M 23 oefenduel, en geeft de weldra startende Dick Advocaat stof tot nadenken Garrincha's lichaam zoek dus voor rust niet vanaf de vleugel, maar in een rol als diepe centrale middenvelder, dat is ook het ont houden waard. Net als het debuut van Nathan Aké en de basisplek voor Janssen in de spits, ondanks diens jetlag en permanente reser verol bij zijn club. Nooit eerder Verder stond er een team dat in deze samenstelling nooit eerder met elkaar speelde en waarin Je roen Zoet aanvoeder was. De kee per dus, in een periode dat Oranje geen uitgesproken nummer i-doel- man heeft onder de lat. In dat licht viel het niet eens te gen hoe Oranje voetbalde. Er zat in elk geval meer samenhang en drei- OPSTELLING ging in het spel dan in dat van Ma rokko, dat pas na rust serieus ging meedoen. Daarbij geholpen door de rode kaart van De Ligt die de door gebroken invaller Azarou Oualid neerhaalde. Maar daarvoor? Een 0-3 of 1-3 ru- stand had prima gekund. Maar al leen al Promes en Janssen misten twee open kansen. De kans die Pro mes na 21 minuten wel afmaakte, was zoals Advocaat het vaker zal willen zien. Snelle aanval Oranje, vleugelspeler Memphis in een ï-te- gen-i situatie gebracht, die speelt zijn man uit en trekt de bal terug op een snel bijgesloten middenvelder, in dat geval dus Promes. In deze krant zei Promes vooraf dat 'het wel een dingetje aan het worden is,' het feit dat hij in de Rus sische competitie aan de lopende band scoort en uitblinkt, maar bij Oranje nog niet loskomt. Na 69 mi nuten gaf hij ook de 0-2 aan, tech nisch fraai afgerond door Janssen. Positief Naast de inbreng van Promes was het optreden van Hoedt nog het noteren waard in positieve zin. Prettig, een centrale verdediger die ballen snel en strak naar voren speelt (en niet onnodig breed). Het stadion in Agadir dat bij de aftrap nog voor driekwart leeg was, liep gaandeweg toch nog voor drie kwart vol. Om in de slotfase weer even snel leeg te stromen aan het einde van een dag in de Ramadan. In die slotfase stond ook Wesley Sneijder in het veld, als invaller voor 20 minuten in zijn 129ste in terland. Hij wist toen al dat hij van daag als enige speler niet met de se lectie mee terug vliegt naar Portu gal. Open neer Omdat de laatste competitiewed strijd van Galatasaray van zondag naar zaterdag is verplaatst, moet hij daar eerst nog bij aanwezig zijn. Om dan zondag weer in de Kuip op te duiken bij Oranje. Want hij wil die dag ook per se zijn 130ste interland spelen, en zo op gelijke hoogte komen met re cordinternational Edwin van der Sar. Degradatie is het beste wat de club kon overkomen. Alles is gereset binnen de organisatie Het succes komt ze toe vindt Mino Raiola, de Nederlandse zaakwaar nemer met Italiaanse roots. Raiola mag graag op de tribune van het Ju- ventus Stadium zitten. En niet al leen omdat hij er zijn spelers zo goed kan slijten. „Juventus is één van de best georganiseerde clubs van de wereld. Eentje die zich qua omzet ook kan meten met de top zeven van Europa. Als enige van Ita lië. Andere clubs zijn in buiten landse handen. Juventus niet. En samen met Udinese zijn ze de enige Italiaanse clubs die het stadion in eigen beheer heeft." Raiola gelooft dat Juve de zaken heeft omgedraaid. „Eigenlijk is de degradatie het beste wat de club kon overkomen. Alles is gereset binnen de organisatie." RIO DE JANEIRO Hij werd twee keer wereldkampioen met Brazilië en was ongekend populair. Maar 34 jaar na zijn dood schaamt het land zich: niemand weet waar het li chaam van de voormalige dribbelaar begraven ligt. Op begraafplaats Raiz da Serra in Garrincha's geboor tedorp Pau Grande ligt nog een verweerde grafsteen. Zonder zijn resten. Zijn li chaam schijnt jaren geleden te zijn verplaatst en niemand weet waarheen. Dochter Rosangela Santos is ont stemd: „Mijn vader verdiende dit niet." PROGRAMMA donderdag 1 juni 2017 M Vincent Janssen juicht na zijn 0-2 samen met Quincy Promes, de maker van de eerste goal. -4 Matthijs de Ligt ziet tot zijn ver bijstering meteen rood in de 70ste mi nuut. FOTO'S PRO SHOT Marokko - Nederland 1-2 (0-1). 22. Promes, 68. Janssen 0-2, 72. Boussoufa 1-2. Scheidsrechter: Keita (Mli). Toeschouwers: nnb. Gele kaart: De Roon (Nederland). Rode kaart: 70. De Ligt (Ne derland). Nederland: Zoet, Veltman, De Ligt, Hoedt, Aké, Vilhena, Pro mes, Toornstra (72. Sneijder), Berghuis (46. De Roon), Jans sen (73. Dost), Depay (74. Viergever). ^Gianluigi Buffon zoals we hem kennen: balvast en coachend. FOTO SOENARCH AMID - Mino Raiola (49) Finale Champions League, Juventus - Real Madrid. Zater dag 20.45 uur. TV: Veronica Oranje vertrekt vandaag weer naar het trainingskamp in het Portugese Lagos. Zaterdag vliegt men terug naar Nederland. Oefenduel. Zondag 19.30 uur: Nederland - Ivoorkust (De Kuip). WK-kwalificatiewedstrijd. Vrijdag 9 juni, 20.45 uur: Nederland - Luxemburg (De Kuip).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23