0 M! Juventus is op jacht naar de 'eerste cup zonder rafelrandje' 22 Nederlands elftal wint op bezoek bij Marokko Dick Advocaat zag Oranje vanaf zijn hotelkamer in Instanboel winnen. Hij zag op tv hoe zijn stand- in Fred Grim met 10 man Marokko klopte: 1-2. Ik ben overweldigd, blijf aan de bal!' Kort Grote schoonmaak bij NEC NEC krijgt na de degradatie naar de Jupiler League een nieuwe leiding. Directeur Bart van Ingen (foto), technisch directeur Edwin de Kruijff, voorzitter Ton van Gaaien en technisch commissaris Peter Wisgerhof ver trekken bij de Nijmeegse club. NEC gaat niet alleen op zoek naar een nieuwe directie. De club moet ook nog een hoofdtrainer aan stellen. NEC zag een goede kandidaat in Rob Alflen, die samen met De Kruijff bij FC Utrecht werkte. De huidige assistent-trainer van Heracles Almelo ziet inmiddels echter af van een functie bij de Nijmegenaren. Achilles kan lonen niet betalen Achilles'29 kan de salarissen over de maand april niet betalen. De spelers van de Groes- beekse voetbalclub, vanuit de Jupiler League gedegradeerd naar de Tweede Divisie, wachten inmiddels drie weken op hun geld. Voorzitter Harrie Derks zegt dat het pro bleem nog deze week wordt opgelost. Wenger blijft bij Arsenal Arsène Wenger (67) blijft nog twee jaar trai ner van Arsenal. De Fransman is sinds 1996 de technische baas van de Engelse topclub. Dit seizoen slaagde hij ervoor de eerste keer niet in zich te kwalificeren voor (kwalifica tie van) de Champions League. Hij won wel de FA Cup. 'PSV dankt titel aan Troost' PSV heeft positiviteitsgoeroe John Troost kort na het kampioenschap van vorig sei zoen 10.000 euro betaald. Dat blijkt uit een bankafschrift dat de omstreden Troost kan overleggen. De goeroe beweert dat hij in ruil voor die tien mille op afstand 'energiestro men heeft geherprogrammeerd' bij spelers van De Graafschap, de ploeg die op de slot dag Ajax van de titel afhield (1-1) (foto). PSV profiteerde door zelf te winnen bij PEC Zwolle. De Eindhovense club ontkent de betaling aan Troost niet, maar wil er geen toelichting op geven. Twente De Rossi All Star Voor een oefenwed strijdje viel er best nog veel te bespreken, gis teravond bij terugkeer van Oranje in het hotel in Agadir. Zolang Advocaat nog niet is begonnen, bellen hij en Grim over alles bij Oranje, soms meer dere keren per dag. Nu, na de soms harde oefenpot, ging het ongetwij feld over de goede rol van Quincy Promes als nummer 10 voor rust. Over Vincent Janssen die zowel fraai scoorde als niet altijd kon ver- hullen dat hij wedstrijdritme mist. En de rode kaart van Matthijs De Ligt; die zal per telefoon ook zijn doorgenomen. Die jonge Ajacied die nu als jongste international ooit bij Oranje uit het veld is gestuurd. Kopstukken In Agadir was Grim nog even de man in de dug-out, die de eerste opstelling van Advocaat het veld in stuurde. De keuze voor die eerste 11? Het zei natuurlijk nog niet zo veel met alle kopstukken die nog ontbraken. Maar natuurlijk vertelde het wel iets. Achterin bijvoorbeeld maakte niet Bruno Martins Indi deel uit van het centrale duo dat startte, maar de keuze viel op De Ligt en Wesley Hoedt. En Promes Het zou zaterdag de ultieme afreke ning zijn met de zwartste bladzijde uit de clubgeschiedenis. Precies tien jaar geleden speelde de club vanwege een omkoopschandaal haar eerste wedstrijden in de Serie B. Nu is de club terug met zes landstitels op een rij en mogelijk Europees succes. Het heeft tegenwoordig ook spe lers om van te houden. Met het massieve keepersmonument Gian- luigi Buffon op doel. Hij is na Zlatan Ibrahimovic de speler met de meeste Champions Leaguewed strijden achter de naam zonder toernooiwinst (107). De cum laude afgestudeerde rasverdediger Gior gio Chiellini werd nimmer zo ge prezen als dit seizoen, terwijl de bij Barcelona afgeschreven Dani Alves opbloeide. Geliefkoosd wordt het Argentijnse talent Paulo Dybala. Ze moeten ervoor zorgen dat hun club de belangrijkste Europese finale niet voor de zevende keer gaat ver liezen. Met zes verloren finales is Juventus al koploper. Maar bovenal blijft Juve voor al tijd de club van het Heizeldrama van 1985. Toen de Europa Cup I werd gewonnen terwijl er op de tri bune een ramp plaatsvond die 39 mensen het leven kostte. Rond Juve en de winst in de Champions Leaguefmale in 1996 - toen de ploeg van Ajax won na strafschoppen - blijft voor altijd een zweem van do- pinggebruik hangen, al zijn de spe lers nooit betrapt. De Champions Leaguewinst van 2017 zou de eerste zijn zonder rafelrand. Quote van de dag donderdag 1 juni 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL GO l Lineth Beeren- steyn verlaat FC Twente voor Bayern München. Ze is na Jill Roord de tweede speel ster die over komt van FC Twente. Vivi- anne Miedema (Arsenal) en Stefanie van der Gragt ver laten de Duitse topclub juist. Daniele de Rossi (foto) verlengde zijn contract bij AS Roma, waar Francesco Totti zondag na 25 jaar af scheid nam. De Rossi (33) speelde al 561 duels voor Roma. Clarence Seedorf zit in het All Star team van Mi chael Carrick dat op zondag een testimonial speelt tegen het ManUnited van 2008, waar Edwin van der Sar keept. Het nieuwe Oranje krijgt nu al smoel Maarten Wijffels Agadir Marokko Nederland Wesley Sneijder staat nu op 129 interlands, één min der dan recordinternational Edwin van der Sar. Nooit won Juventus een Cham pions League zonder rafelrandje maar als het zaterdag in de fi nale Real Madrid verslaat, maakt heel Europa een buiging voor de club die glorieus werd opge bouwd uit de puinresten van een omkoopschandaal. Nik Kok Rotterdam - Thomas Tuchel (foto) reageert op de vele positieve reacties die hij ontving na zijn plotselinge ontslag als trainer van Borussia Dortmund.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22