IAAF: weer drie Russen welkom 24 Het is nog ochtend als Tom Du moulin Twitter afstruint en de voorbereiding op de huldiging voor zijn persoon in gang ziet schieten. Het zorgt voor kriebels. „Ik dacht: oh jee, als er nou maar veel mensen komen. Als er vijf honderd man komen, is het een beetje suf', zegt Dumoulin 's avonds om iets over zeven, wan neer hij met grote ogen de tjok volle Markt in Maastricht in zich opneemt. Houding Hij staat op een roze loper. Heeft de zware trofee in zijn handen. Hij wordt bezongen. Weet zich niet echt een houding te geven. Hij wist van niets. Maar inmiddels is hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, is hij geëerd als Limburger van Verdienste en komen Jan Janssen en Joop Zoete melk hem op het podium verge zellen. Mannen die weten hoe het is om door het leven te gaan als grote rondewinnaar. Zo'n tienduizend man zijn op hem afgekomen. Er hangt een doek. Perjicia Tom, Mestreech is gruuts op diech! Dumoulin zegt er van te genieten, maar moet over duidelijk ook nog wennen aan de massale aandacht als roze middel punt. Niet vreemd, vindt Janssen. In Ossendrecht ging het er destijds toch een stukje rustiger aan toe dan hier in Maastricht. Boonen achterna Na de huldiging wil een ongekend groot gezelschap journalisten alles van Dumoulin weten. Een Belgi sche verslaggever stelt dat de po pulariteit van hem nu in Neder land doet denken aan dat van Tom Boonen in België. Of hij op zijn hoede is om niet in dezelfde hec- tiek als de publiekslieveling in Vlaanderen terecht te komen? „Ik probeer het maar gewoon op mij af te laten komen", zegt Dumoulin. „Ik kan er nu toch niks meer aan veranderen. Ik ben gewoon een normale gast uit Maastricht eigen lijk, die toevallig hard kan fietsen. Maandag stonden er allerlei jour nalisten voor mijn huis. Dat vind ik dus wel heel moeilijk. Niet om dat ik niet twintig minuten een interview wil geven, wel omdat mijn huis belegerd werd. Mis schien ga ik Tom eens om tips vra gen." Vragen over een geelgekleurd Maastricht, na een eventuele Tourzege, wimpelt hij af. „Nu wil ik alleen genieten van de voorbije Giro. De toekomst? De toekomst komt later wel." MONACO De internationale at- letiekunie IAAF heeft opnieuw drie Russische atletes toestem ming gegeven onder neutrale vlag in internationale wedstrij den uit te komen. Het gaat om Ksenia Aksionova (400 meter), Vera Rebrik (speerwerpen) en Vera Roedakova (400m horden). De IAAF heeft 28 aanvragen ver worpen, 27 atleten worden nog nader onderzocht. De Russische atletiekbond is al sinds het na jaarvan 2015 geschorst na tal van dopingschandalen. De IAAF be kijkt nu van geval tot geval of een atleet welkom is. De 28-ja- rige Rebrik is een voormalig Eu ropees kampioene. In 2012 won de atlete met Oekraïense roots goud in Helsinki. Aksionova (29) maakte in 2010 deel uit van het Russische kwartet dat op de EK in Barcelona Europees kampioen werd op de 4x400 meter. Indivi dueel pakte ze toen zilver. Roe dakova (25) was vooral op jeugd kampioenschappen succesvol. In totaal hebben nu al vijftien Russische atleten in 2016 of 2017 toestemming gekregen om on der neutrale vlag aan internatio nale wedstrijden deel te nemen. Oranje te sterk voor gastland Nederland nog ongeslagen 'Spelen 2024 zijn in Parijs' donderdag 1 juni 2017 Wennen als roze volksheld Dat de Markt in Maastricht gis teravond roze kleurde voor Tom Dumoulin vond de Giro-winnaar heel gaaf, maar tegelijkertijd ook ongemakkelijk. De 26-jarige renner moet nog wennen aan zijn status als wielerlegende. Pim Bijl Maastricht Tom Dumoulin gehuldigd op de Markt, in het centrum van 'zijn' Maastricht, fotoanp WATERPOLO De Neder landse waterpolosters heb ben gisteren gastland China verslagen op het toernooi om de Kunshan Cup. De ploeg van bonds coach Arno Havenga zege vierde met 10-6 (2-1 3-11-0 4-4). Oranje is achter de Verenigde Staten (VS) als tweede in de poule geëin digd. Vandaag staat er een kwartfinale tegen Australië op het programma. Oranje bereidt zich op de Kunshan Cup voor op de finale van de World League in Shang hai. Dat toernooi duurt van 6 tot en met 11 juni. De VS en Rusland zijn daar ook tegenstander. VOLLEYBAL De Neder landse volleybalsters heb ben gisteren ook hun tweede duel in het WK- kwalificatietoernooi in Azerbeidzjan gewonnen. Na de 3-0-zege op Dene marken was het team van bondscoach Jamie Morri son (foto) nu te sterk voor Noorwegen: 25-11 25-14 25- 13. Nederland speelt van daag tegen Israël. De laat ste wedstrijd, zaterdag tegen gastland Azer beidzjan, is waarschijnlijk beslissend. De winnaar van de groep plaatst zich na melijk rechtstreeks voor het WK 2018 in Japan. De nummer twee krijgt eind augustus een herkan sing. OLYMPISCHE SPELEN De Olympische Spelen van 2024 worden aan Parijs, Frankrijk toegewezen, vier jaar later is het Ameri kaanse Los Angeles aan de beurt. Dat meldt de Amerikaanse krant Wall Street Journal. Beide ste den zijn de enig overgeble ven kandidaten om in 2024 de Spelen te organiseren. Op 13 september zou de dubbele keuze tijdens het IOC-congres in Peru wor den bekendgemaakt. Vol gens de krant vindt het IOC beide kandidaten zeer ge schikt en wil het daarom geen 'verliezer' aanwijzen. Als compromis zou daarom worden gekozen voor de bekendmaking van 2024 èn 2028.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24