bijbehorende consumentenadviesprijs zijn geldig voor de Kia Rio met uiterste aankoopdatum en datum kentekenaanvraag van 30-06-2017 en uiterste registratiedatum van 31-07-2017. Het genoemde voordeel bestaat uit 500,- productvoordeel (alleen op de First Edition) en een inruilvoordeel dat kan oplopen tot 750,-. De First Edition is beschikbaar zolang de voorraad strekt. Genoemde prijs is inclusief btw/bpm en kosten rijklaarmaken bestaande uit het transporteren van de auto, het reinigen en poetsen van de auto, de nulbeurt, de kentekenplaten, handling- en administratiekosten, recyclingsbijdrage, leges, kosten tenaamstelling, een modelspecifieke mattenset en een veiligheidshamer. Prijs is excl. metallic lak. Het private lease-aanbod wordt u gedaan door Kia Autolease en betreft een product gecertificeerd door Stichting Keurmerk Private Lease. De getoonde prijs betreft een vanaftarief gebaseerd op een looptijd van 48 maanden in combinatie 10.000 km per jaar en ten minste 6 schadevrije jaren. Het product bevat alle componenten zoals voorgeschreven door Stichting Keurmerk Private Lease. Kosten voor onder andere wassen, brandstof en eventuele updates van een eventueel navigatiesysteem zijn niet inbegrepen. Deze actie is alleen geldig op voorraadmodellen, zolang de voorraad strekt en is geldig t/m 31-07-2017. Informeer naar de complete actievoorwaarden bij uw Kia-dealer of kijk op kia.com. Getoond model kan afwijken van de beschreven uitvoering. Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. BROUWERSEILAND? Beste leden van de raad, Binnenkort besluit u over de mo gelijke aanleg van Brouwerseiland. Uw besluit heeft verstrekkende gevolgen voor het karakter en de toekomst van Schouwen-Duiveland, van de Grevelingen en van de hele Zeeuwse kust. In de formele proce dures hebben wij al gereageerd. Met deze open brief zetten wij de grote nadelen en risico's van Brouwersei land op een rij. Beschadiging van ons Zeeuwse landschap De beleving van de historische Brouwersdam in al zijn openheid en vergezichten gaat voorgoed verloren. Veel gebouwen worden aanzienlijk hoger dan de Brouwers- dam zelf en langs de parallelweg komt een geluidswal van 1300 m lang en 10 m hoog, beplant met struiken. Brouwerseiland zal de horizon van alle kanten blijvend domineren. Belemmering publieke toegang De 325 woningen komen in handen van particuliere eigenaren. De kavels lopen grotendeels door tot het water. Het gebied langs de Brouwersdam dat nu voor ieder vrij toegankelijk is wordt voor het overgrote deel verboden gebied. Natuurwaarden gaan verloren Brouwerseiland zal de natuur waarden sterk aantasten. Door de grote rijkdom aan vis bij de Brouwersluis is dit een belangrijk leefgebied voor diverse vogel soorten en zeehonden. Het is niet voor niets een Natura 2000-gebied. Internationale surfspot in het geding De surflocatie bij de Kabbelaars- bank komt in de knel door zowel het wegvallen van de optimale windcondities, als door inperking van de ruimte. Het internationale belang van deze surf-hotspot en de werkgelegenheid van 10-tallen mensen staat hierdoor op het spel. Aanleg van een extra sluis wordt belemmerd Brouwerseiland blokkeert de beste locatie voor de aanleg van een extra sluis in de Brouwersdam. Deze is noodzakelijk voor de waterkwaliteit en de natuur- en recreatiewaarden van de Grevelingen. Nederland is verplicht deze sluis binnen enkele jaren aan te leggen. Andere locaties in de Brouwersdam hebben grote nadelen voor de natuur van de Voordelta en de recreatiesector. Onzorgvuldige besluitvorming De informatie van de projectontwik kelaar is deels onjuist en soms misleidend. De gemeente heeft deze gegevens niet door extern onderzoek laten toetsen. Daarom heeft op ons verzoek organisa tieadviesbureau Twynstra Gudde deze informatie doorgelicht. Uit het rapport van dit gerenommeerde bureau blijkt dat de projectontwik kelaar een veel te rooskleurig en suggestief beeld geeft van de economische impuls die het plan voor de regio zou betekenen. Ook zijn door de gemeente in de verschillende procedures fouten gemaakt. Dit is in strijd met de beginselen van behoorlijk bestuur. Vooreen zorgvuldige besluitvor ming door uw raad ontbreekt nu feitelijk de basis. Economische impuls is laag De structurele economische impuls in de regio is laag: geen 515 arbeidsplaatsen maar 80. Dit blijkt uit de analyse van Twynstra Gudde. Ook de beloofde jaarlijkse econo mische opbrengsten blijken veel te hoog geraamd, en betreffen boven dien grotendeels huuropbrengsten die niet in de regio worden besteed. Meer overcapaciteit en leegstand Veel huizen zullen de meeste tijd onbewoond zijn, zoals dat nu al gebeurt in Punt-West. Voor de helft van de woningen geldt geen verhuurplicht en waar deze wel geldt is geen borg dat de gewenste mate van verhuur wordt gehaald. De geplande jachthaven met 350 ligplaatsen zal leiden tot toename van de al aanwezige overcapaciteit in de Grevelingen Strijdig met intenties Kustvisie en Kustpact Brouwerseiland staat haaks op de Zeeuwse Kustvisie en de intenties van het landelijke Kustpact. In dit nieuwe beleid werken natuur organisaties, recreatiesectoren overheden, inclusief de gemeente Schouwen-Duiveland intensief samen. Een evenwichtige en toe- komstbestendige ontwikkeling van onze prachtige Zeeuwse kust is ons gezamenlijke doel. Dat is inclusief een gezonde recreatie-economie. Brouwerseiland past daar niet in. De Zeeuwse kust verdient beter! Daarom: Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald. De petitie 'Stop Brouwerseiland' is inmiddels al door bijna 19.000 mensen getekend en veel organisaties, die gezamenlijk tienduizenden Zeeuwen vertegen woordigen, hebben bezwaarschrif ten tegen het plan ingediend. Heel veel inwoners, bezoekers en ondernemers van ons prachtige Schouwen-Duiveland zullen u dank baar zijn als u niet instemt met dit megalomane project. Wim Backhuys, Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland Anita de Munnik, Vereniging Stad en Lande van Schouwen Duiveland Louis Beeke, Petitie Stop Brouwerseiland Ira von Harras, Zeeuwse Milieufederatie Namens de Zeeuwse coalitie bescherm de kust Alex Ouwehand, Zuid-Hollandse Milieufederatie Arnoud van der Meulen, Stichting Duinbehoud

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52