u Ga als eerste naar Verschrikkelijke Ikke 3 II Backstage kunnen artiesten in de jacuzzi of op de massagetafel 8 TENTOONSTELLING MARIJN KLUIJFH» Vestrock GM Ga naar pzc.nl/premiere De Grote Kerk in Veere is de ideale plek voor de kunst van Marijn Kluijf hout. Rauw, verweerd, gegroefd door de tijd, net als de koppen die hij fotografeert. Hij exposeert er de hele zomer. Inclusief 3D bril* Backstage is de groei van Vestrock door de jaren heen goed te zien. Daar stonden acht jaar geleden acht keten voor de artiesten. Nu zijn dat er 24. „Er komen steeds meer bands", legt organisator Mar cel Verhaar uit. „Sommige festivals hebben back stage niets. Dat willen we niet. Als de artiesten aankomen, staat altijd iemand hen op te wachten. Als ze het backstage naar hun zin hebben, zijn de optredens beter." Dat ver klaart de jacuzzi en massageruimte. Net als de kaartverkoop verloopt de opbouw van het Hulster festival voorspoedig, zegt Verhaar tijdens een rondje. Hij stopt bij het podium. Het heeft een grote boog als dak. De letters 'VESTROCK' springen eruit. De organisatie heeft ook dit jaar ge kozen voor één podium in de open lucht en één in een tent. „Eerst ston den twee podia buiten naast elkaar. Daardoor werd het wat statisch. En we weten dat de tent veel voordelen heeft. We zijn artiesten misgelopen omdat ze in de buitenlucht geen lichtshow kunnen geven. In de tent kan dat wel. Bovendien is de tent be langrijk als het regent." Daar hebben ze ervaring mee bij Vestrock. Van wege slecht weer is het festival een paar keer stilgelegd. We kregen zelfs reacties uit Australië In de Kapel komen liefhebbers van akoestische gitaren aan hun trekken. De capaciteit is vergroot van 300 naar 450. Rustiger klanken zijn te horen in de basiliek. De kerk is ooit aan het programma toege voegd om de historische binnenstad van Hulst meer bij Vestrock te be trekken. Met de Vestwalk probeert de organisatie dat dit jaar nog meer. Marcel: „Gidsen van Bezoekersma- nagement Hulst leiden groepjes van 25 man rond over de wallen. Bij de molen en de Keldermanspoort spe len artiesten." Vestrock hoopt op buitenlandse deelnemers, die vooral uit Engeland en Schotland komen voor Biffy Clyro. „Want we willen meer van Hulst en Zeeuws-Vlaan- deren laten zien." Dat lukt al aardig. „We hadden op Facebook een actie voor internationale bezoekers. Ze konden een reis naar Vestrock win nen, inclusief vliegticket. Zelfs van uit Australië kregen we reacties." Gru, Lucy, hun schattige dochters Margo, Edith en Agnes en de Minions zijn terug in een nieuw avontuur! Hij komt aangesneld op zijn longboard. Handig, omdat hij in de Grote Kerk in Veere dagelijks flinke afstanden overbrugt. Tot voor kort ook noodzakelijk, om dat het binnen flink koud was. „Dan maakte ik een paar rondjes om warm te worden", vertelt fo tograaf en ontwerper Marijn Kluijfhout. „Het was hier in de kerk kouder dan in de koelkast." De Middelburger is al een maand bezig met de inrichting van een tentoonstelling die tot eind augustus te zien zal zijn. Vanaf de opening, afgelopen zon dag, blijft hij aan het werk in de kerk, als een artist in residence. „Monoprints maken met de ets- pers." Kluijfhout noemt de gele genheid die Muziekpodium Zee land hem biedt een 'fantastische kans'. „Die krijg je maar één keer. Ik heb alles opzij gezet om hier vier maanden te kunnen werken. Mijn werk past bij dit gebouw. Ik hou van dingen die onaf zijn, waarin je de sporen van de tijd ziet. Het gaat allemaal over ver gankelijkheid. Deze kerk is gebouwd, ver brand, weer opgebouwd, er zit ten kogelgaten en inscripties in de muren. Alles laat zijn sporen na. Dat is iets wat je hier goed ziet. Ik vind dat heel mooi. Eigen lijk gaan mijn portretten daar ook over." Het was niet eenvoudig die in het enorme gebouw op te han gen. „Er zijn twee dingen waar je hier rekening mee moet hou den", verklaart Kluijfhout. „Je mag niet boren in de muren en het stikt van de vleermuizen. Er Ik heb alles opzij gezet om hier vier maanden te kunnen werken is me verteld dat de vloertegels hier ooit zwart waren. Al die stippen komen door de uitwerp selen van de vleermuizen. Dat wil ik niet op mijn werk heb ben." Voor de twaalf nissen waarin hij zijn werk tentoonstelt, heeft hij daarom grote houten raam- ILLUMINATION PRESENTEERT A donderdag 1 juni 2017 Vrijdag begint het drie daagse muziekfestival Ve strock in Hulst. Deze krant blikt vooruit. Vandaag: de opbouw Bob Maes Hulst -Marcel Verhaar, organisatie Speciaal voor u is er een exclusieve voorpremière op 18 juni. In meer dan 120 bioscopen, dus ook bij u in de buurt, ziet u als eerste Verschrikkelijke Ikke 3 voor slechts 7,50 inclusief 3D bril*! Ernst Jan Rozendaal Veere - Marijn Kluijfhout A Kluijfhout tussen 'zijn' doorgroefde houten koppen. Alles gaat A Het festivalterrein vanaf de stadswallen, die een rol krijgen met de Vestwalk dit jaar. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35