II 9 PZC ONLINE Gefeliciteerd @Efteling met jullie 65-jarig bestaan! Dat er nog maar veel jaren vol wonderen bij mogen komen. #SprookjesBest aan #Efteling werken gemaakt met aan de ach terkant een eenvoudig ophangsys- teem. Zo hangt alles - in totaal meer dan 400 werken - beschut in een stoer kader dat past bij de uit straling van zijn taferelen. „Er zit 700 meter hout in. Dat heb ik alle maal moeten schilderen." Naast grafiek en meubels - „Ta fels om niet aan te eten en stoelen om niet op te zitten" - toont Kluijfhout in Veere voornamelijk foto's. Van Zeeland - „Voor de toe risten, maar wel op mijn manier. Niet het aangeharkte ANWB- plaatje." Van verlaten gebouwen als de Vlissingse kazematten en de lasloods. Van de Grote Kerk - „Ik heb hem van de winter gefotogra feerd, toen hij leeg en kaal was, zo als hij waarschijnlijk nooit meer te zien zal zijn." Bewust onscherpe beelden. Bijna abstracte patronen die hem dagelijks opvallen - „Ik zie ze overal. In zwart-wit. Dat is een knop die ik niet kan uitzetten. Dat is wel eens vermoeiend, vooral voor de mensen om me heen." En veel portretten. Zoals de houten koppen, doorgroefde en vaak ook bebaarde gezichten van onder anderen muzikanten (onder wie Tonnie Dieleman en Peter Sla ger, die zondag de expositie open den), kunstenaars, windsurfers en de barbiers van Schorem, geprint op hout. Er is alle reden om meer dan één keer te komen kijken „Het zijn mensen uit mijn om geving of met wie ik in aanraking kom. Dat kunnen Sven Hammond of Tom Barman zijn, die toevallig beroemd zijn, of de loodgieter om de hoek. Het gaat altijd om verbinding, ik moet iets met de geportretteerde hebben, er moet contact zijn. Vaak praat ik eerst een halfuurtje met ze, of gaan we een stukje wande len en dan maak ik in vijf minuten de foto. Dan weet ik hoe ik iemand moet vangen. Ik stel altijd scherp op de ogen, dat is een voor waarde." Stellage De genoemde Sven Hammond hangt prominent in de kerk, op canvas, omdat het niet mogelijk is een afbeelding van twee bij drie meter op hout te printen. Kluijf hout heeft het portret een jaar ge leden gemaakt voor het festival Zeelandjazz en dat leidde tot het verzoek om in de Grote Kerk te ex poseren. Om het achter de tribune van Muziekpodium Zeeland op te kunnen hangen, heeft Kluijfhout zelf een stellage gefabriceerd, ui teraard van gevonden materiaal. „Het is de sproeimachine van mijn vader, die al zijn hele leven land bouwer is. Hij is nu 81. Ik heb hem twintig jaar zien staan en nu had ik er een bestemming voor. Ik hou van afgedankte spullen. Het moet allemaal oud zijn, rauw en roestig. Dat het iets van mijn vader is, vind ik een mooi tintje, maar dat ga ik niet aan iedere bezoeker uitleg gen." Het is een race tegen de klok ge weest om de expositie ingericht te krijgen. „Ik heb het gehaald, maar heel veel geslapen heb ik niet." En het is niet helemaal af, maar dat is juist wel mooi, vindt Kluijfhout. „De komende maanden smokkel ik nog wel wat werk naar binnen. Misschien moet ik ook werken vervangen die worden verkocht. Er is dus alle reden om meer dan één keer te komen kijken." donderdag 1 juni 2017 PC om vergankelijkheid UW REACTIE Sinds april moeten cam- perbezitters in Vlaanderen een sticker hebben op stoelen waar inzittenden tijdens het rijden niet op mogen zitten. Maar die stickers zijn nergens te krij gen; minister Ben Weyts van mobiliteit was 'domweg vergeten' ze te laten ont werpen. 'Kan alleen maar in de Belgique zoiets', vindt Betty Kuijntjes. 'Te gek voor woorden', vindt Ma rina de Groene. 'Hoeveel gewone automobilisten nog zonder gordel achter het stuur zitten!Zouden ze daar nu ook nog tijd voor vrij gaan maken om dat te controleren?' TWITTER Ron Janssen @boharo Het was gisteren precies 65 jaar geleden dat pret park de Efteling haar deu ren opende. Op Twitter re gende het felicitaties, van zowel jong als oud. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. Verkeersregelaars zijn scheldpartijen en bedrei gingen zat 2. De KNRM in actie voor een gewonde op een Zweeds marine-opleidings schip. 3. Geen compensatie voor verhuizing Vlissingse oplei dingen 4. File dreigt voor Kreek- raksluizen 5. Bax Music in Goes door breekt omzetgrens van 100 miljoen euro Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie Wi facebook.com/depzc is) @pzcredactie - Marijn Kluijfhout De etspers waarmee monoprints worden gemaakt. Abstracte patronen en bewust onscherpe beelden vallen op. De expositie in de Grote kerk van Veere duurt tot eind augus tus. Dagelijks geopend, behalve maandag, van 11-17 uur. Het portret van Sven Hammond leidde tot het verzoek om in de Grote Kerk te exposeren, foto's dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36