Krachtige Isabelle Huppert kan ook goed zingen Grillige aantrekkingskracht tussen bloedverwanten 7 '/Mmstiü Filmversie is beduidend ruiger BAYWATCH niet mals. Ze werd uitgemaakt voor een Arabische terrorist die niets te zoeken had in een zo Amerikaanse cultuuruiting als een football-topper. Chopra ging in de tegenaanval en uitte in veel interviews haar verba zing en afkeer van deze aantijgingen. „Kan ik het helpen dat ik een bruine huidskleur heb?" Inmiddels leidt de actrice een hec tisch dubbelleven. Zij werkt afwisse lend in India en Hollywood. De meeste tijd van haar leven brengt zij door in vliegtuigen. „Tijdens Bay watch zat ik in drie producties tege lijk. Dat was gekkenwerk, maar ik heb het ervoor over. Ik wil echt de wereld veroveren." India-verkiezing ging het snel. Zij won de titel en mocht meedoen aan Miss World in 2000, waar zij ook als eerste eindigde. De over stap naar een filmcarrière in ei gen land was toen snel gemaakt. Maar Chopra wil meer. On danks een negatieve ervaring in Amerika - waar zij als 16-jarige op school vanwege haar afkomst werd gepest en weer naar haar ge boorteland vertrok - wilde de In diase toch in Hollywood een voet tussen de deur krijgen. Dat is haar aardig gelukt, niet in het minst door de tv-serie Quantico, waarin zij als FBI-agent de hoofdrol speelt. Het succes van de serie beschouwt zij als een grote persoonlijke overwinning. „De rol betekent mijn doorbraak in Hollywood", stelt zij nuchter vast. Relletje Inmiddels is ze een graag geziene gast in talkshows. Ze neemt geen blad voor de mond en toont graag haar talenten als actrice, danseres en zangeres. „Ik ben multi-getalen- teerd", zegt zij zonder tegenspraak te verwachten. Een relletje heeft haar optreden ook al veroorzaakt. Tijdens een veelbekeken uitzen ding van een American Football- wedstrijd zong zij een van haar lied jes. De reacties van de kijkers waren Souvenir Wat gebeurt er met deelnemers van het Eurovisiesongfestival die het net niet hebben gered? Soms eindigen ze in de zelfgekozen anonimiteit, werkend in een paté- fabriek. Het overkomt Liliane (weer een krachtige rol van Isabelle Hup pert,) die haar teleurstellende zangverleden wil vergeten. Tot zij door een jonge collega op haar werk wordt herkend. Hij krijgt haar zover het opnieuw te probe ren. Souvenir is een film die zwab bert tussen tragedie en komedie. Huppert levert opnieuw een bij zondere vertolking af, maar de rol heeft toch te weinig inhoud om echt te beklijven. Ook de verhou ding met haar jeugdige collega, die zich opeens opwerpt als haar manager en minnaar, heeft iets geforceerds dat niet geloofwaardig overkomt. Interessanter is haar verhouding met haar vorige ma- nager (Johan Leysen), die echter amper wordt uitgewerkt. Souvenir is wel de moeite waard om Hup pert te zien zingen in een milieu dat genadeloos omgaat met een dagsvliegen als Liliane. Broers Vanaf de eerste scène is glashel der dat Lukas huizenhoog opkijkt tegen zijn extraverte broer Alexander. Wanneer deze rebelse jongeman naar Frankrijk gaat, gaat Lukas mee. Tijdens hun reis wordt hun band hechter, maar worden hun verschillen extra aangezet. Er komt een moment waarop Lukas zelf zijn individu ele pad en identiteit moet vinden. Schouw inspireerde zijn speel filmdebuut op de bijzondere band die hij met zijn broer heeft. Hij laat de ouders vrijwel buiten beeld, wat bijdraagt aan de pran gende vragen die zowel de be dachtzame Lukas als de kijker heeft: wat is de grillige Alexander nu van plan? Het coming of age- drama zet de verschillen in het begin wel heel scherp aan, maar wint later aan kracht. Vooral door die mooie, gelaagde rol van Smul ders als introverte kleine broer. - Marieke Nieuwdorp donderdag 1 juni 2017 f/'H. KOMEDIE Regie: Seth Gordon. Hoofdrollen: Dwayne Johnson, Zac Efron, Kelly Rohrbach en Priyanka Chopra. In de jaren 90 was de originele televisieserie Baywatch vooral on schuldig familiever- maak. Alle gezinsle den die hielden van strandvertier, zwem men, rode badpakken en slow-motionopna- men van Pamela An derson kwamen aan hun trekken. De filmversie met een totaal nieuwe cast slaat een andere toon aan. De dialogen zijn meer vilein, de actie is veel spectaculairder en de humor veel rui ger. Er komt zelfs een lange scène in voor - waar uitgebreid ge hannest wordt met het geslachtsdeel van een vermoorde man - die de film in Amerika een strenge R-rating ople verde. Voor het overige is Baywatch vooral een aangenaam acteer- duel tussen Dwayne Johnson als de bad meester Mitch en Zac Efron als een jonge re kruut, een gesjeesde olympisch zwemkam- pioen. Tussen de twee botert het van meet af aan niet. Wederzijdse plaagstoten bepalen de verhouding die echter hechter wordt als de strijd tegen drugsdealers heftiger wordt. Vrouwelijk schoon is er volop. Ex-model Kelly Rohrbach neemt de plaats als lieftallige strandbabe prima over van Pamela Anderson, die aan het slot even acte de présence geeft. In superslow- motion! Ook David Hasselhoff heeft een gastrol. In het slotak koord laat hij weten in de markt te zijn voor een echte rol in de (wellicht onvermijde lijke) vervolgfilm. - A.Z. A Chopra speelt een meedogen loze zakenvrouw, foto universal FOTOJASONKOERNER/ „Ik ben multi- getalenteerd", zegt Priyanka Chopra over zichzelf. GETTY IMAGES DRAMA Regie: Bavo Defurne. Hoofdrollen: Isabelle Huppert, Kevin Azaïs en Johan Leysen. A Liliane (Isabelle Huppert) pro beert opnieuw een zangcarrière op te bouwen, fotoarti film - A.Z. DRAMA Regie: Bram Schouw. Hoofdrol len: Jonas Smulders, Niels Gom- perts.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46