Poëtische pareltjes met politieke lading Nieuwe alt-J en aardbeien 2 OTIS GIBBS Festival Na 36 edities werkt de formule van Anywave nog steeds. Zierikzee kijkt reikhalzend uit naar feestje nummer 37, met extra aandacht voor locale acts. Zoals Smelly Kitchen, dat een grote schare fans heeft opgebouwd. Scholieren op het podium Uitgelicht TOP 3 BOEKEN Een Bunder Kunst en Tangelder hebben een bijzondere man uitgenodigd om een concert te verzorgen. De Amerikaanse singer-songwriter Otis Gibbs, met als visite kaartje zijn lange baard, is een plattelandsjon- gen uit Indiana die ook schildert, fotografeert en verhalen vertelt. Juist de veelheid aan creatieve gaven, maakt deze man bijzonder. Zijn teksten zijn soms po litiek geladen, soms poëtisch en superroman- tisch. De geestige verhalen die hij tussen de nummers doorvertelt, maken zijn optreden speciaal en boeiend. ledereen weet dat de teksten van opera aria's inhoudelijk niet echt sterk zijn. Er wordt minuten lang geleden en voor de held, of hel din, sterft, is er vaak een stortvloed van woor den. Simpele woorden, die ook nog eens einde loos herhaald worden. Dat gebeurt niet in de teksten van een singer-songwriter. Dat zijn re gelmatig poëtische pareltjes met een door dachte inhoud. Luister maar eens naar The dar ker side of me van Gibbs, die zijn teksten onder streept met gitaarakkoorden en klanken. Soms worden zijn liedjes, die hijzelf folk noemt, on dersteunt door banjo, gitaar, slagwerk en con trabas. Zijn solonum mers: Caroline en Ghost of our fathers klinken hartstochte lijk en doorleefd. Zijn laatste album Mount Renraui maakt furore. Hij worstelde ooit met een beer en verloor dat gevecht Gibbs wordt om schreven als een van de beste onbe kendere songschrijvers. Zijn liedjes - in de sfeer en stijl van Jimmy Rodgers, Woody Gu thrie en Townes Van Zandt - vertellen veel van deze zonderlinge man. Hij worstelde ooit met een beer en verloor dat gevecht. En hij plantte 7.172 bomen. Reizen en verhalen vertellen zitten in zijn bloed en hij is meer dan geëngageerd. Hij gaat zijn eigen weg en overtuigt met zijn speci ale stemgeluid en zijn levenswijsheid. 's-Heer Arendskerke mag zich opmaken voor een mid dag vol intimiteit en creativiteit. 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN U Dvd The Handmaiden rogum maakt zich op voor wat bekendstaat als de grootste reünie van Zierikzee. Tij mens Anywave tref je vrienden van vroe ger, buren uit je oude straat of ome Jan die je al een tijd niet had gezien. Het publiek is heel divers en stoere kerels gaan er prima samen met kleutermeisjes in zoete jurkjes. Naast bijpraten en lekker eten en drinken, gaat het natuurlijk vooral om de muziek. Swen Blikman begon ooit als jonkie met de verkoop van Pas als ze op de bar staan te dansen, zijn we tevreden PARTYPUBERZ muntjes en is nu al elf jaar betrokken bij het poppodium. Sinds vorig jaar als voorzitter. Het eerste jaar in die rol was even wennen voor hem. „Het was heel heftig en intens. Er komen zo veel dingen op je af. Vrijwilligers, security en bands die naar je toe ko men. Ik moest dat even op me in la ten werken. Daarna hebben we be sproken wat er nog kan verbeteren." Met een nieuw bestuur hebben ze er keihard aan gewerkt om alles qua or ganisatie strak te trekken. Brede muzieksmaak Anywave heeft een werkgroep van ongeveer tien man en daarom heen nog tientallen vrijwilligers. Swen is onder andere verantwoordelijk voor de programmering en de pr. „We worden steeds slimmer en handiger. We blijven continu veranderen en vernieuwen. Vorig jaar is het achter terrein op de schop gegaan, we heb ben het leuker aangekleed. We heb ben er dj's neergezet, vooral lokale helden zoals Jaap Verseput en dj Sandstorm. Er gebeurt daar nu ook wat. Voorheen startte er om de drie kwartier een nieuwe band. Dat heb ben we met een kwartier erbij nu wat ruimer opgezet." Meer nog dan vorig jaar heeft de organisatie ingezet op lokale acts. De programmering doet Swen samen met Erik de Keijzer en beiden heb ben een brede muzieksmaak. Toch kijken ze niet alleen naar wat ze leuk vinden; ze kiezen ook tactisch. „We weten inmiddels dat er als afsluiting een dj moet staan, dat moet gewoon knallen. Mensen hebben genoeg bands gezien, willen dansen, hebben donderdag 1 juni 2017 P2 Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van klassieke muziek. Zij is muziekrecensente. Wat: Otis Gibbs Waar: Een Bunder Kunst, 's-Heer Arendskerke Wanneer: zondag 4 juni, 15.00-18.00 uur Reageren? uitenthuis@persgroep.nl Alfred Birney De tolk van i Java i f g Alfred Birney, De tolk van Java Winnaar Libris Li teratuurprijs. Over de oorlog in Nederlands-lndie die doorwoedt in het gezin van de schrijver. Adriaan van Dis, In het buitenge bied Over zijn ang sten, obsessies en een verande rend Nederland. Monica Geuze, My way Het openhartige verhaal van vlog- ger Monica Geuze BRON: DE BESTSELLER 60 B Reizen en verhalen vertellen zitten singer- songwriter Otis Gibbs in het bloed. Vivian de Gier ver heugt zich op het nieuwe album van de Britse groep alt-J, dat morgen verschijnt. Thuis onderzoekt ze ook de smaak van aardbeien. Regisseur Park Chan-Wook baseerde zijn erotische thril ler The Handmaiden losjes op het boek Fingersmith van de populaire Britse schrijfster Sarah Waters. Het speelt zich af in Korea tijdens de jaren dertig en vertelt het verhaal van de jonge vrouw Sookee die als dienstmeisje werkt bij een rijke Japanse, die afgesloten van de buitenwereld leeft op een groot landgoed en met haar tiran nieke oom moet trouwen. Verschijnt morgen bij Cinéart. Feestje nr. 37 Mariska Den Hartog 44 —Jeroen van 't Leven (Smelly Kitchen) Op donderdag avond speelt de Partypuberz, de schoolband van Pontes Pieter Zeeman. Een van de zangeressen, Gwen van Oeve- ren, deed dit jaar nog mee aan The Voice Kids. Ze kreeg de muziek met de paplepel ingegoten. Haar vader, Etiënne van Oeveren, be geleidt de Anywa- veband. Festivalvoorzitter Swen Blikman: „In Zierikzee is het 'ons kent ons', ook met bandjes. Van de bandleider van de Partypu berz heb ik bij voorbeeld nog muziekles gehad. Je komt elkaar tegen en zo groeit een sa menwerking. Par typuberz is niet meer zomaar een schoolband. De band probeert zichzelf steeds opnieuw uit te vinden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41