Infoavond nieuwbouw Kapelse fruitteler Vers water stroomt weer Grevelingen in Introductiefestival voor studenten zlm. Stap in verbetering waterkwaliteit 4 Met de heropening van de Flakkeese Spuisluis zijn de Grevelingen en de Oosterschelde opnieuw met elkaar verbonden. RONDVAART AMSTERDAM Fruittelersfamilie De Jonge heeft bij de gemeente een vergunning aangevraagd om een nieuwe loods te bouwen. De plannen worden tij dens een informatieavond gepre senteerd. Ze zullen vragen naar maatregelen om te voorkomen dat er nog eens brand uitbreekt Bij een grote brand op 23 maart gin gen de vier oude loodsen aan de Oostambachtweg 1 verloren, inclu sief verwerkingslij n, machines en een deel van de oogst. Tijdens de inloopavond op woensdag 7 juni presenteren ge meente en fruittelersfamilie de nieuwbouwplannen aan omwo nenden en andere belangstellenden. „In principe hoeven we dat niet te doen, want de aanvraag van de fami lie De Jonge past binnen het be stemmingsplan", zegt wethouder Evert Damen. De grootte van de brand en de im pact ervan heeft de gemeente Ka pelle doen besluiten een informatie avond in het leven te roepen. Da men: „Ik kan me voorstellen dat om wonenden willen weten wat de nieuwbouw inhoudt en dat ze zich afvragen welke maatregelen geno men worden om te voorkomen dat er nog eens brand uitbreekt." Een blusvoorziening op het terrein is een van de maatregelen die daarin moet gaan voorzien. De nieuwe loods komt ongeveer op dezelfde plek te staan als de oude, alleen komt de voorkant van het ge bouw verder van de straat af te lig gen. Ook wordt het pand groter dan voorheen: het aantal vierkante me ters groeit van 3.500 naar 5.000. locatie is voor het Tidal Techno logy Center Grevelingendam. Daar kunnen vanaf volgend jaar proe ven worden gedaan met het op wekken van stroom uit getij. Ge deputeerde Ben de Reu hoopt dat straks turbinebouwers zich in De heropening van de Flakkeese Spuisluis bij Bruinisse is de eerste stap om de kwaliteit van het groot ste zoutwatermeer van West-Eu ropa te verbeteren. Daardoor stroomt elke dag weer vers water in het Grevelingenmeer. Zuurstoftekort Als je de kitesurfers over het meer tussen Zeeland en Zuid-Holland ziet scheren, zou je niet zeggen dat het water slecht van kwaliteit is. Zeker niet omdat het meer één van de helderste wateren van Neder land is. Toch hebben de diepe de len van de Grevelingen (vooral in de zomer) een tekort aan zuurstof. Alles gaat er dood. Een ramp voor bodemleven, kreeften, vissen en uiteindelijk voor de recreatie. Want overmatige wiergroei ver oorzaakt stank en vies water. De oplossing is net zo eenvoudig als complex: het water regelmatig verversen door verbindingen te maken met de Oosterschelde (via de Grevelingendam) en de Noord zee (via de Brouwersdam). Het meeste heil wordt verwacht van een doorlaat in de Brouwersdam. Maar daarover wordt nog gesteg geld in politiek Den Haag. Stroomopwekking Daarmee staat de zaak niet stil. Met de officiële opening van de Flakkeese Spuisluis is gisteren een belangrijke eerste stap gezet. Via zes kokers in de Grevelingendam stroomt vers Oosterscheldewater het meer in. Daardoor verbetert de waterkwaliteit in het oostelijk deel van het Grevelingenmeer. Bijkomend voordeel is dat er een De eerste tekenen dat het beter gaat zijn al zichtbaar Zeeland gaan vestigen. „Er zijn ook al contacten over met bedrijven die geïnteresseerd zijn." In gebruik Hoewel de spuisluis gisteren offi cieel 'geopend' is, is die al een maand in gebruik. De eerste teke nen dat het beter gaat met het wa ter zijn al zichtbaar, zegt Theo van de Gazelle, hoofdingenieur-direc teur van Rijkswaterstaat Zee en Delta. „Het is slechts het begin, maar het laat zien dat het werkt." Op verschillende podia komen ar tiesten als The Partysquad, Jebroer en Pep Rash te staan. Op de Markt komt de mainstage met gro tere danceacts, op Plein 1940 wordt voornamelijk techno gedraaid. Het evenement duurt van 17.00 tot 23.00 uur. Wie na 23.00 uur niet is uitgefeest, kan voor een afterparty terecht in poppodium De Spot. Het festival is gratis en ook niet- studenten zijn welkom. De organi satoren hopen jongeren op deze manier kennis te laten maken met het studentenleven in Zeeland. Het is de bedoeling dat het evene ment jaarlijks terugkeert aan het begin van elk nieuw studiejaar. De eerste editie van het Introfes tival wordt georganiseerd door de stichting M800, UCR, HZ en Scalda. You-Dance, organisator van City of Dance, is verantwoor delijk voor de uitvoering. Van I67-VOOr 9,60* Ga naar pzc.nl/voorjaarsuitjes donderdag 1 juni 2017 PC De wederopbouw van het door brand getroffen KG Fruit in Ka- pelle is weer een stapje dichter bij. Ellen Jobse Kapelle - Evert Damen, wethouder De Onderlinge Verzekering Maatschappij ZLM U.A. nodigt de leden uit tot het bijwonen van de jaarlijkse algemene ledenvergadering die wordt gehouden op donderdag 15 juni 2017, om 16.00 uur, in het gebouw van ZLM Verzekeringen, Cereshof 2 te Goes. AGENDA 1. Opening 2. Notulen van de algemene ledenvergadering van 16 juni 2016 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Jaarrekening 2016 5. Aanwijzing accountant 6. Rondvraag 7. Sluiting De volledige agenda met bijlagen ligt vanaf 10 juni a.s. ter inzage op het kantoor van ZLM Verzekeringen in Goes. Wij verzoeken de leden die de vergadering willen bijwonen ons dit uiterlijk 13 juni 2017 schriftelijk mee te delen t.a.v. de directie van ZLM Verzekeringen, Postbus 70, 4460 BA GOES of per e-mail secretariaat@zlm.nl M.C. Schroevers algemeen directeur verzekeringen Jeffrey Kutterink Bruinisse «JMjr - Theo van de Gazelle, Rijkswaterstaat A Gedeputeerde Ben de Reu schudt de hand van Theo van de Gazelle (rechts), hoofdingenieur-direc teur van Rijkswaterstaat Zee en Delta. De Flakkeese Spuisluis is gisteren officieel geopend. FOTO DIRK-JAN GJELTEM A Zeeuwse studenten krijgen ein delijk een introductiefestival. Op dinsdag 5 september wordt de binnenstad van Middelburg één grote feestlocatie. Elodie Kint Middelburg AMSTERDAM LOVERS Geldig t/m 31 augustus 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31