44 Muziek in bijzondere setting 4 VOLkoren Voor de 19de editie van het festival VOLkoren in Middelburg staat de teller van deelnemende koren op 141. Twee dagen lang regeren de vocalisten: dan wordt vol enthousiasme gezongen in verschillende stijlen. Publiek 't Hof proefkonijn voor nieuw album The Burning Hell Jonge fluifiste soleert op Stadsfeesten iddelburg VOL koren is een van de grootste koor zangfestivals van Zuidwest Neder land. In het eer ste weekend van juni zijn op 20 locaties tegelijkertijd optredens gepland. Op het Abdij- plein en de Markt staat een centraal podium. Alle optredens zijn vrij toe gankelijk voor het publiek. Middel burg maakt zich op voor een feeste lijke muzikale drukte, een zangfes tijn voor jong en oud. Beide dagen worden afgesloten met een gezamen lijk optreden op het Abdijplein. Inzet Het festival is geen wedstrijd, dus mag er wel eens onder de toon ge zongen worden. Hier gaat het om in zet. Zangers die zich inspannen om er het beste van te maken en ervoor zorgen dat het publiek geniet van be kende en minder bekende muziek. Het Zwinkoor uit Cadzand is een van de deelnemers. Het is een 27 le den tellend gemengd koor dat vier stemmig zingt en verschillende stij len aandurft. „Ons koor doet voor de eerste keer mee", vertellen leden Re- née van Vooren en Dianne van Kats. „Onze dirigente Zita Gerenday nam al een keer deel met de St. David Van Japans liefdeslied tot een Zulu-song en Hongaars feestlied Minstrels. Ze stimuleerde ons om het ook eens te proberen en we hebben een gevarieerd programma ingestu deerd. We zingen het klassieke Ave Verum van Saint-Saëns, een middel eeuws drinklied. We gaan de wereld- toer op met een Japans liefdeslied, een Zulu-song, een Hongaars feest lied en twee Argentijnse toppers: een romantisch lied en Libertango van Piazzolla. We zijn allemaal enthou siast en we vinden het ook leuk om die dag ook eens andere koren te be luisteren." Hoewel ze heel serieus bezig zijn op de repetities en thuis trouw hun eigen partij instuderen, vinden de vrouwen het sociale element van een koor belangrijk. Dianne van Kats: „Veel leden zijn al jaren lid en we kennen elkaar dus goed. Als koor or ganiseren we naast optredens ook so ciale evenementen. Om extra geld in het laatje te krijgen, houden we wa- felbakacties in Sluis en Cadzand. Zo leer je elkaar ook van een andere kant kennen. Elk jaar sluiten we af met een leuke activiteit voor de leden en partners. We zijn een grote familie die graag zingt: van klassiek tot jazz, van folkmuziek tot tango. We wer ken met een toffe dirigent en Piet Leenhouts is onze vaste begeleider. We zingen graag, en treden graag op. Met het Zwinkoor kom je nog eens ergens." Dirigente Zita Gerenday leidt naast het Zwinkoor de mannenzang- vereniging St. David's Minstrels. Dat is opgericht door David Eijnon uit Wales. Vandaar de naam van de be schermheilige uit Wales. Pianist Piet Leenhouts is ook de vaste begeleider van deze mannengroep. Het reper toire van het koor is breed. De Min strels brengen een programma van We vinden het ook leuk om die dag eens andere koren te beluisteren spirituals, evergreens, operawerken en volksliederen. Beide koren treden 4 juni op tussen 12.30 en 17.00 uur in de Doopsgezinde- en de Hofplein- kerk. Naast de twee Zeeuws-Vlaamse koren zijn er tien ensembles uit Bel gië en verder koren uit Nederlandse provincies met Noord-Brabant(52), Zeeland (42) en Zuid Holland (29) als koplopers. Als het weer goed is, zijn er openluchtoptredens op pleintjes en binnenplaatsen. De meeste uit voeringen zijn echter in kerken. Op diverse locaties is een overzichtelijk en handzaam festivalprogramma te krijgen. 4 REDENEN OM UIT TE GAAN ^1 Populair Klassiek donderdag 1 juni 2017 P2 Zangers regeren Jeanette Vergouwen 44 -Renée van Vooren VOLkoren, zaterdag 3 en zondag 4 juni in de binnenstad van Middel burg. Informatie en programma overzicht: middelburgvolkoren.nl. Muziek hoor je meestal in de kroeg of een theater. Maar soms kun je er op een bijzondere loca tie van genieten. Fluitiste Anna May van der Feen speelt bijvoor beeld op een platbodem. En in de uitgestrekte tuinen van de Ro zentuin in Kats klinken de klan ken van de didgeridoo. En jazz. Van funk tot rock en roll, The Burning Hell heeft geen vast muziekgenre; ieder album is anders. Voor de samenstelling van de band geldt hetzelfde. Sinds zijn ontstaan in 2007 zouden er - exclusief de hui dige samenstelling - 29 muzi kanten in de groep hebben ge speeld. Het enige vaste ele ment is de Canadese songwri ter, zanger en gitarist Mathias Kom. Kom staat bekend om zijn hu moristische en literaire song teksten. Onder de naam The Burning Hell staat hij tijdens de huidige tour met Ariel Sharatt (saxofoon, klarinet, zang) en Darren Browne (Grieks snaar instrument bouzouki) op podia over de hele wereld. In café 't Hof in Middelburg speelt het gezelschap morgen nummers van de zeven albums van The Burning Hell. Bovendien geven ze alvast een voorproefje van hun achtste album. Dat is een experiment, want deze num mers hebben ze nog niet eer der gespeeld en de plaat is nog niet vastgelegd. Half juni wordt het album opgenomen en in ok tober uitgebracht. Morgen, Café 't Hof in Mid delburg, 21.30 uur. De Middelburgse Anna May van der Feen (18) won de finale van de Eastman Muziekprijs en mag daarom soleren met strijkkwintet TY tijdens Stadsfeesten in Middelburg. Ze speelt het eerste deel van Con certo nr. 7 voor fluit en orkest van Frangois De- vienne. Het kwin tet speelt nog en kele werken. Vrijdag 9 juni, op platbodem in Prins Hendrikdok Middelburg, 21.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43