l 3 0 Cd De derde van alt-J Anthony Burgess Joshua De sensaties van smaak Boek Documentaire l ||p Wetenschap PROGRAMMA al een biertje op. Het moet gewoon simpel zijn. We weten ook dat je rond etenstijd een lokale band neer moet zetten. En op de vrijdag heb je echt een naam nodig. Op basis daar van vullen we het programma verder in." Ze willen ieder jaar andere bands een kans geven. Sommige groepen spelen wel vaker op Anywave, maar dat komt ook omdat ze het 'super goed' doen bij het publiek. Bijvoor beeld Smelly Kitchen. Zij spelen dit jaar voor de derde keer op Anywave. „Dat is wel een van mijn favorieten, echt te gek! Zij hebben een naam op gebouwd bij het Anywavepubliek. Mensen weten: dat is leuk." Thuiswedstrijd Jeroen van 't Leven is lid van Smelly Kitchen en speelt Hammondorgel: „Voorheen heb ik ook met andere bands op Anywave gespeeld, waaron der Kings of Cool. Smelly Kitchen bestaat uit dezelfde muzikanten al leen dan met een andere zanger. Ik kom van Zierikzee, het is speciaal om op Anywave te spelen; een thuiswed- strijd. Vorig jaar hebben we er niet gestaan, we konden niet. Had ik wel de ziekte over in." Toch zul je Jeroen er niet snel in het publiek zien. Hij wil alleen maar spelen. „Of ik speel, of niet. Het doet alleen maar pijn als ik er niet sta. Spelen is honderddui zend keer leuker dan kijken. Maar ge lukkig zijn er genoeg mensen die dat wel leuk vinden." Smelly Kitchen bestaat uit tien man, waarvan de helft semiprofessi- oneel is. Repeteren komt er dus niet vaak van. Optreden ook niet, tot Je- roens spijt. „Ik zou het liefst elke week spelen, maar dat gaat niet. Dat houdt het wel spannend en speciaal. We hebben niks nodig, spelen al zo lang samen. We gaan zitten en het gebeurt." Smelly Kitchen brouwt met elkaar iets dat bestaat uit funk en soul. „Dat stinkende, vieze van de funk omar men we, het is toch een beetje vuig. Het is smerige muziek en allemaal ei gen werk. Na een optreden gelooft niemand dat. Ze denken: We kenden toch alles, maar dat is niet zo. Het is heel toegankelijk, aanstekelijk en dansbaar. Het pakt je in een paar mi nuten bij je donder en dan is het goed. Pas als ze op de bar staan te dansen, zijn we tevreden." Toontje Lager Voorzitter Swen zal vooral tevreden zijn als alle vier de dagen goed be zocht worden. De verkoop voor de vrijdagavond gaat in ieder geval goed. In vergelijking met vorig jaar rond deze tijd zijn er al meer kaarten ver kocht. Dat is mede te verklaren door ACHTERGROND ANYWAVE de band Toontje Lager. „Het is van ver voor mijn tijd, maar ze waren in de jaren 8o natuurlijk heel populair. Ik ben zelf uit T991, dus het zei me niet zo veel. Toen ben ik die liedjes gaan luisteren, en dacht ik, 'ja dit is te gek'. Tuurlijk ken ik dit. En voor de promotie is het heel goed. Zet je een kort fragment op Facebook, dan be kijken meteen heel veel mensen dat." donderdag 1 juni 2017 PT Het nummer Fitzpleasure van de Britse indieband alt-J is een van mijn per soonlijke favorieten van de laatste jaren. Origineel, aanstekelijk en een fijne combi van bijzon dere zang en een heel scala aan instru menten. Dit zijn muzikanten pur sang. Re- laxer heet het nieuwe album, die naam is goed gekozen. Zo begint de plaat met het rustige, instrumentele nummer 3I/1/I/I/, maar de frisse alt-J-sound blijft. Verschijnt morgen bij Infectious Music. Anthony Burgess werd be roemd met het boek A Clockwork Orangeen de verfilming door Stanley Ku brick. Burgess' roman Earthly Powers (1980) zou nóg beter zijn. Het gaat over macht en de grote ge beurtenissen van de twintigste eeuw. Van wege de honderdste geboortedag van Burgess verschijnt nu de vertaling. Machten der duisternis verschijnt van daag bij Van Oorschot. In 1997 werd Hong kong door de Britten teruggegeven aan China, en daar zijn ze in die wereldstad niet blij mee. De jonge Joshua laat het er niet bij zitten en houdt bijeenkomsten over de autono mie van Hongkong. De boeiende docu mentaire Joshua: Teenager vs. Superpo wer laat zien hoever de invloed en verant woordelijkheid van één mens kan reiken. Te zien op Netflix. Eet een aardbei en beschrijf If?» hoe die smaakt. Als je er goed over nadenkt is het niet van smaaK zo makkelijk om de smaak W van eten te omschrijven. In vs S De sensaties van smaak. De wetenschap achter hoe wij proeven legt Bob Holmes uit wat er gebeurt als we hete pepers eten, waarom licht en taal in vloed hebben op wat we proeven en wat gebeurt met onze smaakbeleving als we van een wit bord eten. Verschenen bij Atlas Contact. Woensdag 7 juni 15.00 uur: Kinderthea ter: Het elfje met de kaplaarzen Donderdag 8 juni 20.30 uur: Partypu- berz en Anywaveband Vrijdag 9 juni 20.00 uur: Equal Satus (Status Quo cover band) 21.00 uur: Koffie 22.00 uur: Smelly Kitchen 23.00 uur: ToontjeLa- ger 00.00 uur: Dj Wired Zaterdag 10 juni 15.00 uur: Anne en de Zeeuwse Kofferband 15.45 uur: Pieters Fokker 16.00: Event Horizon 17.00: Regioruis finalist 18.00: Zink 19.00: The Pheromo- nes 20.00 uur: BFake/ DJ DNA 21.00 uur: Misty Base ment 23.00 uur: Piece of the Action 22.00 uur: Knarsetand 00.00 uur: Dj Sand storm Smelly Kitchen staat dit jaar voor de derde keer op Any wave. FOTO KENTIN PHOTO GRAPHY Anywave, 7 t/m 10 juni, Poppo dium Brogum, Zierikzee. Pro gramma en informatie: anywave.nl Anywave bestaat al sinds begin jaren 80. Het idee voor het festi val ontstond bij een aantal regionale musici die elk jaar afreisden naar Pinkpop. De vele lokale bandjes van het eiland verdienden een podium, vonden ze. Op 27 juni 1981 barstte Any wave los met elf lokale artiesten. Inmiddels is het evene ment uitgegroeid tot een alom bekend festi val van formaat waar niet alleen regionale bandjes, maar ook lan delijke artiesten hun kunsten komen verto nen. Het Anywave Festi val is een deels gratis en deels betaald festi val. Volgens traditie is de toegang woensdag en zaterdag gratis, op donderdag en vrijdag moet voor entree wor den betaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42