MIJN HOBBY 5 8 11 Koetjes bij de koetjes, Chineeskes bij de Chineeskes, steden bij de steden... Het huis van Annie de Mayer (77) uit Nieuw-Namen is een waar eierdopmuseum; duizend exemplaren gesorteerd op thema. „Ik geniet er elke dag van", zegt ze. ft ff donderdag 1 juni 2017 PC 'Elk dopje z'n eigen verhaal' Elodie Kint 1 Wanneer bent u met uw hobby begonnen? „Ruim dertig jaar geleden toen mijn oudste zoon 'op kot' ging. Hij mocht servies van mijn moeder overnemen en kreeg zes eierdopjes. Maar die had hij niet allemaal nodig, dus liet hij er een paar achter bij mij. Ik zette ze op mijn afzuigkap. Sindsdien blijft mijn oog maar op eierdopjes val len..." 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? „Het geeft een kick om steeds weer de mooiste mee te nemen. Ik ben trots op mijn verzameling en het kleedt mijn huis mooi aan. Ach ter bijna elk eierdopje zit een verhaal." 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? „Ik heb jarenlang rommelmarkten en kring loopwinkels afgespeurd. Dat doe ik niet meer. Ik ga alleen nog eens per jaar naar de markt in Doel. Ook het 'kuisen' valt goed mee. Daar komt mijn kleindochter twee keer per jaar gezellig een dagje bij helpen. Maken we stuk voor stuk de ei erdopjes schoon." 4 Hoeveel geld geeft u eraan uit? „Vroeger kocht ik ze voor een kwartje. Te genwoordig durven ze er wel eens tien of twintig euro voor te vragen. Dat wordt me te gek. Het moet wel leuk blijven, het is maar een hobby." Zit u bij een club? „Nee, ik ken verder niemand die eierdopjes verzamelt." 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? „Ik ben er in die zin niet actief mee bezig. Als ik toevallig een leuk eierdopje tegenkom, koop ik het gewoon en geef ik het een mooi plekje." 7 Wat vindt uw partner ervan? „Ik heb mijn man er nooit over horen moppe ren, toen hij nog leefde. Hij hielp me altijd om alles op de planken te zetten, dus volgens mij vond hij het wel goed." Met wie deelt u uw passie? „Eigenlijk met niemand." 9 Wat is uw topstuk? „Die eerste van mijn moeder is bijzonder, omdat het daarmee is begonnen en omdat- ie al meer dan honderd jaar oud is. Zo heb ik er ook één van mijn oudtante. Een gele met het stad huis van Middelburg. Die had haar zus ooit meege bracht als souvenir. Toen ze negentig was, zei ze: 'Ik wil je dit nog geven voor ik doodga'. Ook de ei erdopjes die mijn kleinkinderen voor me hebben beschilderd zijn waardevol voor me." Verklaren mensen u wel eens voor gek? I „Haha, misschien wel, maar dat heeft nooit iemand in mijn gezicht gezegd." Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? I „Ja, de verzameling blijft groeien, maar niet meer zo vlug als vroeger. Als ik een 'scheun- tje' zie op een rommelmarkt, neem ik hem mee. En ik krijg er nog wel eens wat van familie, vrienden en zelfs van buren als souvenir of cadeau." i Annie de Mayer met de twee topstukken uit haar verzameling, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38